زمان جاری : پنجشنبه 14 مرداد 1400 - 8:50 قبل از ظهر
نام کاربری : پسورد : یا عضویت | رمز عبور را فراموش کردمتعداد بازدید 27
نویسنده پیام
taraa25 آفلاین


ارسال‌ها : 221
عضویت: 10 /9 /1397
تشکرها : 10
تشکر شده : 79
درجه بندی جنس و آشنایی با 4 مدل لباس کار آتش نشانان


مدیر
لباس کار فرم آتش نشانان
اورکت ایمنی و شلوار لباس اصلی آتش نشانان است،که این لباسها می توانند تکه ، سرهم یا جدا جدا باشند و معموال سه الیه ای هستند. جنس این لباسها از الیاف نسوزو ضد حرق تولید می شوند تا در مقابل هردمایی،هر حرارتی و آتش از خودشان مقاومت نشان دهند.
لباس فرم بخش اداری آتش نشانی
یکی از راهکار های هر سازمانی برای ایجاد نظم و جدا کردن بخش های مختلف از یکدیگراستفاده از رنگ لباس است. معموال دربخشش های اداری، لباس های یک رنگ و عادی برای کارگران مورد استفاده قرار میگیرد.
گورتکس جنس داخلی این نوع لباس ها است که کمک کننده جریان هواست و بهترین لباس کار برای آتش نشانان است و به تعریق آنها کمک بسیار زیادی می کند. برای حفظ جان آتش نشان حتما باید لباس این قشر دلسوز مطابق استاندارهای آتش نشانان باشد.
براساس قانون کشورعزیزمان رنگ لباس قشر کارمند آتش نشانی،سفید و یا آبی روشن و رنگ شلوار،سورمه ای است. کارمندانی که دارای لباس اداری و اکسیل و کاله اند که معموال به رنگ قرمز است درجه دار محسوب می شوند.

لباس یونیوفرم داوطلب های آتش نشانی
رنگ مورد استفاده برای داوطلب ها رنگ خاکی است و معموال نیز رنگ زرد برای آنها مورد استفاده قرار می گیرد.الزم به ذکر است که تمامی رنگ های نامبرده بستگی به قوانین هر سیستم سازمان آتش نشانی دارد که دزر سطح جهانی قابل شناسایی هستند.
در هر عملیاتی بستگی به شرایط حاد به وجود آمده،لباس کار و ایمنی آن؛ حائز اهمیت بیشتری هستند. عملیات ها می تواندد بسیار خطرناک و دلهره آور باشند به عنوان مثال،شرایطی مانند دست و پنجه کردن با مواد اسیدی یا موادی که استنشاق آنها موجب مرگ و یا درشرایطی که احتمال وجود الکتریسیته در آب باشد و یا محیط ساختمانی که غرق در آتش باشد یا محیط هایی که لحظه ای غفلت در آن صدمات جبران ناپذیری وارد خواهد کرد،
بنابراین لباس ها باید دارای الیه های امنیتی باال و ضد حریق و نسوز باشند که رنگ آن نیز مانند ورقه های آلومینیومی نور را باز تاب کند.پیشنهاد می کنیم مطلب آشنایی با قوانین و راهنمای پوشش لباس کار در موقعیت های مختلف را هم مطالعه نمایید.

مقدمه و تعریف لباس کار آتش نشانان
یکی از مهمترین اصول ها در مورد لباس کار آتش نشانان ، ایمنی باال و مقاومت آنها در برابر آتش است. ازمواردی که میتوانیم در ایمن بودن لباس کار آتش نشان اطمینان و صحت پیدا کنیم. تعداد لایه های محافظت کننده آن و رنگ و متریال پارچه است. سازمان بین المللی آتش نشانان، استانداردهای جهانی برای لباس این قشر فداکار سالانه تببین می کند. هدف این سازمان حفظ جان آتش نشانان با بررسی و تحقیق و فناوریهای جدید بر روی لباس محافظ کار است. در استانداردهای جهانی رنگ لباس از اهمیت بالای برخورداراست.
درهرقسمت سازمان آتش نشانی کارمندهای مختلفی وجود دارند.این بخش ها شامل ریاست،اداری و کارمندان، آتش نشانان آماده به خدمت، آتش نشانان داوطلب و سربازهای آتش نشانی است که هرکدام از طریق رنگ لباس کار و نشانها، درجه فرد را در سازمان آتش نشانی آن شهر یا منطقه تعیین میکند.

لباس یونیوفرم آتش نشانان آماده به خدمت
این قشر فداکار و دلسوز لباسهای ویژه و کامال ایمنی دارند که رنگ و جنس لباس بستگی به شرایط و محیط عملیات دارد. برای مثال لباس آتش نشانان شامل کاله ایمنی سورمه ای یا مشکی رنگ ، اورکت به رنگ مشکی یا سورمه ای و رنگ کفش ایمنی سیاه است. بهتر است مطلب دلیل گرم بودن لباس کار را هم مطالعه نمایید.
در قسمت هایی از لباس آتش نشانی، نوارهای شب رنگ دوخته شده دیده می شود. که علت استفاده شدن از این نوارهای شب رنگ در لباس کار آتش نشانی این است که آتش نشانان در محیط هایی تاریک مانند تونل و یا پر از دود و یا غرد بار هم قابل مشاهده باشند.تحمل درجه حرارت بسیار بالا و حفظ درخشش نوار ها به گونه ای است که این جنس را از سایر اجناس دیگر متمایز می سازد.
محبوب کن - فیس نما
دوشنبه 24 خرداد 1400 - 12:00
نقل قول این ارسال در پاسخ گزارش این ارسال به یک مدیربرای ارسال پاسخ ابتدا باید لوگین یا ثبت نام کنید.


پرش به انجمن :