زمان جاری : یکشنبه 28 شهریور 1400 - 11:39 قبل از ظهر
نام کاربری : پسورد : یا عضویت | رمز عبور را فراموش کردمتعداد بازدید 15
نویسنده پیام
parvanenabia آفلاین


ارسال‌ها : 5
عضویت: 27 /4 /1400


درباره فعالیت های شرکت سرمایه گذاری دومان سهند
رزومه دومان سهند و فعالیت های او


امروز نیز با یک رزومه و معرفی یک فرد موفق با شما هستیم پس اگر میخواهید آینده ای روشن و متفاوت از یک انسان معمولی داشته باشید سعی کنید اطرافیان خود را طوری انتخاب نمایید که شما را به همان سمت هدف همراهی کنند. یکی از روشهایی که میتواند در مسیر موفقیت و شکل دهی به راه و روش شما برای رسیدن به هدف کمک کند، آشنایی و خواندن زندگینامه افراد موفق دنیاست.

امروز به سراغ یک فرد موفق که در حوزه های مختلف فعالیت های حرفه ای داشته است رفتیم تا با او کمی از نزدیکتر آشنا شویم.

سوالاتی که در بالا مطرح شد سوالاتی است که با جستجوی نام دومان سهند به چشم شما میخورد. شاید سوال در ذهن شما ایجاد شود که این عبارات و سوالات در حوزه های مختلف چه ارتباطی با یکدیگر دارد؟ چطور می شود که حوزه روزنامه نگاری و خبرنگاری به فعالیت های اقتصادی و سرمایه گذاری و کارآفرینی و در همچنین به حوزه های مالی و پولی، بانکداری و سیستم های نوین مثل هوش مصنوعی در یک مسیر پیوسته حرکت می کند.ابتدا از سوال اول شروع میکنیم و به معرفی ایشان می پردازیم سپس به این موضوع می پردازیم که چطور روزنامه نگاری و خبرنگاری به فعالیت های سرمایه گذاری منجر شد. سپس از نگاه دومان، سرمایه گذاری، بانکداری نوین، کارآفرینی و روزنامه نگاری می پردازیم.

معرفی دومان سهند DOUMAN SAHAND


دومان سهند متولد ۱۹۸۲ است . او از دهه ۲۰ زندگی به اقتصاد و فعالیت های مالی و پولی علاقه داشت و در همین حوزه ها به فعالیت و کسب تجربه مشغول بوده است . همچنین در حوزه تحلیل اقتصاد و گزارشگری مالی در نشریات معتبر کشور ، آثارش به چاپ رسیده است . بعد از حدود یک دهه، رزومه کاری در حوزه پولی ، در سال ۲۰۱۴ شرکت سرمایه گذاری دومان را تاسیس کرد . این شرکت به تامین مالی پروژه های کسب و کار مشغول بود .

دومان سهند فعالیت حرفه ای خودرا ازابتدای دهه ۹۰ شمسی با خبرنگاری حوزه بازارهای پولی و سرمایه آغاز کرد.

درسال ۸۹ اوخبرنگاراقتصادی نشریه تجارت گردشگری بود.

درسالهای ۹۰ و ۹۱ بعنوان دبیرتحریریه وسردبیرماهنامه دنیای تجارت مشغول بکارشد.سپس درسال ۹۲ بعنوان خبرنگاراقتصادی در روزنامه بهار به گزارش نویسی و تحریر خبر پرداخت.

دیدگاه نئولیبرالیسم و اقتصاد بدون نظارت
دومان سهند معتقد است مکتب شیکاگو و میلتون فریدمن اقتصاددان می تواند راهگشای موفقیت بازار و سرمایه گذاری باشد. دومان از سوسیالیسم و مارکس متنفر است و با تاکید می گوید ؛ دیدگاه چپ نه تنها اقتصاد ، که روح و جسم انسان ها را برده قوانین خود می کند.
سهند با حمایت از سرمایه داری باور دارد که ؛ سرمایه گذاران پیشرو در صورت عدم دخالت دولت خود از طبقه محروم حمایت می کنند و به جای صدقه دولتی از طریق بنیاد های خیریه غیردولتی بیشتر به کمک هم نوعان خود خواهند پرداخت.

تاسیس نشریات و روزنامه های دومان سهند
نشریات دومان سهند


دومان سهند موسس وسرمایه گذار نشریات اکسیر، آینده، روزنامه وقایع اتفاقیه و روزنامه آسمان آبی بود. دومان، علاوه بر روزنامه شرق و بهار، دبیر سرویس اقتصادی روزنامه وقایع اتفاقیه را در رزومه کاری خود دارد. اوبرای گزارش های جنجالی درروزنامه شرق، نیمه دوم سال ۹۲ جایزه ی بهترین گزارش اقتصادی وزارت ارشاد را کسب کرد.

او همچنین بنیانگذار چندین رسانه از جمله روزنامه آسمان آبی و ماهنامه های اکسیر نوین و آینده روشن بوده است.

معرفی برخی نشریات دومان سهند
1. ماهنامه آینده روشن:
ماهنامه آینده روشن در حوزه ی کار آفرینی و اقتصاد با سرمایه گذاری دومان سهند منتشر شد. در هر شماره از این نشریه با یک فعال اقتصادی ایرانی مصاحبه اختصاصی انجام میشد .

2. ماهنامه اکسیر:
ماهنامه اکسیر نوین بعنوان مجله ی فاخر حوزه ی هنر وادبیات باطراحی صفحات بینظیر وکاغذ خاص منتشر شد.این نشریه درمدت کوتاهی از طرف فعالان هنری مورد توجه قرار گرفت. درهرشماره ازاین نشریه بایکی از روشنفکران حوزه ی هنر وادبیات مصاحبه اختصاصی صورت می گرفت.

3. روزنامه آسمان آبی:
روزنامه آسمان آبی بعنوان اولین روزنامه غیرخبری ایران (روزنامه مجله) توسط دومان سهند راه اندازی وبا سرمایه گذاری او منتشر شد. در هر شماره این روزنامه، حوزه های مختلف تحریریه بصورت مجله ای به انتشار مطالب می پرداختند. این روزنامه در دوره کوتاه انتشار خوانندگان بیشماری پیدا کرد ومورد توجه اصحاب رسانه قرار گرفت.

4. روزنامه وقایع اتفاقیه:
روزنامه وقایع اتفاقیه در دوره های مختلف توسط تحریریه های متفاوت منتشر می شد.درسال ۹۶ دوره ی جدید این روزنامه با سرمایه گذاری دومان سهند انتشار یافت.در رویکرد جدید این روزنامه درحوزه ی سیاست ودیپلماسی نگاهی نو را دنبال کرد وبا تحلیل های اختصاصی در این دو حوزه به روزنامه ای متفاوت تبدیل شد.

سرمایه گذاری دومان سهند در صنعت سینما
دومان سهند در حوزه سینما ۲ فیلم دابلند و مرمت را سرمایه گذاری کرده است. اوهمچنین در تهیه کنندگی وسرمایه گذاری ۲ استعداد موسیقی تلفیقی (پیمان وکیارش) نیز نامدار است.

سرمایه گذاری دومان در حوزه هتل، رستوران و کافی شاپ

آقای دومان سهند همچنین سرمایه گذار یک مجموعه کافی شاپی بنام آس در شعبه مرکزی واقع در برج میلاد تهران است. او در قالب برند سرمایه گذاری دومان به احداث چندین مجموعه رستورانی ازجمله شمس ،آرکا، کاوانی و دنیز اقدام کرد. دومان سهند سرمایه گذار ۲ هتل در تهران وکیش به نامهای بلور و ستاره بود.

رستوران کاوانی
کافه رستوران کاوانی در سعادت آباد است و با یک محیط متفاوت و پرداختن به بسیاری از جزییات به عنوان یک کافه پرطرفدار در محدوده بلوار دریا شناخته شده است.

دومان سهند در فاصله سالهای ۹۰ تا ۹۷ بعنوان موسس یا سرمایه گذار شرکت های پرواز آریایی، اریکه فارس، تمدن برتر، عدالت پیشرو فناوری پیشرو ،سیرگشت وسرمایه گذاری پیشرو دومان توکان شناخته شده است.
محبوب کن - فیس نما
سه شنبه 12 مرداد 1400 - 10:57
نقل قول این ارسال در پاسخ گزارش این ارسال به یک مدیربرای ارسال پاسخ ابتدا باید لوگین یا ثبت نام کنید.


پرش به انجمن :