زمان جاری : سه شنبه 09 آذر 1400 - 6:07 قبل از ظهر
نام کاربری : پسورد : یا عضویت | رمز عبور را فراموش کردمتعداد بازدید 12
نویسنده پیام
parvanenabia آفلاین


ارسال‌ها : 8
عضویت: 27 /4 /1400


رازهای شستشوی نمای شیشه ای ساختمان

تمیز کردن نمای ساختمانهای شیشه ای یکی از وظایف اساسی است که در نظر گرفته شده است ، زیرا نقش عمده ای در زیبا و شیک جلوه دادن ساختمان ها دراد.

ساختمان های شیشه ای نسبت به ساختمان های سیمانی و سنگی در معرض آلودگی و گرد و غبار هستند اما ساختمان های شیشه ای ظاهری بسیار زیبا نسبت به سایر نمای های دیگر دارند.

نظافت و شستشوی ساختمانهای شیشه ای نیازمند تمهیدات و تجهیزات ویژه ای است تا بتوان فرایند نظافت را به بهترین نحو انجام داد.

نکاتی قبل از تمیز کردن نمای شیشه ای
قبل از شروع فرایند تمیز کردن ، برخی نکات و دستورالعمل ها باید مورد توجه قرار گیرند تا بهترین نتیجه حاصل شود.این نکات به شرح زیر است:

اطمینان حاصل کنید که همه ابزار و تجهیزات برای نظافت نمای ساختمانهای شیشه ای در نظر گرفته شده است و با در نظر گرفتن این مواد و وسایل و محلول ها، به شیشه آسیب نمی رسانند تا بر ظاهر کلی ساختمان تأثیر نگذارد.

از استفاده از مواد شیمیایی که با جنس شیشه تداخل دارد و به آن آسیب می رساند و ظاهر نامناسبی به نمای ساختمانها و خانه های شیشه ای می بخشد، خودداری کنید.

برای جلوگیری از تغییرات آب و هوایی،گرد و غبار و باران و جلوگیری از کثیف شدن نمای شیشه ای ، هوا را در روز تمیز کردن و روزهای بعد از آن کنترل کنید.

تمیز کردن نمای ساختمانهای شیشه ای از بلندترین نقطه به پایین ، برای جلوگیری از تجمع رسوبات روی نمای شیشه ای.

استخدام بهترین شرکتهای خصوصی برای نظافت نمای شیشه ای ساختمانهای بزرگ ، که دارای بسیاری از مواد اولیه هستند که روند نظافت را تسهیل می کند.

علل آلودگی نمای شیشه ای
آلودگی نمای ساختمانهای شیشه ای به این دلیل است که بسیاری از ساختمانها و خانه ها در خیابانهای اصلی واقع شده اند که در معرض دود زیاد خودرو هستند ، که علاوه بر تغییر آب و هوا ، منجر به آلودگی و تحریف ظاهر آنها می شود. عواملی مانند طوفان گرد و غبار ، باران ، بخارات ناشی از سوزاندن زباله و غیره.

ابزار تمیز کردن نمای ساختمان شیشه ای
ابزارهای تمیز کردن نمای ساختمانهای شیشه ای به شرح زیر است:

پاک کننده هایی که برای طبیعت نمای شیشه مناسب هستند و عاری از مواد شیمیایی مضر هستند.
نردبان چوبی بلند
طناب و راپل کار
سرکه ، که یک ماده طبیعی قوی است و درخشش قوی به شیشه می بخشد.
طناب هایی که باید ضخیم باشند ، باید بتوانند از ساختمان بالا رفته و نظافت کنند.
جرثقیل هایی که به کارگران و تجهیزات برای تمیز کردن نمای شیشه ای کمک می کند.
دستگاه های بخار یا دستگاه هایی همانند واترجت

نحوه تمیز کردن نمای ساختمان شیشه ای
برای حل جرمی، محلولی مناسب وجود دارد. برای نماشویی نیز انتخاب محلول مناسب برای شستشوی نما از اهمیت بالایی برخوردار است. نمای ساختمانهای شیشه ای را قبل از استفاده از آب با پارچه ای خشک بزرگ پاک می کنند تا خاک و گرد و غبار روی آن برطرف شود تا شیشه لکه دار نشود و فرایند تمیز کردن نیز مشکل ساز شود.

مخلوطی از آب ، سرکه و لیمو برای از بین بردن لکه های چسبناک و خشک روی سطوح شیشه درست کنید ، مخلوط را روی پارچه خشک دیگری بپاشید و تمیز کردن شیشه را شروع کنید و اگر شیشه مساحت زیادی دارد ، بهتر است اسپری را محلول روی خود شیشه اسپری کنید.

با استفاده از نیرو ، نمای ساختمانهای شیشه ای بسیار کثیف را با حرکت دایره ای مالش دهید و لبه های باریک ، دشوار و سخت را با استفاده از یک پنبه یا برس نرم برای رسیدن به آن مناطق تمیز کنید.

از برخی مخلوط های دیگر مانند نشاسته ذرت و سرکه سفید می توان برای از بین بردن مواد مومی جمع شده روی شیشه و خمیر دندان سفید برای صیقل دادن سطوح شیشه در صورت وجود خراش های کوچک استفاده کرد.

آب را روی سطوح شیشه ای اسپری کنید و از قاشق مخصوص شیشه استفاده کنید که تمیزی ، درخشندگی و درخشش بیشتری به شیشه می بخشد و همچنین می توان از چای سیاه با کمی آب جوش استفاده کرد که خاک و چربی را حل می کند. شما همچنین میتوانید مطلب مشکل نشت آب از سقف را با آب بندی حل کن ! را درصورت مشکلات نم ساختمان بخوانید.

پس از اتمام فرایند تمیز کردن ، از جلا و عطرهای زیبا روی شیشه استفاده می شود که با استفاده از یک پارچه خشک یا روزنامه های قدیمی برداشته می شوند تا از اثرات آب و مواد شوینده رفع شوند.
محبوب کن - فیس نما
سه شنبه 04 آبان 1400 - 12:57
نقل قول این ارسال در پاسخ گزارش این ارسال به یک مدیربرای ارسال پاسخ ابتدا باید لوگین یا ثبت نام کنید.


پرش به انجمن :