زمان جاری : شنبه 25 مرداد 1399 - 8:43 بعد از ظهر
نام کاربری : پسورد : یا عضویت | رمز عبور را فراموش کردمتعداد بازدید 135
نویسنده پیام
zahra12 آفلاین


ارسال‌ها : 24
عضویت: 15 /10 /1397
تشکرها : 21
تشکر شده : 48
انواع ایمپلنت از نظر تعداد دندانهای جایگزینایمپلنت های دندانی در تنوع بسیاری وجود دارد که شما باید با توجه به نظر دندانپزشک خود و نیازی که به آن دارید، یکی از آن ها را انتخاب کنید. در این مقاله گزینه های مختلفی برای درمان افراد به وسیله ی ایمپلنت دندان وجود دارد که با آن ها آشنا خواهید شد.

استفاده از ایمپلنت به عنوان جایگزین یک دندان

پیش از جایگذاری ایمپلنت:
اولین کاری که دندانپزشک انجام می دهد معاینه ی قسمتی است که تحت درمان قرار دارد. پس از آن تصویر پرتوی ایکس نیز از بیمار گرفته می شود. در نهایت با بررسی شرایط بیمار عمل ایمپلنت انجام می شود.

نصب ایمپلنت دندانی:
همانگونه که از نامش پیداست در این مرحله ایمپلنت دندان نصب می گردد. یعنی قبل از اتصال تاج دائمی، دندان موقتی آماده شده تا بعد از اتمام کار از آن استفاده شود. به طور کل چندین ماه زمان می برد تا ایمپلنت دندان به استخوان فک به طور کامل جوش بخورد.
متصل کردن تاج دندانی جدید:
در مرحله ی پایانی یک دندان با ایمپلنت جایگذاری می گردد که به صورت دائمی انجام شده و برای همیشه خواهد ماند. به همین علت هیچ تفاوتی با دندان طبیعی نخواهد داشت. تنها نکته رعایت کردن بهداشت می باشد.
استفاده از ایمپلنت دندانی به عنوان جایگزین چند دندان
پیش از عمل ایمپلنت:
به عنوان مثال فردی سه دندان عقبی خود را از دست داده است. لذا تنها کاری که می شود انجام داد نصب کردن بریجی ثابت است. بدین صورت که بریج دندان های از دست رفته در قطعه ای نگهداری می شود و سپس به ایمپلنت دندان وصل می گردد.
نصب ایمپلنت دندانی:
دقیقا مانند حالت قبلی در ابتدا ایمپلنت نصب می گردد. سپس تا زمان جایگذاری اتصال دائمی، بریج موقت به کار گرفته می شود.
متصل کردن بریج به ایمپلنت:
پیش از آنکه بریج دائمی متصل گردد، ایمپلنت دندان باید با استخوان فک کاملا آمیخته شود. این یکپارچگی به طور معمول بعد دو ماه حاصل می گردد. البته این زمان با توجه به شرایط و موقعیت دندان نیز متفاوت خواهد بود. نتیجه ی این کار تحمل کردن تمام فشار بر روی دندان ها مانند دندان طبیعی خواهد بود.

استفاده از ایمپلنت های دندانی برای کل قوس دندانی
پیش از عمل ایمپلنت دندانی:
پیش از شروع درمان همه چیز توسط دندانپزشک مربوطه مورد بررسی قرار خواهد گرفت.
نصب ایمپلنت های دندانی:

اولین مرحله ای که برای این کار لازم است متصل کردن ایمپلنت برای جایگزین نمودن ریشه ی دندان های از بین رفته است. برای این کار نیز دندان های موقتی نصب می گردند تا هنگام رسیدن موعد مقرر بتوان به راحتی غذا خورد.
اتصال بریج به ایمپلنت ها:
بر روی ایمپلنت دندان بریج های دائمی بسیار محکم نصب می گردند. مدت زمانی که برای این کار لازم است به طور میانگین 3-2 جلسه می باشد. در این مورد باید قوسی کامل جایگزین بشود. نتیجه ی آن مقاومت دندان های جدید می باشد. طوری که هیچ تفاوتی با دندان های قبل نداشته باشند.
جایگزینهای دندان مصنوعی
اوردنچر متصل به ایمپلنت:
از گزینه های دیگری که می توان به عنوان بریج ثابت از آن استفاده کرد، اوردنچر متحرک است. دندان مصنوعی هایی که پیش تر مورد استفاده قرار می گرفت دارای عیب های بسیاری بودند و توصیه می شود از آن ها استفاده نگردد.
اوردنچر متحرک متصل به ایمپلنت:
دندان مصنوعی که به طور کامل متحرک باشد به چیزی مانند میله یا گوی وصل است که همان میله نیز به یک یا چندین ایمپلنت در ناحیه ی جلوی فک متصل می باشد. این کار موجب محکم بودن دندان مصنوعی در جای خود می شود.
دندان مصنوعی کاملا متحرک:
این گزینه هیچ مزیتی به غیر از قیمت کم تر آن ندارد. ناراحتی در طول غذا خوردن، زیبایی ظاهری، بروز مشکل هنگام تکلم و ... از ایرادهای این دندان ها است که کاملا شل هستند.

محبوب کن - فیس نما
امضای کاربر : اکسیژن ساز ,اکسیژن ساز خانگی,اکسیژن ساز پرتابل
چهارشنبه 13 شهریور 1398 - 09:26
نقل قول این ارسال در پاسخ گزارش این ارسال به یک مدیربرای ارسال پاسخ ابتدا باید لوگین یا ثبت نام کنید.


پرش به انجمن :