زمان جاری : شنبه 18 اردیبهشت 1400 - 9:50 بعد از ظهر
نام کاربری : پسورد : یا عضویت | رمز عبور را فراموش کردمتعداد بازدید 22
نویسنده پیام
somaye9 آفلاین


ارسال‌ها : 33
عضویت: 23 /2 /1399


ارتودنسی و بارداریدر همه جای دنیا دوران بارداری یکی از مهم ترین بخش های زندگی خانم ها محسوب می شود. حاملگی جایگاه و نگاه زن را به اطرافش تغییر می دهد به همین دلیل داشتن دندان ها و لبخندی زیبا می تواند اهمیت زیادی در این دوران داشته باشد.

در کل تعداد خانم هایی که برای داشتن لبخند زیباتر به متخصص ارتودنسی در آمل و سایر شهرها مراجعه می کنند بیشتر از آقایان است به همین دلیل احتمال اینکه یک خانم در زمان بارداری قصد انجام ارتودنسی را داشته باشد زیاد است چون خانم ها به ظاهر خود بیشتر اهمیت می دهند.

در حالت کلی هیچ دلیلی از منظر سلامتی وجود ندارد که استفاده ی خانم ها از ارتودنسی ثابت و متحرک را منع کند.در دوران بارداری برای ارتودنسی چه ملاحظاتی باید در نظر گرفته شود؟

زمانی که یک خانم باردار به متخصص ارتودنسی در آمل یا سایر شهرها مراجعه می کند پزشک باید مواردی را در نظر بگیرد:

- بارداری در خانم ها باعث ایجاد gingivitis و پریودنتیت می شود.

- در این دوران تغییرات هورمونی روی حرکت دندان ها تاثیرگذار هستند.

- عادت های غذایی و تمایلات خوراکی که فرد باردار دارد ممکن است در درمان ارتودنسی مشکل ساز باشد.

- تاثیر داروهایی که خانم باردار در این دوران مصرف می کند روی حرکت دندان ها را باید در نظر گرفت.ارتودنسی در دوران بارداری چه مشکلاتی دارد؟

در زمان بارداری هیپرپلازی یا بزرگ شدن بافت های لثه رخ می دهد که این تغییر اندازه در لثه توسط چند عامل شناخته شده سیستمیک و موضعی ایجاد می شود. می توان گفت مهم ترین عامل سیستمیکی که باعث بزرگ شدن بافت لثه ها می شود تغییرات هورمونی در دوران بارداری است.

زمانی که به ماهرترین متخصص ارتودنسی در آمل یا سایر شهرها مراجعه می کنید به شما می گوید که براکت های ارتودنسی به تنهایی نمی توانند باعث به وجود آمدن التهاب لثه شوند بلکه براکت ها به همراه مواردی مثل بارداری و یا بهداشت ضعیف دندان ها می توانند باعث ایجاد التهاب حاد لثه شوند و حتی در برخی موارد موجب پیشرفت به سمت بیماری های پریودنتال می شوند.

اگر فرد بارداری که قصد انجام ارتودنسی را دارد از بهداشت دهانی ضعیفی برخوردار باشد و هم چنین دچار التهاب لثه باشد بهتر است که ارتودنسی را به بعد از بارداری موکول کند چون براکت های ارتودنسی می توانند باعث تجمع و نگهداری پلاک های میکروبی شوند و اگر فرد باردار دچار التهاب لثه خفیف باشد باعث بدتر شدن شرایط می شود.

اما در صورتی که بهداشت دهانی فرد باردار مناسب باشد انجام ارتودنسی پیش یک متخصص ارتودنسی در آمل و سایر شهرها هیچ اشکالی ندارد. شما می توانید در بخش درباره دکتر اطلاعات لازم را درباره متخصص میرزایی کسب کنید.نشانه های بیماری لثه در دوران بارداری عبارت است از: افزایش حجم یا التهاب لثه، تحلیل لثه

آموزش و آگاهی دادن به بیمار باردار

در کشور آمریکا هر سال 6 میلیون بارداری اتفاق می افتد که تقریبا 4.1 افراد باردار در طول این دوران خدمات دندانپزشکی مختلفی را دریافت می کنند.

خانم های باردار به دلیل اطلاعات ناکافی در این دوران از انجام کارهای دندانپزشکی خودداری می کنند و معمولا صبر می کنند تا پس از تمام شدن دوران بارداری به متخصص ارتودنسی در آمل یا سایر شهرها مراجعه کنند. برای کسب اطلاعات درباره دکتر میرزایی روی لینک کلیک کنید. بهتر است مطلب ارتودنسی از پشت دندان به چه صورت می باشد؟ را نیز مطالعه کنید.ملاحظات درمانی ارتودنسی و بارداری

ملاحظه ی موارد گفته شده در ذیل باری یک بیمار باردار از اهمیت زیادی برخوردار است و متخصص ارتودنسی در آمل و سایر شهرها حتما این موارد را در نظر می گیرند:

- گرفتن تاریخچه دقیق پزشکی، دندانی و روانی بیمار

- مشاوره با یک متخصص زنان در صورت وجود هر مشکلی در فرد باردار

- خودداری از تجویز داروهای ضد درد غیر استروئیدی

- معاینه دقیق لثه ها و ثبت کردن هر گونه خونریزی در آن ها

- خودداری از تجویز رادیوگرافی در هنگام بارداری
محبوب کن - فیس نما
دوشنبه 05 آبان 1399 - 12:58
نقل قول این ارسال در پاسخ گزارش این ارسال به یک مدیربرای ارسال پاسخ ابتدا باید لوگین یا ثبت نام کنید.


پرش به انجمن :