close
تبلیغات در اینترنت
بارداری,زمان بارداری,علائم بارداری,روش های بارداری,راز های بارداری, آم

جادوی کلمات | سایت تفریحی , سرگرمی

بروزترین مطالب
بخش بایگانی

آخرین ارسالی های انجمن وبلاگ نویسان

بارداری در 20 ، 30 و 40 سالگی

سه شنبه 18 فروردين 1394

بارداری در 20 ، 30 و 40 سالگی

اگر قصد بارداری دارید و می خواهید از بهترین زمان برای بچه دار شدن و عوارض بارداری در سنین پایین و بالا اطلاعاتی داشته باشید.....

بارداری در 20 ، 30 و 40 سالگی

اگر قصد بارداری دارید و می خواهید از بهترین زمان برای بچه دار شدن و عوارض بارداری در سنین پایین و بالا اطلاعاتی داشته باشید.

مجله خبری لحظه نما:اگر قصد بارداری دارید و می خواهید از بهترین زمان برای بچه دار شدن و عوارض بارداری در سنین پایین و بالا اطلاعاتی داشته باشید در این مطلب نگاهی می اندازیم به این که بدن و فرزندتان چگونه از سن شما تاثیر می پذیرند.

20 دوران بیست سالگی

بدن تان / اکنون از نظر جسمانی برای تولید مثل در سن طلایی هستید و در هیج دوره ای نسبت به اوایل بیست سالگی قدرت باروری نخواهید داشت. در این دوران هر ماه 20% امکان دارد که باردار شوید.

خوب / بدن تان از فشار بارداری و زایمان سریع تر بهبود می یابد و وقتی فرزندتان متولد شد ، میزان انرژی شما بیشتر از مادران مسن تر خواهد بود. بارداری نیز برای شما ایمن تر است زیرا احتمال ابتلا به دیابت ها و فشار خون بالا در بارداری کمتر از هر سن دیگری است. این که برای بارداری آماده اید یا خیر ، موضوع دیگری است. امروزه تغییرسبک زندگی و مشکلاتی مثل مسائل اقتصادی ، تهیه مسکن ، ادامه تحصیلات یا تثبیت جای گاه شما موجب گردیده تا افراد زمان طولانی تری را برای بچه دار شدن در نظر گیرند.

اما اگر برای بچه دار شدن احساس آمادگی می کنید و بارداری در بیست سالگی را انتخاب کرده اید ، این تصمیم مزایایی را نیز به همراه دارد. به گفته ی دکتر روان شناس ، توماس بورخالتر ، در این سنین تطبیق آشفتگی های احتمالی والد شدن ساده تر است. زیرا با گذشت زمان و عادت کردن به برنامه های روتین زندگی و تثبیت جای گاه شغلی تان ، تولد نوزاد ریتم زندگی شما را با اختلالات بیشتری مواجهه می سازد.

بد / به گفته ی دکتر برانوین مور ، متخصص زنان و زایمان ، در این سنین بزرگ ترین خطر برای باروری شدن بیماری های مقاربتی است. بیماری هایی مثل « کلامید » می تواند به سیستم تولید مثل مادر آسیب رساند. طبق یافته های مطالعات جدید ، بیماری ایدز و استفاده از داروهای « آنتی رترو وایرال » می تواند بر باروری تاثیر نامطلوبی داشته باشد. اگر باردار و اچ آی وی مثبت دارید به مراقبت های بارداری و پس از زایمان مخصوص نیاز دارید ، بنابراین مهم است که درمان گاه یا پزشک خود را مطلع سازید.

زشت / بارداری زودهنگام خوب است ، اما بارداری خیلی زود خوب نیست. طبق اعلام سازمان جهانی بهداشت ، مادران بسیار جوان ( زیر 18 سال ) هنگام زایمان بیشترین میزان مرگ و میر را دارند و فرزندان شان نیز در سال اول زندگی خود با خطر بیشتری برای زنده ماندن روبه رو خواهد بود. اگر بسیار جوان و باردارید ، مراقبت از سلامت بدن تان از اهمیت بسیاری برخودار است.

30 دوران سی سالگی

بدن تان / در این دوران در میانه ی مرحله تولد مثل هستید که حدود بیست تا سی و هشت سالگی ادامه می یابد و معمولاً در این سنین به طور سنین به طور منظم تخمک گذاری می کنید. احتمالاً میزان هورمون محرک فولیکول (FSH ) و استروژن شما در حد معمول است. در این زمان باید برای لقاح جنین در وضعیت مناسبی قرار داشته باشید ، البته در صورتیکه با عواملی که لقاح جنین را پیچیده می سازد ، مثل سندرم تخمدان پلی کیستیک ( PCOS که علت اصلی ناباروری بانوان است ) رو به رو نباشید.

آزمایش ، آزمایش / پس از سی و پنج سالگی مشکل دیگری که با افزایش سن رخ می دهد افزایش احتمال اختلالات کروموزومی و ژنتیک است. پنداشته می شود که علت این مشکل تخمک های پیر تر و کیفیت های پیر تر و کیفیت پایین تر آن ها باشد. به طوریکه خطر داشتن بچه ای با سندرم داون برای سن سی و پنج سالگی از 1 در 350 و برای سن چهل سالگی تا 1 در 100 افزایش می یابد.

مجله خبری لحظه نما:بارداری در سنین بالا خطرات خاصی برای مادر و فرزندش به همراه دارد. احتمال بروز مشکلاتی مثل فشار خون بالا ، پره اکلامپسی و دیابت القاییبارداری افزایش می یابد و بچه نیز با خطرات بیشتری برای اختلالات کرموزومی و زایمان زود هنگام مواجه بود. بر همین اساس به تمام بانوان باردار توصیه می شود که آزمایش های غربالگری اختلالات کروموزومی که احتمالاً شامل سونار ترکیبی ، آزمایش های خون و آمنیوسنتز می شود را انجام دهند ، البته این کار برای مادران مسن تر از اهمیت بیشتری برخوردار است. پس از انجام بررسی های پزشکی اگر اختلال چشمگیری تشخیص داده شود ، گزینه ختم بارداری به بحث گذاشته می شود.

به یاد داشته باشید که با انجام آزمایش ها به سمت ختم بارداری حرکت نمی کنید ؛ بسیاری از زوج ها با وجود مشکلات به بارداری خود ادامه می دهند. اما آگاهی داشتن از بروز مشکل به شما اجازه می دهد تا برای هر ضرورت خاص هنگام زایمان برنامه ریزی کنید و آماده شوید.

یک ، دو ، سه / احتمالاً در اواخر سی سالگی هورمون محرک فولیکول ( FSH ) بیشتری تولید کنید و به همین علت است که زایمان های چند قلویی در اثر بارور سازی آزمایشگاهی نیز افزایش می یابد ، بنابراین زایمان چند قلویی خصوصاً در این گروه سنی متداول تر است.

به یاد داشته باشید که ... سی سالگی زمان عالی برای مادر شدن است ، زیرا در این مرحله معمولا والدشدن را به صورت آگاهانه انتخاب می کنید. سختی های روزگار را چشیده اید و دشواری های شغلی را تحمل کرده و خودتان را به عنوان فردی بالغ تثبیت کرده اید. هر چه سن شما بیشتر می شود ، از نظر احساسی ثبات بیشتری می یابید و بالغ تر و پر تجربه تر می شوید و از نظر اقتصادی تثبیت بیشتری خواهید داشت. در سی سالگی از بلوغی برخوردارید که به کمک شما می آید. البته فواید و مضراتی برای والد شدن در این سنین وجود دارد ، اما همیشه بلوغ احساسی برای والد شدن برتری محسوب می شود.

بمب زمان دار شما / اگر هنوز تردید دارید که چه زمانی بچه دار شوید ، متاسفانه زمان زیادی باقی نمانده است. راهی وجود ندارد که آن را به تعویق بیندازید : پس از سی و پنج سالگی باروری به سرعت کاهش می یابد. عوامل پنهان ناباروری را به آن بیفزایید و ممکن است وقتی برای بارداری تلاش می کنید ، با سوپرایزی ناخوشایند رو به رو شوید و متوجه شوید بارداری شما آن چنان که انتظار داشتید به سرعت اتفاق نمی افتد. در واقع به بانوانی که پس از سی و پنج سالگی تلاش خود برای لقاح جنین را آغاز می کنند ، توصیه می شود که پس از این که شش ماه خودشان تلاش کردند ، روش های کمک باروری را نیز آغاز کنند. با گذشتن از نیمه راه باروری ، برای بررسی وضعیت تخمک گذاری ، این که آیا چرخه منظمی دارید یا خیر و نگاهی به وضعیت رحم ، ملاقات با پزشک فکر خوبی خواهد بود ، حتی اگر نمی خواهید فوراً باردار شوید.

* بارداری در سنین بالا احتمال بروز مشکلاتی مثل فشار خون بالا ، پره اکلامپسی و دیابت القایی بارداری را افزایش می دهد.

40 دوران چهل سالکی

بدن تان / از سی و هشت تا چهل و دو سالگی « در اواخر مرحله باروری » هستید. یائسگی مرحله ای از زندگی است که آخرین عادت ماهانه ی خود را پشت سر می گذارید و پس از آن به طور آَشکار دیگر نمی توانید جنینی را لقاح کنید. گر چه میانگین سن شروع یائسگی پنجاه و یک سالگی است ، ولی احتمالاً حدود چهل سالگی وارد دوران قبل از یائسگی یا انتقال به یائسگی می شوید. تخمک گذاری کاهش می یابد ( تخمک های کمتری رها می کنید و چرخه هایی وجود خواهد داشت که در آن کلاً تخمک گذاری نمی کنید ) یا چرخه عادت ماهانه نا منظم یا کم نظم تر است. در نتیجه ، باردار شدن و پیش گیری از سقط جنین و اختلالات مادرزادی مشکل تر خواهد بود.

فرزندتان / بارداری در چهل سالگی به شکل پزشکی مدیریت خواهد شد ( همان طور که امکان دارد لقاح جنین شما نیز از طریق آی وی اف یا دکتر روش های لقاح جنین یاری شده صورت گرفته باشد ). بنا بر اینانتظار داشته باشید که برای پیگیری وضعیت تان بیشتر زیر نظر پزشک قرار گیرید. پس انتظار ملاقات های منظم بیشتر با متخصص زنان و زایمان و آزمایش های غربالگری برای دیابت های بارداری و فشار خون بالا را داشته باشید. جز این ها ، در دوران چهل سالگی برای نشانه های زایمان زود رس نیز تحت نظر قرار می گیرد. البته ، باید سهم خود را به خوبی انجام دهید و گام های موثری به سمت سلامت بردارید ، مثل خورد و خوراک سالم و حفظ تناسب اندام تا بارداری سالم و شادی داشته باشید.

سلامت ثروت شماست / از جنبه ی مثبت ، در این سن و سال نسبت به مادران جوان تر ، ثروتمند تر و دانش بیشتری خواهید داشت و از نظر حفظ سلامت خود و فرزندان تان مسئولانه تر برخورد خواهید کرد. یک مثال مطالعه ی جدید نشان می دهد ، بانوان مسن تر به احتمال بیشتری فرزندانشان را شیردهی پستانی می کنند.

نشریه ی پژوهش خواب در 2004 گزارش کرده است که زمان واکنش افراد مسن تر نسبت به محرومیت از خواب ، کاهش می یابد ، در مقایسه با واکنش افراد جوان تر . به زبانی ساده ، امکان دارد افراد مسن تر واقعا ً به محرومیت از خواب مقاوم تر باشند. بنا بر این شاید در مقایسه با مادران جوان تر برای کنار آمدن با آن شب های بی خوابی با نوزاد بهتر عمل کنید.

منبع: مجله خبری لحظه نما

مطالب مرتبط

رپورتاژ آگهی

دانلود نمونه سوالات تستی و تشریحی آیین نامه راهنمایی و رانندگی+جزوات سیستم همکاری در فروش سبزگستر

خرید فروشگاه مسبی

نظرات ارسال شده

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتیرفرش کد امنیتی