زمان جاری : شنبه 18 اردیبهشت 1400 - 9:53 بعد از ظهر
نام کاربری : پسورد : یا عضویت | رمز عبور را فراموش کردمتعداد بازدید 31
نویسنده پیام
somaye9 آفلاین


ارسال‌ها : 33
عضویت: 23 /2 /1399


آشنایی کامل با دستگاه اکسیژن ساز


این دستگاه همانطور که از نامش پیداست برای تولید اکسیژن ساخته شده است. این دستگاه امروزه با مشکلات آلودگی و زیاد شدن بیماری های تنفیسی بسیار امید بخش بوده است. شما می توانید دستگاه اکسیژن ساز را با قیمت مناسب از فروشکاه های تجهیزات پزشکی تهیه کنید.

یکی از تکنولوژی های جدیدی که درعلم پزشکی ایجاد شده است همین دستگاه اکسیژن ساز می باشد که وظیفه ی غلیظ کردن اکسيژن را بر عهده دارد. هوایی که انسان ها تنفس می کنند بیش از 78% نیتروژن و 21% اکسیژن است. دستگاه اکسیژن ساز یک وسیله برقی می باشد که اکسیژن محیط اطراف را میگیرد و به اکسیژن غلیطتر تبدیل می کند. چنانچه شما با این وسیله آشناییت داشته باشید، به خوبی می دانید کعپه نی توان نققض این دستگاه را در زندگی بعضی از افراد نادیده گرفت.
ممکن است برای شما سوال ایجاد شود که فایده این کار چیست؟

در حقیقت این دستگاه ها برای یک درمان و پیشگیری است که برای برخی از بیماران مورد نیاز است. عملکرد دستگاه اکسیژن ساز به این صورت می باشد که هوای موجود در محیط پیرامون را به درون خود کمپرس می کند و آن را به اکسیژن پزشکی تبدیل می کند. اکسیژنی که از این دستگاه ایجاد می شود 95% خالصی دارد. بهتر است بدانید که به اکسیژنی که داری 95 درصد خالصی می باشد، اکسیژن پزشکی می گویند.


عملکرد کاری دستگاههای اکسیژن ساز :

دستگاه اکسیژن ساز حدود 20 درصد ازاکسیژن موجود در هوا را را دریافت می کند. (قیمت دستگاه اکسیژن ساز مناسب است)
سپس آن اکسیژن دریافت شده را تحت فشار بالا متراکم می کند و همین طور با فشار متناسب و مرغوب و قابل تنظیم برای کاربرد فراهم می کند.

این دستگاه برای درمان برخی از بیماری ها مثل اکسیژن تراپی و یا درمان بیماری های مزمن و یا حاد تنفسی مورد استفاده قرار میگیرد.

ویژگی های اصلی دستگاه اکسیژن ساز عبارتند از:
هزینه و صدای پایین
جابجایی آسان
راحتی در مصرف
میزان خلوص بالا در اکسیژن خروجی
احتیاج نداشتن به شارژ
همین طور رادمان عملکردی بالا

دستگاه اکسیژن ساز دارای انواع مختلفی مثل دستگاه اکسیژن ساز خانگی، دستگاه اکسیژن ساز پرتابل همراه، دستگاه اکسیژن ساز جیبی و ... است این انوع در ظرفیت هایی مثل 3، 5، 8 و یا 10 لیتر در دقیقه می باشند.

به طور معمول دستگاه های اکسیژن ساز با ظرفیتهای 3 الی 5 لیتری اغلب برای ناراحتیهای تنفسی مزمن مورد استفاده قرار میگیرد. دستگاه اکسیژن ساز با ظرفیت های بالاتر برای موارد حاد مورد استفاده قرار میگیرند.

دستگاه اکسیژن ساز بهترین جایگزین کپسول های اکسیژن است. تنها فرق و محدودیت آنها این است که به برق احتیاج دارند. البته ناگفته نماد که یکسری از مدل های جدید این دستگاه ها طراحی و تولید شده است گه با باتری نیز کار می کنند. اما این دستگاه هایی که با باتری کار می کنند توانایی تولید اکسیژن با غلظت کمتری را دارند.

دستگاه اکسیژن ساز به چند دسته تقسیم می شوند که در ادامه شما را با آنها بیشتر آشنا خواهیم کرد.

با انواع دستگاه اکسیژن‌ ساز‌ آشنا شوید

دستگاه اکسیژن ساز دارای انواع متفاوتی است اما به طور کلی به دو دسته تقسیم می شوند.
• دسته ثابت
• دسته قابل حمل

دستگاه اکسیژن‌ ساز‌ ثابت:

اکثر دستگاه اکسیژن ساز خانگی که در منزل مورد استفاده قرار میگیرند از این نوع می باشند. دستگاه اکسیژن ساز خانگی ثابت می تواند به طور مداوم و پالسی اکسیژن تولید کند.

منظور از پالسی این است که دستگاه طی فاصله زمانی مشخص به شکب مقطعی، مقداری اکسیژن تولید کند. بهتر است بدانید که ایبن دستگاه در حالت مداوم، به صورت یکسره و بدون هیچ توقف، اکسیژن تولید می کند.

البته ناگفته نماند که دستگاه اکسیژن ساز خانگی ثابت نیز در زیر خود چرخ هایی دارد که در صورت نیاز بتوان آن را به راحتی جابه جا کرد.


محبوب کن - فیس نما
دوشنبه 05 آبان 1399 - 13:29
نقل قول این ارسال در پاسخ گزارش این ارسال به یک مدیربرای ارسال پاسخ ابتدا باید لوگین یا ثبت نام کنید.


پرش به انجمن :