زمان جاری : سه شنبه 09 آذر 1400 - 7:05 قبل از ظهر
نام کاربری : پسورد : یا عضویت | رمز عبور را فراموش کردمتعداد بازدید 15
نویسنده پیام
parvanenabia آفلاین


ارسال‌ها : 8
عضویت: 27 /4 /1400


نکات مهم درباره پیچ و رولپلاک نمای ساختمان

پیچ و رولپلاک کردن نما یکی از اساس هایی است که باید در اصول ساختمانی رعایت شود. عوامل زیادی همانند بارش شدید، مرغوب نبودن ماله های چسبنده، گذر زمان و ... باعث شل شدن و درنهایت افتادن نمای سنگی میشود. حال برای افراد سوالاتی به وجود می آید که ما قصد داریم در این مقاله به تک تک این سوالات پاسخ بدهیم.

چرا سنگ نمای ساختمان پس از زمانی شل شده و میافتد؟
نمای بنا عمری طولانی دارد که باعث حفاظت ساختمان در برابر عوامل خارجی میشود. سنگ نما با ملات به پایه دیواره اتصال پیدا کرده است.ملات پس از گذر زمان در مجاورت آبی که به پشت آن نفوذ پیدا میکند منبسط شده و عوامل دیگر همانند باد نیز میتواند باعث شل شدن سنگ نمای ساختمان شود. عدم مهارت کافی سنگ کار نیز در این مشکل میتواند دخیل باشد.

راهکار برای محکم سازی نمای ساختمان چیست؟
پیچ و رولپلاک نمای ساختمان یکی از بهترین راهکار ها برای جلوگیری از خطرات احتمالی و شل شدن نمای ساختمان است. با محکم سازی نمای ساختمان میتوان از افتادن سنگ های و یا نماهای گرانیتی و ... جلوگیری نمود.

مراحل پیچ و رولپلاک کردن سنگ نمای ساختمان چگونه انجام میشود؟
در مرحله اول سنگ نمای ساختمان باید با توجه به بافت و جنس آن شناسایی شود.

در مرحله بعدی ابعاد و اندازه مصالح و ابزار مورد نظر، تعداد و نوع پیچ و رولپلاک تخمین زده خواهد شد.

مرحله سوم مهمترین قسمت کار است زیرا که بسته به جنس و نوع بافت و حجم کار سختی کار وجود داشته. در هر 50 تا 55 سانت از سنگ باید یک پیچ 6 یا 7 سانتی متری گالوانیزه پیچ شود. در برخی دیگر از نماها که عمق کار بیشتر است باید از دریل استفاده شود که پیچ هایی با طول ده سانتی متر لازم است.

مرحله بعدی زیبا سازی نمای ساختمان است زیرا با بتونه کاری میتوان رنگ پیچ را با رنگ نمای ساختمان یکسان نمود

افتادن نمای سنگی ساختمان در چه زمان هایی ممکن است اتفاق بیوفتد؟
ریزش نمای سنگی ساختمان در زمان هایی که تغییر فصل به همراه است بیشتر اتفاق می افتد. زیرا که سنگ در معرض انقباض قرار گرفته و ممکن است بیوفتد.

برای محکم سازی نمای ساختمان کدام پیچ رولپلاک بهتراست؟
به طور کلی نمیتوان گفت که کدام پیچ بهتر از بقیه است. زیرا همانطور که جنس و بافت سنگ نمای ساختمان با یکدیگر متفاوتند، انواع مختلفی از پیچ و روپلاک موجود اند که کاربرد های متفاوتی دارند و با یکدیگر متفاوتند. شما همچنین میتوانید مطلب رازهای شستشوی نماشویی ساختمان شیشه ای را برای کسب اطلاعات بیشتر بخوانید.

دقت در انتخاب شرکت مناسب برای پیچ و رولپلاک نمای ساختمان امری مهم است که قدرت کافی برای تشخیص و هماهنگی پیچ رولپلاک مناسب و ابزار مناسب با نمای ساختمان شما را داشته باشد. به طور کلی میتوان گفت طول ملات و سنگ نما باید با طول پیچ یکسان باشد و اندازه رولپلاک هم اندازه طول ملات باید باشد. شرکت ایران فرود در ارائه خدمات اسکوپ کردن نمای ساختمان با ضمانت 5 ساله، و ارائه خدمات نمای ساختمانی با نازلترین قیمت ها جز بهترین هاست و تنها با یک کلیک بر روی شماره تلفن های تماس زیر با شما فاصله دارد.
محبوب کن - فیس نما
سه شنبه 04 آبان 1400 - 12:53
نقل قول این ارسال در پاسخ گزارش این ارسال به یک مدیربرای ارسال پاسخ ابتدا باید لوگین یا ثبت نام کنید.


پرش به انجمن :