close
تبلیغات در اینترنت
حادثه خونبار منا +آخرین اخبار,Bloody incident MENA + Latest news,برگزا

جادوی کلمات | سایت تفریحی , سرگرمی

بروزترین مطالب
بخش بایگانی

آخرین ارسالی های انجمن وبلاگ نویسان

جزئیات حادثه خونبار در منا + تصاویر


 

حج تمتع امسال بار دیگر شاهد حادثه ای خونبار بود. در پی ازدحام جمعیت در مراسم رمی جمرات حادثه منا شکل گرفت و تعداد زیادی از حاجی ها کشته و زخمی شدند.

 

 

 

آخرین جزئیات از حادثه منا

روز پنجشنبه (امروز) در جریان برگزاری مراسم حج در سرزمین منا حضور گسترده حجاج در این منطقه حادثه آفرین شد و صدها نفر کشته و زخمی شدند.

سازمان حج و زیارت ایران اعلام کرده که شمار کشته شده ها از 1300 نفر گذشت و بیش از 2000 نفر زخمی شده اند؛ این در حالی است که سازمان دفاع شهری عربستان شمار کشته ها را تا کنون 717 کشته اعلام کرده است.

به گفته سازمان حج و زیارت ایران جان باختن 131 نفر از حجاج ایرانی تأیید شده و بیش از 60 نفر هم زخمی شده اند که دولت عربستان در انتقال زخمی ها به بیمارستان تعلل می کند.حادثه منا ، کشته شدن زائران ایرانی از سوی دیگر به گفته مقامات سعودی این حادثه به دلیل ازدحام بالای جمعیت اتفاق افتاد که عربستان تا کنون زخمی شدن 863 را تأیید کرده است.

مسئولان عربستانی از جمله وزیر بهداشت و سخنگوی وزارت کشور عربستان مسئولیت وقوع این حادثه را بر عهده حجاج دانستند.

سلمان بن عبدالعزیز پادشاه عربستان نیز در اولین واکنش در مراسمی با حضور مقامات، شاهزادگان، مفتی عربستان و مقامات بلندپایه کشورهای عربی خلیج فارس، عید قربان را تبریک و کشته شدن حجاج را تسلیت گفت.

با وقوع این حادثه برخی کاربران شبکه های اجتماعی اعلام کرده اند ازدحام جمعیت برای رسیدن به ایستگاه قطار در این منطقه یکی از دلایل اولیه این حادثه بوده است؛ بیشترین اعمال حج مانند قربانی کردن و رمی جمرات در منا انجام می شود.

پایگاه خبری العاجل عربستان نیز خبر داده که خیابانی که این حادثه در آن رخ داده خیابان رابط میان چادرهای ایجاد شده برای حجاج بوده و گزارش برخی رسانه ها درباره اینکه این حادثه در مسیر رمی جمرات رخ داده را رد کرده است.

روزنامه «الوطن»، عربستان گزارش داد که با افزایش شمار قربانیان، بیمارستان ها و هلال احمر عربستان به حالت آماده باش درآمده و مجروحان بین سه بیمارستان توزیع خواهند شد؛ وزارت بهداشت عربستان نیز به حالت هشدار درآمده و وضعیت قرمز اعلام کرده است.

* شورای عالی اسلامی شیعیان لبنان نیز با صدور بیانیه ای اعلام کرده هیچ کدام از حجاج لبنانی در میان کشته شدگان نیستند.

* پایگاه خبری «الشروق»، به نقل از وزارت بهداشت مصر اعلام کرد که یک نفر از حجاح مصری در حادثه امروز سرزمین منا کشته و 10 تن دیگر زخمی شده اند.

* کویت نیز خبر داده که هیچکدام از حجاج این کشور در این حادثه کشته یا زخمی نشده اند از سوی دیگر اما الجزائر اعلام کرد که 6 نفر از حجاج این کشور کشته و 7 تن دیگر زخمی شده اند.

* وزارت بهداشت عربستان تلاش می کند عامل این حادثه را عمل نکردن گروهی از حجاج به دستور العمل های مربوط به برگزاری مراسم عنوان کند و در همین راستا حجاج آفریقایی را به بی نظمی متهم کرده است.

 

حادثه منا ، کشته شدن زائران ایرانی ، کشته شدن زائران ایرانی در مکه

حادثه منا ، کشته شدن زائران ایرانی در مکه ، ازدحام جمعیت در منا

حادثه منا ، ازدحام جمعیت در منا ، ازدحام جمعیت در رمی جمرات

از آغاز مناسک حج تاکنون عملکرد ضعیف دولت عربستان که متولی انجام این مراسم است انتقادهای زیادی به همراه داشته در یازدهم ماه جاری میلادی (سپتامبر) نیز سقوط بالابر ساختمانی در مسجدالحرام به کشته شدن 118 نفر از جمله 11 ایرانی منجر شد.

در حادثه ای دیگر آتش سوزی هتل حجاج در مکه نیز منجر به زخمی شدن شماری از آنها و تخلیه 1500 نفر از حاجیان شد.

تاکنون بیشترین آمار مرگ حجاج در حوادث مشابه در مکه به حادثه کشته شدن 1426 نفر به دلیل ازحام جمعیت در سال 1990 باز می گردد.

مقامات عربستان علت حادثه «منا» را بی نظمی حجاج اعلام کردند

«خالد بن عبدالعزیز الفالح» وزیر بهداشت عربستان سعودی در گفت وگو با شبکه الاخباریه عربستان، ضمن اعلام اینکه حادثه کشته شدن صدها حاجی در «منا» قضا و قدر الهی بوده است، مسئولیت آن را بر عهده حجاج دانست.

خالد الفالح گفت: این حادثه خیلی بزرگ است و تعداد کشته زیاد است و دردناک است. این قضا و قدر الهی است. این حادثه به علت ازدحام و عدم تبعیت حجاج از دستورات داده شده اتفاق افتاد.

او با بیان اینکه کادرهای پزشکی همه برای خدمت رسانی بسیج شده اند، تاکید کرد که در وضعیت فعلی مهم، نجات دادن مصدومان و فراهم کردن خدمات پزشکی و درمانی است.

از طرفی دیگر، سرتیپ «منصور الترکی» سخنگوی وزارت کشور عربستان در کنفرانسی خبری که عصر پنجشنبه برگزار شد، مسئولیت حادثه را بر عهده زائران و گرمای هوا دانست.

بنا بر گزارش وبگاه خبری «الریاض» عربستان، الترکی گفت که علت اصلی حادثه تداخل حرکت حجاج از دو خیابان شماره «204» و «223» است.

سخنگوی وزارت کشور عربستان با بیان اینکه «تلاش داریم که علت های واقعی حادثه و آنچه بر سلامت حجاج تاثیر گذار است، بیابیم» افزود که افزایش گرمای هوا در کشته شدن حجاج نقش داشت و منتظر نتیجه کمیته عالی تحقیق در این خصوص هستیم که (محمد بن نایف) ولی عهد دستور تشکیل آن را داد».

این مقام وزارت کشور عربستان در پاسخ به برخی انتقادها از عملکرد پلیس در جلوگیری از عبور حجاج، مدعی شد که هیچ ارتباطی میان این حادثه و اقدام کاروان پلیس وجود ندارد.

جان باختن 131 زائر ایرانی در حادثه رمی جمرات

سازمان حج و زیارت ایران اعلام کرده که شمار کشته شده ها از 1300 نفر گذشت و بیش از 2000 نفر زخمی شده اند؛ این در حالی است که سازمان دفاع شهری عربستان شمار کشته ها را تا کنون 717 کشته اعلام کرده است.

به گفته سازمان حج و زیارت ایران جان باختن 131 نفر از حجاج ایرانی تأیید شده و بیش از 60 نفر هم زخمی شده اند که دولت عربستان در انتقال زخمی ها به بیمارستان تعلل می کند.

از سوی دیگر به گفته مقامات سعودی این حادثه به دلیل ازدحام بالای جمعیت اتفاق افتاد که عربستان تا کنون زخمی شدن 863 را تأیید کرده است.

آخرین وضعیت سلامتی مداحان در منا

مشرق: در پی حادثه تلخ و خونین صحرای منا و گسترش شایعه مبنی بر صدمه دیدن حاج میثم مطیعی در واقعه خونین امروز، خبرنگار طی تماسی با سرزمین منا از سلامتی ایشان و دیگر مادحین کسب اطلاع کرد.

دکتر مطیعی ضمن تسلیت این فاجعه مصیبت بار و همدردی با خانواده های داغ دیده، از سلامتی آقایان، حاج مرتضی طاهری، حاج مهدی سماواتی، حاج علی فراهانی و حاج محمدرضا غلامرضا زاده خبر دادند.

قرار است صبح فردا دعای ندبه در کنار حجاج و بازماندگان حادثه خونین منا، با نوای میثم مطیعی در خیمه بعثه مقام معظم رهبری در سرزمین منا، قرائت شود.

تصاویر جدید از حادثه دلخراش منا

حادثه منا ، ازدحام جمعیت در رمی جمرات ، اسامی زائران ایرانی کشته شده در مکه

حادثه منا ، اسامی زائران ایرانی کشته شده در مکه ، حادثه منا

حادثه منا ، حادثه منا ، کشته شدن زائران ایرانی

حادثه منا ، حادثه منا ، کشته شدن زائران ایرانی

حادثه منا ، حادثه منا ، کشته شدن زائران ایرانی

حادثه منا ، حادثه منا ، کشته شدن زائران ایرانی

حادثه منا ، حادثه منا ، کشته شدن زائران ایرانی

حادثه منا ، حادثه منا ، کشته شدن زائران ایرانی

حادثه منا ، حادثه منا ، کشته شدن زائران ایرانی

حادثه منا ، حادثه منا ، کشته شدن زائران ایرانی

حادثه منا ، حادثه منا ، کشته شدن زائران ایرانی

 

پی نوشت : رسانه جادوی کلمات عرض تسلیت خود را به بازماندگان حادثه دلخراش منا و مردم کشور ابراز می دارد.

 

جزئیات حادثه خونبار در منا + تصاویر 4.6/5 638
منبع : فارس -/م
نمناک

مطالب مرتبط

رپورتاژ آگهی

دانلود نمونه سوالات تستی و تشریحی آیین نامه راهنمایی و رانندگی+جزوات سیستم همکاری در فروش سبزگستر

خرید فروشگاه مسبی

نظرات ارسال شده

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتیرفرش کد امنیتی