زمان جاری : سه شنبه 28 اردیبهشت 1400 - 3:20 بعد از ظهر
نام کاربری : پسورد : یا عضویت | رمز عبور را فراموش کردمتعداد بازدید 31
نویسنده پیام
zahrabb آفلاین


ارسال‌ها : 57
عضویت: 12 /2 /1395
تشکرها : 222
تشکر شده : 41
چه عواملی در تغییر رنگ دندان ها تاثیرگذار است؟

دندان ها بیشتر رنگ خود را از ماده ای به نام کلسیم که یک ماده ی طبیعی سفید رنگ است می گیرند. اما ممکن است ترکیبات دیگری نیز در دندان ها وجود داشته باشد که باعث ایجاد سایه های خاکستری و زرد روی دندان هایتان می شود.

طبق گفته ی بهترین متخصص دندانپزشک در ونک، متخصص دندانپزشک در غرب تهران و سایر نقاط مینای دندان کم کم شروع به نازک شدن می کند و باعث پدیدار شدن لایه زیرین معروف به عاج دندان می شود. این اتفاق باعث می شود دندان ها بیشتر دچار تیرگی شوند.

علت سیاه شدن دندان ها
سیاه شدن دندان ها به دو علت خارجی یا درونی بستگی دارد.

علت های خارجی: آسیب خارجی آسیبی است که از بیرون دندان ها صورت می گیرد. این عامل ها می تواند ضربه خوردن دندان توسط یک عامل بیرونی، تارتار یا آسیب های دیگر باشد که همگی روی مینای دندان تاثیر می گذارند.

علت های درونی: این آسیب ها از درون دندان شروع شده و سپس به سمت بیرون پیشروی می کنند. این اتفاقات زمانی می افتد که عفونتی از داخل دندان باعث پوسیدگی و آسیب به آن شود.

در حالت کلی بهترین متخصص دندانپزشک در پونک، متخصص دندانپزشک در جردن و یا سایر نقاط شهر می گویند سیاه شدن دندان ها یک شبه به وجود نمی آید و یک سری شرایط رفته رفته باعث سیاه شدن آن می شود. برخی از عوامل درونی و بیرونی که باعث تغییر رنگ دندان و سیاه شدن آن می شود عبارت اند از:

حفره و پوسیدگی: باکتری ها باعث تشکیل شدن حفره و در نهایت نابودی مینای دندان ها می شوند. این حفره ها سوراخ های کوچکی هستند که ظاهر تیره ای به خود می گیرند.

ترمیم دندانی: پر کردن دندان و روکش هایی که دارای آمالگام هستند مخصوصا سولفید نقره ای رنگ باعث دیده شدن دندان ها به رنگ سیاه می شوند.

رنگ مواد غذایی: جالب است بدانید طبق گفته متخصص دندانپزشک در شرق تهران خوردن و نوشیدذن مواد غذایی مثل چای، کولا، شراب قرمز و … می توانند باعث ایجاد لکه روی دندان شوند.

مصرف داروهای خاص: داروهایی مثل مکمل های مایع آهن می تواند باعث سیاه شدن دندان ها شود.

تارتار: به جمع شدن رسوب سخت پلاک روی دندان ها که معمولا زیر خط لثه ایجاد می شوند تارتار می گویند. بعضی از تارتارها سیاه هستند که باعث می شوند دندان ها سیاه شوند.

تنباکو: یکی از عواملی که باعث سیاهی دندان ها می شود استعمال دخانیات مثل سیگار است و تنباکو است.نحوه درمان دندان های سیاه
هیچکس نمی تواند حتی با بهترین مراقبت ها در منزل بدون مراجعه به متخصص دندانپزشک در شرق تهران، بهترین متخصص دندانپزشک در سعادت آباد یا هرجای دیگری دندان های سیاه را درمان کند.

درمان دندان هایی که سیاه شده اند به مراقبت و دریافت خدمات از متخصص دندانپزشکی است. دندان پزشک ابتدا دندان های شما را معاینه کرده و دلیل اصلی سیاه شدن آن ها را پیدا می کند سپس با توجه به آن درمان را شروع خواهد کرد.

در صورتی که سیاهی دندان های شما به علت تارتار باشد دندان پزشک سعی می کند با استفاده از یک سری ابزار مخصوص تارتار را از بین ببرد.


چه زمانی سیاهی دندان ها از بین نمی رود؟

متاسفانه خیلی اوقات ممکن است دندان پزشک نتواند سیاهی دندان ها را با استفاده از ابزار خود از بین ببرد. این اتفاق در صورتی می افتد که علت سیاهی دندان ها پوسیدگی باشد. بهتر است مطلب همه چیز درباره متخصص دندانپزشک اطفال را
نیز بخوانید.

در برخی موارد متخصص دندانپزشک در شرق تهران یا سایر نقاط می تواند پوسیدگی را درمان کند و سوراخی که در اثر پوسیدگی ایجاد شده است را پر می کند.

اگر پوسیدگی به عاج دندان یا سطح زیرین مینای دندان برسد ممکن است نیاز داشته باشید تا دندان را روکش کنید. منبع: الو متخصص
محبوب کن - فیس نما
شنبه 03 آبان 1399 - 12:41
نقل قول این ارسال در پاسخ گزارش این ارسال به یک مدیربرای ارسال پاسخ ابتدا باید لوگین یا ثبت نام کنید.


پرش به انجمن :