زمان جاری : یکشنبه 28 شهریور 1400 - 1:22 بعد از ظهر
نام کاربری : پسورد : یا عضویت | رمز عبور را فراموش کردمتعداد بازدید 20
نویسنده پیام
taraa25 آفلاین


ارسال‌ها : 245
عضویت: 10 /9 /1397
تشکرها : 10
تشکر شده : 79
​ازسیستم‌ پارکینگ هوشمند در مجتمع های اداری وتجاری چه می دانید؟

در دنیای امروز با گسترش جمعیت و پیشرفت چشمگیر تکنولوژی و روی کار آمدن فناوری های نوین در تولید خودرو، پارک خودرو در فضایی امن و مطمئن به یکی از دغدغه های مهم افراد تبدیل گشته است.ضرورت وجود پارکینگ اداری و همچنین خرید سایبان ماشین به دلایلی که ذکرشد و به علت رواج ساختمان سازی درابعاد وسیع و وجود محدودیت های شهری، از مهمترین نکاتی است که باید به آن توجه ویژه شود.

بنابراین برای سهولت درمدیریت مجتمع و ارائه ی خدماتی بهتر، به تدریج به کارگیری فناوری در سیستم های اتوماسیون پارکینگ اداری رواج پیدا کرده است.

درادامه به بررسی سیستم پارکینگ هوشمند در مجتمع های بزرگ ومزایای بهره گیری از سیستم های مدیریت پارکینگ اداری (PMS)، هم چنین فناوری هایی که در این زمینه ارائه شده است می پردازیم.

ضرورت استفاده از سیستم پارکینگ هوشمند:
دردنیای امروز با وجود پیشرفت قابل توجه و توسعه ی سیستم های حمل ونقل عمومی وامکاناتی که در این زمینه در اختیار مردم قرار گرفته است، نمی توان انتظار داشت که همه ی افراد در یک جامعه ازاستفاده از خودروهای شخصی خود منصرف شده و با اتوبوس یا مترو به مراکز خرید و مراکز تفریحی مراجعه کنند و بنابراین برای راحتی وسرعت بیشتر در رسیدن به مقصد ترجیح می دهند که از خودروی شخصی خود استفاده نمایند.در این مواقع معمولا دغدغه ی مشترک تمام افراد، پارک خودرو در مکانی مناسب و استفاده از سایبان ماشین و یا پارکینگ های مدیریت شده می باشد .

بررسی تحقیقاتی که درزمینه ی روی کارآمدن پارکینگ اداری ماشین هوشمند انجام گرفته است، نشان می دهد که کاهش آلودگی و ترافیک به دلیل کوتاه شدن زمانی که راننده برای یافتن جای پارک صرف می کند از مهمترین مزایای بهره گیری از پارکینگ اداری هوشمند می باشد.در صورت عدم دسترسی به پارکینگ استفاده از سایبان ماشین تاشو نیز بسیار کمک کننده خواهد بود.

در واقع این سیستم هوشمند، علاوه برعدم دخالت نیروی انسانی به دلیل نصب تجهیزات خودکار، باعث کاهش هزینه و اتلاف وقت شده و سبب افزایش نظم و تسریع در پارک خودروهای مختلف می گردد.

سیستم مدیریت پارکینگ (PMS) چیست؟
سیستم مدیریت پارکینگ هوشمند با هدف ارتقاء و بهینه سازی در مدیریت پارکینگ اداری یا تجاری ایجاد شد تا با کاهش مصرف انرژی به حفظ محیط زیست کمک نموده و سبب صرفه جویی در وقت افراد نیز گردد.

نحوه ی عملکرد این سیستم این گونه است که اطلاعات دقیق از تعداد خودروهای داخل پارکینگ را ثبت نموده و با دریافت هزینه از رانندگان به دو شکل خودکار یا دستی، مجتمع اداری یا تجاری مربوطه را از نیروی انسانی بی نیاز می نماید.


سیستم هوشمند مدیریت پارکینگ اداری، مجهز به امکاناتی از قبیل گیت راه بند، حسگری که درصورت ورود خودرو، جهت و حضورآن را اعلام نموده و همچنین حسگرتشخیص ارتفاع که مانع ورود خودروهایی می شود که دارای ارتفاع غیرمجازمی باشند و دوربین که اطلاعات مهمی همچون پلاک خودرو و چهره راننده را ثبت و ضبط می نماید. مطلب سایبان پارکینگ اداری چه ویژگی هایی باید داشته باشد؟ را هم بخوانید.

مزایای سیستم مدیریت پارکینگ اداری:

–ثبت اطلاعات مهمی همچون : تعداد و مکان دقیق خودروهای داخل پارکینگ در هر لحظه

– ایجاد امنیت بالا برای خودروهای مختلف در هنگام ورود و یا خروج

-عدم دخالت نیروی انسانی ودرنتیجه کاهش اتلاف وقت هنگام ثبت اطلاعات خودرو در سیستم و کاهش هزینه ها به دلیل حذف پرداخت دستمزد نیروی انسانی

– افزایش امنیت برای خودرو و راننده و سرنشینان

– صرفه جویی در مصرف انرژی

– هزینه های مربوط به تعمیر کاهش می یابد.

– مدیریت آسان در زمان اوج شلوغی و ترافیک خودروها و تسلط به فضای کلی مجتمع موردنظر

– ثبت اطلاعات مهم و حیاتی مانند: تصاویر خودرو، راننده و پلاک ماشین بهتر است مطلب نکاتی مهم برای مراقبت از خودرو در فصل گرما را نیز بخوانید.

– دارا بودن تنظیماتی مانند : فیلتر تشخیص راننده و یکی بودن راننده هنگام ورود و یا خروج از پارکینگ اداری یا تجاری مورد نظر

– قابلیت ایجاد ممنوعیت برای ماشین ها در هنگام استفاده از نقاط خاص یک پارکینگ

– مدیریت سیستم های ماشینی درداخل مجتمع مثل ماشین زباله ویا خارج از مجتمع مانند اتوبوس ها و یا تاکسی و…
محبوب کن - فیس نما
سه شنبه 12 مرداد 1400 - 13:41
نقل قول این ارسال در پاسخ گزارش این ارسال به یک مدیربرای ارسال پاسخ ابتدا باید لوگین یا ثبت نام کنید.


پرش به انجمن :