زمان جاری : یکشنبه 30 خرداد 1400 - 11:14 بعد از ظهر
نام کاربری : پسورد : یا عضویت | رمز عبور را فراموش کردم



تعداد بازدید 26
نویسنده پیام
taraa25 آفلاین


ارسال‌ها : 201
عضویت: 10 /9 /1397
تشکرها : 10
تشکر شده : 79
انواع گل رز؛ پرورش و نگهداری محبوب ترین گل جهان (بخش سوم)


گل چای

گل هایی به صورت تک گل بوده و دارای گلهای درشت پرپر می باشند. اغلب گل های این گروه خوشبو و در رنگهای مختلف هستند و این گیاهان دائم گل” هستند که ۸ هفته یکبار دوره گل دهی دارند. شما می توانید این گل را از گل فروشی آنلاین وی آی پی شاپ تهیه کنید.

گل چای (مارگارت مک گریدی) گل زیبای پرپر درشت برنگ لاکی که آخر شنجرفی می شود با عطر مطبوع که در ۱۹۳۷ به دست آمده است.

از دیگر گل های چای می توان کنتس دو کاستیلژاک را نام برد با گل درشت نیمه پرپر به رنگ زرد طلایی، پشت برنزی که در سال ۱۹۲۶ به دست آمده است. شما می توانید این گل را از گل فروشی آنلاین تهران و شهرستان ها وی آی پی شاپ تهیه کنید.


3) گل سرخ های پاکوتاه با گل کوچک

گل سرخ پولیانتا

پولیانتا: گیاهان این گروه پاکوتاه بوده و گل آذین متراکمی با گل های ریز دارند. بیشتر در حاشیه کاری از آنها استفاده میشود. نوع رونده هم دارند مانند رزهای مینیاتوری که گل های ریزی دارند و به صورت گل آذین گل میدهند و بسیار پرگل می باشند شما می توانید این گل را از گل فروشی آنلاین وی آی پی شاپ تهیه کنید.
.

۴) گل های سرخ کرپه buisson
۵) گل سرخ های رونده
رز بالا رونده

انواع مختلفی از گل رز بالا رونده وجود دارد که روش کاشت همه آنها مشابه می باشد و این کار در هر زمانی بین بهار تا پاییز امکان پذیر است. گل های رز رونده در حیاط منزل و اطراف خانه منظره زیبا و دیدنی را ایجاد خواهند کرد شما می توانید برای مشاهده قیمت تاج گل ترحیم وارد سایت وی آی پی شاپ شوید.

۶) رز درختچه ای

رز درختچه ای تقریبا خزان کننده یا نیمه خزان کننده است ،نوع گل آذین گل رز پانیکول یا خوشه گرزن هستش و دارای گلهای کامل یعنی نر و ماده روی یک گل هستن و خودگرده افشان نبوده و در این گل گرده افشانی توسط زنبور و باد انجام می شود , و در نهایت به یک میوه به نام هیپ hip ختم می شود شما می توانید برای مشاهده قیمت تاج گل ترحیم مراسم ختم وارد سایت وی آی پی شاپ شوید شما می توانید از سایت وی آی پی شاپ باکس گل نیز سفارش دهید.

رز درختچه ای
۷) رز پاسیویی

اگر گل رزی می خواهید که بزرگ تر از گل مینیاتوری اما نه به بزرگی اندازه یک رز استاندارد باشد، رزهای پاسیویی را امتحان کنید. این رز ها نوعی از فلوریبوندا هستند که در مقیاس کوچک تری پرورش می یابندشما می توانید برای مشاهده قیمت تاج گل ترحیم وارد سایت وی آی پی شاپ شوید..
رز پاسویی
۸) رز فلوری بندا

رز فلوریبوندا یکی از رزهای پرورشی و از گروه رزهای باغی جدید است. چهار فصل گلدهی دارد. از ویژگی‌های آن با دوام بودن گل آن است. اندازه گل متوسط بوده و قطر گل بین ۱۱–۵ سانتیمتر است.

اولین نمونه از این گل در سال ۱۹۰۷، از ترکیب رز دورگه چای و رز پولیانتا به وجود آمده‌است. سپس با رز چینی و رز خوشه‌ای نیز ترکیب شده‌است. طول بوته آن بین ۷۰ تا ۱٫۲ متر است. گل آن از نوع خوشه‌ای است و در اوج زمان گلدهی بوته با گل پوشانده می‌شود. از نظر تنوع رنگ گل بسیار غنی است و گل بریدهٔ آن ساقهٔ محکمی دارد و مناسب گذاشتن در گلدان استشما می توانید از سایت وی آی پی شاپ سفارش باکس گل لاکچری دهید.

فلوروبیندا

۹) گل گراندیفلورا Grandiflora

گیاهان این گروه بیشتر شبیه فلوریباندا می باشند اما گل های آنها هم به صورت تک تک و هم به صورت گل آذین است و بوته هایشان نیز بلندتر است. این گروه از تلاقی فلوری بندا و دو رگه چای حاصل می شود شما می توانید از سایت وی آی پی شاپ باکس گل نیز سفارش دهید.
گل گراندیفلورا Grandiflora
۱۰) گل نسترن شیراز

دارای گل های سفید خوشبو است. که برای گرفتن عرق نسترن از آن استفاده می شود. بهتر است مطلب انواع گل رز از نظر جهانی (بخش اول) را نیز بخوانید.

۱۱) گل رز زرد (گل حلوا rose foetda)

در کردستان ایران به صورت وحشی مشاهده میشود. بوته آن به شکل نامنظم رشد می کند. دارای گل های زردی است که عطر ویژه ای دارد و به صورت تک تک روی گیاه پدید می آید و از آن برای تهیه نوعی حلوا استفاده می شود و رقم خاصی از این گونه به نام گل دوروی که دارای تک گل های نسبتا درشت به رنگ قرمز آتشین بوده و در وسط گل که مادگی و پرچم ها قرار دارند به رنگ زرد طلایی می گراید و روی این اصل گل دوروی نامیده میشود.شما می توانید از سایت وی آی پی شاپ باکس گل نیز سفارش دهید

12) گل رز زرد (گل حلوا rose foetda)
محبوب کن - فیس نما
سه شنبه 21 اردیبهشت 1400 - 15:29
نقل قول این ارسال در پاسخ گزارش این ارسال به یک مدیر



برای ارسال پاسخ ابتدا باید لوگین یا ثبت نام کنید.


پرش به انجمن :