زمان جاری : یکشنبه 28 شهریور 1400 - 12:38 بعد از ظهر
نام کاربری : پسورد : یا عضویت | رمز عبور را فراموش کردمتعداد بازدید 18
نویسنده پیام
taraa25 آفلاین


ارسال‌ها : 245
عضویت: 10 /9 /1397
تشکرها : 10
تشکر شده : 79
نکاتی مهم برای مراقبت از خودرو در فصل گرما


همانطور که در حال نزدیک شدن به فصل گرما می باشیم، یکی از مواردی که باید به آن توجه کنیم تابش نور خورشید به خودرویمان می باشد. بهتر است بدانید که گرما بر روی همه ی اجزای تشکیل دهنده خودرو اثر منفی می گذارد. طبق یکسری تحقیقات انجام شده، از هر 10 شخص دارای خودرو فقط ۱ نفر موارد فنی خودرو را در همان آغاز فصل گرما چک می کند و اگر قرار است خودرو خود را در فضای باز بگذارد به فکر سایبان خودرو می باشد. همانطور که ما انسان ها برای فصل گرما با تغییرات دمایی نیاز داریم پوشش خود را عوض کنیم و خود را با فصل گرما سازگار کنیم، ماشین ها نیز نیاز دارند تا آنها را با فصل گرما سازگار کنیم.
نکات مهم برای مراقبت از خودرو در فصل گرما
یکی از اصلی ترین نکات برای مراقبت از خودرو در فصل گرما و سرما استفاده از سایبان خودرو قابل حمل و سایبان پارکینگ می باشد اما استفاده از سایبان خودرو به تنهایی کافی نیست در ادامه مطلب با نکات بیشتری آشنا خواهید شد.

برای مراقبت از خودرو از ضد یخ مناسب استفاده کنید.

پس از در نظر گرفتن شرایط آب و هوایی بایستی حجم خنک کننده ضد یخ مناسب را انتخاب کنید و داخل رادیاتور بریزید. میزان ضد یخ باید با توجه به میزان سرد بودن هوا تعیین شود. سازندگان خودرو برای خنک کننده مناسب در خودرو ها محلول آب و ضد یخ را پیشنهاد می کنند. توجه داشته باشید که ۵۰ درصد آب و ۵۰ درصد حجم ضد یخ بریزید و به دلیل انبساط حجمی بایستی حدود ۵ درصد از حجم کل سیستم خنک کننده را خالی بگذارید. کارایی نداشتن رادیاتور های موجود در خودرو موجب می شود نقطه جوش آن سریع تر به جوش برسد.

ترموستات خودرو را در فصل گرما باز نکنید

در فصل گرما حتما از سایبان خودرو و سایبان پارکینگ ارزان استفاده کنید برخی از تعمیر کاران و رانندگان معتقدند که در فصل گرما ترموستات باید باز شود. اما بهتر است بدانید که وجود ترموستات بر روی موتور در فصل گرما نیز واجب است. زیرا که موجب می شود در فصل گرما در ساعت های اولیه روز، موتور ماشین سریع تر به دمای نرمال برسد. شما بایستی علاوه بر اینکه درست کار کردن ترموستات را برسی کنید از درست کار کردن پمپ خنک کاری و دیگر بخش های سیستم خنک کاری مطمئن شوید.

شما می توانید برای خرید سایبان خودرو سایبان پارکینگ و مشاهده ی قیمت ها وارد سایت سایبان خودرو مهرگستر شوید.

استفاده از سایبان خودرو و سایبان پارکینگ

در تابستان خورشید به اوج خود میرسد و نور آفتاب تابشی حدود ۷۰ درجه ای دارد و تابش نور خورشید به کابین های خودرو آسیب وارد می کند. علاوه بر این مورد استفاده نکردن از سایبان پارکینگ در تابستان موجب می شود دمای داخل اتاق های ماشین به مقدار زیادی افزایش یابد. به همین خاطر توجه داشته باشید که سایبان پارکینگ تا جلوی شیشه را سایه نگه داشته باشد. بنابراین داشتن سایبان پارکینگ می توانید از آسیب رسیدن به کابین خودرو و از گرمای شدید داخل اتاق خودرو جلوگیری کنید.

شناخت اجزای تشکیل دهنده سایبان خودرو نیز کمک زیادی به شما در استفاده آن می کند.

دمای سیستم خنک کاری موتور خودرو را تنطیم کنید.

شما می توانید برای خرید سایبان خودرو سایبان پارکینگ و مشاهده ی قیمت ها وارد سایت سایبان خودرو مهرگستر شوید.


توجه داشته باشید که در همان روز های اولیه فصل تابستان، دمای سیستم خنک کاری موتور را در حد نرمال تنطیم کنید و همین طور مدار سیستم جرقه زنی و سیستم خنک کاری را کامل برسی کنید و به طور کلی موتور خودرو را مورد آزمایش قرار دهید و ایردات آن را برطرف کنید.

مخزن شیشه شور خودرو را پر کنید

بهتر است مطلب ​ازسیستم‌ پارکینگ هوشمند در مجتمع های اداری وتجاری چه می دانید؟ را هم مطالعه نمایید.

توجه داشته باشید که حتما حتما مخزن شیشه شور را پر کنید و به هیچ وجه خالی نگذارید
این مخزن به موتور خودرو بسیار نزدیک است به همین خاطر در معرض گرمای زیادی قرار دارد و اگر در فصل تایستان خالی باشد ممکن است بر اثر خشکی، شکننده و خراب شود.
محبوب کن - فیس نما
سه شنبه 12 مرداد 1400 - 13:20
نقل قول این ارسال در پاسخ گزارش این ارسال به یک مدیربرای ارسال پاسخ ابتدا باید لوگین یا ثبت نام کنید.


پرش به انجمن :