زمان جاری : چهارشنبه 04 خرداد 1401 - 7:57 بعد از ظهر
نام کاربری : پسورد : یا عضویت | رمز عبور را فراموش کردمتعداد بازدید 31
نویسنده پیام
parvanenabia آفلاین


ارسال‌ها : 22
عضویت: 27 /4 /1400


مشکل نشت آب را با آب بندی حل کن !

برای درمان مشکل نشت آب از سطح سیمانی می توان نکاتی را رعایت کرد که از جمله این نکات می توان به موارد زیر اشاره کرد:

منبع نشت را بیابید
در روش آب بندی نما با بازرسی تمام قسمت های سقف از نظر وجود حوضچه های آب و بررسی خطوط لوله کشی ، لوله های فاضلاب و کناره های ساختمان منبع نشتی را پیدا کنید.

پرکردن ترک ها
برای پر کردن ترک ها ابتدا باید کل سطح مد نظر را تمیز کرد . حتی میتوان از دستگاه های باد فشار قوی برای این کار استفاده نمود سپس ترک ها و سوراخ ها را باید با ملات سیمان پر کرد. سپس سیمان را با رنگ سقف پرایمر بپوشانید و بگذارید تا کاملاً خشک شود ، سپس سیلانت را به این مکان ها آغشته کنید.

نگهداری منظم سطح
لازم است حداقل دوبار در سال تعمیر و نگهداری سطح انجام شود. تزریق اپوکسی برای ترمیم سطح نشت شده نیز ضرورت دارد.

تزریق اپوکسی برای ترمیم سطح نشت شده با انجام مراحل زیر تزریق می شود :

بتن را با یک جارو تمیز کنید تا خاک و سنگ های روی آن از بین برود و حوضچه های آب روی آن را خشک کنید.

بتونه اپوکسی را طبق دستورالعمل روی بسته آماده کنید و با فشار دادن انگشت شست خود بر روی پیستون سرنگ اپوکسی، بتونه را به داخل شکاف ها فشار دهید تا بتونه خارج شود.

در روش آب بندی نما باید ترک ها را کاملاً با بتونه اپوکسی پر کنید و بگذارید تا کاملاً سفت شود و این فرایند ممکن است بیش از 45 دقیقه طول بکشد. لایه ای از رزین اپوکسی را روی ترک های پر شده با اپوکسی بمالید و اگر سطح شیب دار است یک لایه کوچک دیگر روی آن بمالید.

اپوکسی اضافی را با کج کردن اسکنه در زاویه 45 بردارید و با چکش کمی روی آن ضربه بزنید. با استفاده از کاغذ سنباده لایه اپوکسی را صاف کنید. و به همین سادگی مشکل نشت آب به داخل خانه را حل کنید.

گاهی اوقات رفتن به پشت بام خانه در فصل زمستان برای حل مشکل نشت آب از آنجا دشوار است و در این صورت با انجام مراحل زیر می توان مشکل را از داخل خانه به طور موقت حل کرد:

محل نشتی سقف را از داخل خانه تعیین کنید.

یک چراغ روشن را در قسمت زیرین روشن کنید و به دنبال سوراخ هایی در سطح یا مکانهایی باشید که به دلیل رطوبت رنگ تیره دارند. شما همچنین میتوانید مطلب نکات مهم درباره پیچ و رولپلاک نمای ساختمان را در مورد تعمیرات نمای ساختمان مطالعه نمایید.

نشت های شناسایی شده با قلم علامت گذاری کنید. و سپس با گچ آن را بپوشانید و بعد اجازه دهید مناطق مرطوب خشک شوند، سپس با استفاده از یک چاقوی بتونه یک تکه ضد نفوذ بمالید تا سوراخ را کاملاً بپوشاند.

برای بستن هر یک از سوراخ های روی سطح از تفنگ چسبی استفاده کنید و از چاقوی بتونه یا نوک انگشتان برای چسباندن چسب روی سوراخ ها و محل های نشت استفاده کنید.
محبوب کن - فیس نما
سه شنبه 04 آبان 1400 - 13:05
نقل قول این ارسال در پاسخ گزارش این ارسال به یک مدیربرای ارسال پاسخ ابتدا باید لوگین یا ثبت نام کنید.


پرش به انجمن :