زمان جاری : پنجشنبه 06 آبان 1400 - 6:20 بعد از ظهر
نام کاربری : پسورد : یا عضویت | رمز عبور را فراموش کردمتعداد بازدید 17
نویسنده پیام
taraa25 آفلاین


ارسال‌ها : 265
عضویت: 10 /9 /1397
تشکرها : 10
تشکر شده : 79
​مراحل انجام گچکاری و گچبریدر واقع گچکاری ساختمان به مجموعه اقدامات ساختمانی گفته می شود که برای سفید کاری سطوح دیوار های خام، تراز کردن دیوار ها، شمشه گیری لبه ها دیوار ها و اطراف پنجره ها، گونیا کردن کنج ها و زیرسازی دیوار ها استفاده می شود. گاهی برای تسریع اجرای دکوراسیون داخلی، از ابزار پیش ساخته برای تزئین سقف بهره می برند.
گچکاری در واقع دیوار ها برای رنگ آمیزی و یا کاغذ دیواری و یا دیوار پوش آماده می کند. گچکاری تنها برای دیوار نمی باشد ما گچکاری و گچبری سقف نیز داریم. اما گچکاری دیوار ها به دو دسته کلی تقسیم می شوند.

اولین دسته مربوط به زیرکار گچکاری می باشد که به طور مستقیم بر روی دیوار سفالی یا سیمانی کشیده می شود. برای لایه ی زیرکار بهتر است از ترکیب گچ و خاک استفاده شود.
ترکیب گچ و خاک موجب می شود بعد از اتمام کار دیوار دچار ترک خوردگی نشود. به همین خاطر برای انجام این کار از ترکیب خاک رس و گچ که قیمت کمتری دارد استفاده می شود. بهتر است که فرد کچکار لایه ی زیرکار را تا حد ممکن شمشه کند تا از زیاد شدن ضخامت لایه روکار جلوگیری شود. این موارد برای گچکاری سقف نیز صدق می کند و در نهایت بعد از اتمام کار گچبری سقف خانه با طرح دلخواه شما شروع می شود. گاهی نیز به دلیل عجله زیاد مشتری، طراحان به استفاده از ابزار پیش ساخته گچی روی می آورند.


دومین دسته گچکاری مربوط به لایه پرداخت نهایی می باشد که اغلب ضخامت آن به مقدار 2 سانتیمتر می باشد. توجه داشته باشید که گچی که برای لایه روکار استفاده می شود بایستی بسیار دانه ریز باشد تا از هر گونه تاب و موج در دیوار ها و سقف جلوگیری کند.

توجه داشته باشید گچکاری مربوط به سقف ساختمان تنها از لایه نهایی تشکیل شده است و بهتر است که دیگر از لایه ی گچ و خاک برای گچکاری سقف استفاده نشود. زیرا ترکیب گچ و خاک بخاطر چسبندگی کمی که دارد در مواقع زلزله خطر ناک می باشد. در چنین مواردی بهتر است فقط از گچ ساختمانی برای گچکاری سقف استفاده کرد یا برای تسریع در انجام طراحی و تزئین سقف، از ابزار پیش ساخته گچی استفاده نمود.

همچنین توجه داشته باشید که به دلیل اینکه بعد از گچکاری سقف، گچبری سقف نیز اتفاق می افتد، بهتر لست از گچ مرغوب و گران قیمت برای سقف ساختمان ها استفاده شود. چسبندگی بین یونولیت سقف و گچ دانه ریز به خوبی ایجاد می شود. و می توان بعد از این مرحله گچبری سقف ساختمان با هر ایده ای انجام شود.

از آنجاییکه هر گچکار برای تراز کردن سقف از شمشه کوتاه استفاده می کند، بهتر است کارفرما برای فرد گچمار چند بشکه و تخته تهیه کند تا چند نفر در زوایای مختلف تراز بودن سقف را برسی کنند. همین طور می توان با استفاده از ریسمان بنایی و یا لیزر، تراز بودن نهایی سقف را مشخص کرد تا در نهایت عمل گچبری سقف به نحو احسن انجام شود.

نسبت ترکیب گچ و آب با توجه به محل استفاده از گچ متفاوت است. در مواردی که مقدار آب گچ زیاد باشد بعد از اتمام اجرای گچکاری به ویژه بر روی سطوح آجری و سفالی و سیمانی مثل تیر و ستون بتنی احتمال پس رفتن گچ وجود دارد.

در واقع پس رفتن گچ به شکلی گفته می شود که در آن آب مربوط به گچکاری با سرعت بالا تبخیر می شود و تعدادی از برآمدگی ها و فرو رفتگی ها را در سطح نهای آشکار می شود. در صورت بروز این مشکل برای رفع آن یا باید برای گچکاری مجدد اقدام شود یا این امکان وجود دارد از بتونه کناف استفاده کرد. اما اگر گچکاری هیچ مشکلی نداشت می توان برای گچبری سقف اقدام کرد.

بهتر است مطلب ​از تاثیرابزارهای دکوراتیو پلی یورتان در دکوراسیون منازل چه می دانید؟ را هم بخوانید.

شما می توانید برای گچبری سقف خانه ی خود از هر ایده ای که میخواهید استفاده کنید و می توانید از گچبری مدرن و یا از گچبری سنتی و یا گچبری نور مخفی و یا ابزار پیش ساخته پلی یورتان برای این کار استفاده کنید.
محبوب کن - فیس نما
شنبه 27 شهریور 1400 - 13:26
نقل قول این ارسال در پاسخ گزارش این ارسال به یک مدیربرای ارسال پاسخ ابتدا باید لوگین یا ثبت نام کنید.


پرش به انجمن :