زمان جاری : پنجشنبه 07 اسفند 1399 - 3:49 قبل از ظهر
نام کاربری : پسورد : یا عضویت | رمز عبور را فراموش کردمتعداد بازدید 24
نویسنده پیام
zahrabb آفلاین


ارسال‌ها : 57
عضویت: 12 /2 /1395
تشکرها : 222
تشکر شده : 41
آشنایی با متخصص دندانپزشکی


کار اصلی متخصص دندانپزشک این است که بیماری های دهان دندان را تشخیص دهد و آنها را درمان کند. شاید بهتر باشد این رشته را دهان پزشکی نیز نام گذاشت.

در زمان های گذشته دندانپزشکی را با دندانسازی مساوی می دانستند. اما در عصر امروز دندانسازی فقط بخشی از دندانپزشکی است.

رشته تحصیلی دندانپزشکی در مقطع دکترای عمومی است فقط نحوه رعایت بهداشت، پیشگیری و درمان بیماری های دهان و دندان را آموزش می دهد.

دندانپزشکی یک علم بسیار مهم و تخصصی است که سلامت دندان و دهان را یک عضو مهم در سلامت روح و جسم انسان است، را تامین می کند.

همچنین در زیبایی و ادا کردن کلمات نیز علمی موثر است. علاوه بر این موارد می توان با کمک این علم بسیاری از بیماری ها را در مان ابتدا تشخیص داد و از پیشترفت آن چلوگیری کرد.

افراد برای خواندن رشته دندانپزشکی بایستی دو دوره جداگانه 2 ساله و 4 ساله را بگذرانند تا بتوانند بهترین متخصص دندانپزشک در شمال تهران، متخصص دندانپزشک در شرق تهران یا هر نقطه ای از ایران شوند. در دوره 2 ساله اول واحد های علوم پایه را می گذارنند.

بعد از گذراندن این دوره و گرفتن نمره قبولی از واحد های علوم پایه، افراد می توانند وارد دوره ی 4 ساله تخصصی دندان پزشکی شوند.

در این دوره افراد دورس تخصصی دندانپزشکی را آموزش می بینند. بعد از گذراندن این دوره افراد می توانند خود را تا حدودی متخصص دندانپزشک در شمال تهران و در سایر نقاط کشور بدانند و بیماری های دهان و دندان را به درستی تشخیص دهند. و می توانند در حد یک دندانپزشک عمومی شروع به درمان بیماری ها کنند.

افرادی که قصد دارند در دانشگاه رشته دندانپزشکی را بخوانند و به عنوان بهترین متخصص دندانپزشک در شرق تهران و سایر نقاط کشور مشغول به کار شوند، بایستی از دست های ماهر و توانمندی برخوردار باشند.

زیرا که در دندانپزشکی به تراش کردن دندان ها و بازسازی آنها نیاز است. به همین دلیل افراد بایستی دست های هنرمند و توانمندی داشته باشند تا کار های ظریف دندانپزشکی را به خوبی انجام دهند.

بسیاری از مردم، دندانپزشکی را فقط یک کار تکنیکی و عملی می دانند، در صورتی که متخصص دندانپزشک در شمال تهران، متخصص دندانپزشک در غرب تهران یا سایر نقاط کشور فقط به این موضوع ختم نمی شود.

اگر افرادی که رشته دندانپزشکی را می خوانند فقط تکنیک و فن های این رشته را یاد بگیرند و در بخش علوم پایه ضعیف باشند، در آخر یک دندانساز خواهند شد.

این به این منظور می باشد که فرد فقط به کار بر روی دندان مسلط است و از علوم پایه چیز زیادی نمی داند و این موضوع برای دکتر دندانپزشک خوب نیست.

واحد های علوم پایه شامل بافت‌شناسی، بیوشیمی، میکروب‌شناسی، آناتومی، ژنتیک، ایمنی‌شناسی و فیزیولوژی می باشد که باید افراد ی که قصد دارند بهترین متخصص دندانپزشک در ولنجک یا سایر نقاط کشور باشند، بر آنها کاملا مسلط باشند و این واحد ها را پاس کرده باشند.

البته کار عملی در دندانپزشکی بسیار مهمتر از تئوری است اما این به این معنا نیست که سواد تئوری افراد کم باشد.

واحد های تخصصی شامل ارتودنسی، پروتزهای ثابت و اکلوژن، پروتزهای متحرک و فک و صورت ، آسیب‌شناسی فک و دهان، پریودنتولوژی، جراحی دهان و فک و صورت، بیماری‌های دهان و دندان، اندودنتیکس، دندانپزشکی کودکان، رادیولوژی دهان و فک و صورت و ترمیمی و مواد دندانی می باشد. بهتر است مطلب چه عواملی در تغییر رنگ دندان ها تاثیرگذار است؟ را نیز مطالعه کنید.

که باید افراد ی که قصد دارند متخصص دندانپزشک در شمال تهران، متخصص دندانپزشک در جردن یا سایر نقاط کشور باشند، بر آنها کاملا مسلط باشند و از این واحد ها نمره قبولی کسب کرده باشند.

این واحد ها تقریبا مربوط به کارهای عملی دندانپزشکی است که افرادی می خواهند متخصص دندانپزشک شوند بایستی به طور کامل آنها را یاد گرفته باشند و بتوانند انجام دهند. منبع: الو متخصص
محبوب کن - فیس نما
شنبه 03 آبان 1399 - 12:34
نقل قول این ارسال در پاسخ گزارش این ارسال به یک مدیربرای ارسال پاسخ ابتدا باید لوگین یا ثبت نام کنید.


پرش به انجمن :