جادوی کلمات | سایت تفریحی , سرگرمی

بروزترین مطالب
( واحد آرشیـــــو )

آخرین ارسالی های انجمن وبلاگ نویسان

خوش آمدید

به جادوی کلمات ؛ سایت سرگرمی تفریحی خوش آمدید

از خانه بذر | بانک بذرهای کمیاب دیدن فرمائید

برخی از کارها در زندگی باعث میشود تا اعتماد همسران نسبت به یکدیگر کم شود, می‌دانیم که اعتماد یکی از پایه هاي اصلی زندگی هست. اعتماد زیربنای اصلی یک ارتباط هست و بدون آن تمامی ساختارهای یک ارتباط به راحتی از هم جدا میشوند حتی اگر در یک ارتباط تمام دارایی و احساس خود را سرمایه گذاری نماییم

 

ولی اعتماد درون آن جای نداشته باشد به طور حتم آن ارتباط به جایی نخواهد رسید. دشواری های زوج ها زمانی شروع میشود که اعتماد یکدیگر را از دست میدهند.رفتن اعتماد از ارتباط به معنای ورود بدبینی و شک به زندگی مشترک هست که کم کم زمان منجر به از بین رفتن صمیمیت و محبت زوج ها می‌شوداختلافات شروع و شعله ور میگردد.

هنگامی که زن و یا مرد به شریک زندگی خود اعتماد نداشته باشد قادر نخواهد بود با دیدی روشن و فارغ از بدبینی امور و سوتفاهمات شان را برطرف کنند در این حالت نمی‌توانند گفت و گویی کارساز داشته باشند, زیرا یکی از پایه هاي گفت و گوی کارساز شنیدن فعال هست.

 

بدین معنا که زوج ها ابتدا گفتگو هاي یکدیگر را به خوبی گوش کنند ولی چنانچه اعتماد در ارتباط نباشد زوج ها در هنگام مصاحبه فقط به ذهنیات منفی خود در مورد شریک زندگی می اندیشند و قادر نخواهندبود در زمان حال بوده و به خوبی جملات و کلمات همسر خود را شنیده و تحلیل کننده به همین علت سریع خشمگین شده و واکنش هاي نامناسب و خشن از خود بروز میدهند.

 

سرد شدن روابط

تکرار این رفتارها کم کم زمان زن و مرد را نسبت به یکدیگر سر و انها را از هم دور می سازد. در این اساس مراجعه به یک روانشناس جهت بهبود ارتباط زوج ها و حل دشواری های کمک شایانی به زوج ها میکند و زن و مرد می‌توانند با توسل با شگرد هایي رفتارهایی که سبب تحریک و از بین رفتن ارتباط شان شده هست را به کمک درمانگر و روان‌شناس شان کشف و جهت بهبود ارتباط تلاش کنند و آموختن یک سری مهارت ها و رعایت برخی نکات می‌تواند کمک شایانی به زوج ها کند در نخستین قدم درست ترین کار احتمالا این باشد که مطمئن شد آیا واقعا مشکلی واقعی سبب از بین رفتن اعتماد زوج ها شده هست و یا اینکه حاصل ذهنیت منفی خود ما و یا شریک زندگی مان هست؟

و اینکه آیا هنوز همسرتان به شما اعتماد دارد یا خیر؟ براساس نظر روانشناسان دو راه ابتدایی برای از میان بردن یا کاهش اعتماد در یک ارتباط وجود دارد:

 

دو راه برای از میان بردن یا کاهش اعتماد

* اول: اینکه قرارداد و توافقی راکه با همسرتان دارید لغو کنید. فقط کافی هست به یکی از قول هاي خود عمل نکنید تا اعتماد همسرتان نسبت به شما کمرنگ شود.

 

* دوم: ضربه زدن و سوءاستفاده به طرق گوناگون به همسر گاهی اوقات تنها یک ضربه کوچک میتواند اعتماد طرف مقابل را از بین ببرد و این ضربه زدن می‌تواند در ابعاد گوناگون باشد از یک ناهماهنگی کوچک که سبب تحقیر وی در جمع شده هست تا صدمه هاي بزرگتر.بدیهی ست که معمولاً مجموع ضربه هاي کوچک و قول هاي زیر پا گذاشته شده میباشند که در نهایت منجر به بوجود آمدن مسائل بغرنج می‌شوند و روابط میان زن و مرد را تاریک می‌کند.

 

گاهی نظر برخی زنان و مردها این هست که زیر پا گذاشتن یک قول ساده نباید عمده مهم باشد که منجر به برهم خوردن روابط شود و یا گاهی برخی از زوج ها انتظار دارند بدون هیچ توجیهی همسرشان انها را درک کند و توضیحی در مورد علت زیرپا گذاشتن قول نخواهد در این صورت بهتر هست به زمانی فکر کنید که با همسرتان برای یک مسئله توافق کرده بودید و به یکدیگر قول هایي داده بودید اما بعد از مدتی همسرتان قولش را زیر پا میگذارد و هر دو شما میدانید گناهکار چه کسی هست حال به این بیاندیشید که در این حالت خواسته شما از او چیست؟

«زمانی که خود را در موقعیت احساسی شریک زندگی تان قرار دهید درک وی برایتان سهل تر خواهدشد» در مواقعی که یکی از زوج ها احساس کند نادیده گرفته شده هست مایل نیست به بهانه ها و دلایل طرف مقابل گوش کند و هرچه شخص خاطی اکثر توجیح کند طرف مقابل اکثر غمگین میشود.

 

همۀ آدم‌ها جایز خطا میباشند و گاهی در شرایطی قرار می‌گیرند که برخلاف میل قبلی شان مجبور می‌شوند دست به اعمالی بزنند که عمده خوشایند به نظر نمی‌آید در صورتی که برحسب رخداد زوجی توافقی را زیر پا بگذارند باید هرچه سریعتر جهت رفع کدورت و بازگرداندن اعتماد از بین رفته بکوشند برای برگرداندن اعتماد طرف مقابل میتوان با گذراندن یک برنامه چهار مرحله اي به شریک زندگی نشان داد که ناراحتی وی منجر به دلشکستگی و آزردگی دو طرف میشود.

 

برنامه هدفمند برای برگرداندن اعتماد طرفین

1. مسئولیت رفتار و عملکردتان را بپذیرید:

در ابتدا بهتر هست هر کدام از زوج ها که قراری را زیر پا گذاشته و یا دست به عملی زده که منجر به ناراحتی دیگر شده هست مسئولیت عمل خود را بپذیرد این تنها راهی هست که باعث می‌شود طرف مقابل به حرف هاي دیگری گوش فرا دهد. پذیرش مسئولیت عمل و رفتارتان و اعتراف به اشتباه دریچه اي تازه برای از میان بردن کدورت هاست.

 

بدبختانه برخی از افراد هنگامی که مرتکب اشتباهی میشوند چه در زندگی مشترکشان و یا در زندگی اجتماعی و شغلی به جای پذیرش کوشش در توجیه و انکار اشتباه خود دارند و با این عمل طرف مقابل خود را خشمگین و رنجیده دلیل می سازند. احتمالا گاهی لازم باشد غرور ها کنار رفته و تک تک افراد با خود و شریک زندگی شان صادقانه برخورد کنند انچه اهمیت دارد نگرش افراد به حفظ زندگی هست اینکه فرد غروراش را اولویت زندگی خود سازد و یا حفظ روابط عاطفی را؟!

 

2. عذرخواهی کنید:

این رفتار کمک بسیاری میکند. افرادی وقتی که ضربه اي می‌خورند یا از چیزی غمگین میشوند, انتظار شنیدن یک معذرت خواهی از ته دل را دارند. یک عذرخواهی صمیمانه می‌تواند اعتماد از بین رفته را بازگرداند از آنجایی که افراد کمی مایل به انجام اینکار میباشند

 

اینکار ارزش و قدرت بیشتری پیدا کرده هست. یک عذرخواهی از ته دل چیزهای زیادی را تغییر می ده. از دید همسرتان اینکار منجر به بالا رفتن شخصیت تان میشود. برعکس برخی که تصور می‌کنند با عذرخواهی تحقیر میشوند.

 

نباید فراموش کرد که تمامی کسانی که از نظر عقلی رشد یافته اند آموخته اند زمانی که سهوا و یا عمدا مرتکب اشتباه میشوند برترین رفتار عذرخواهی کردن و پذیرفتن اشتباه هست. نکته مهمی که زنان در این راستا باید رعایت کنند دقت به این مسئله هست که مردان زمانی که غمگین و دلخور میشوند نیاز دارند زمانی را تنها باشند و زمانی که زن عذرخواهی میکند نباید سریعا چشم براه واکنش مثبت از شریک زندگی خود باشد

بهترین روش بازیابی اعتماد از دست رفته همسر

باید به مردها فرصت داد که مسائل را تجزیه و تحلیل کنند و از جانب انچه مردان باید مدنظر قرار دهند, این هست که زنان نیاز دارند چنانچه همسرشان اشتباه کرد سریعا از ایشان عذرخواهی کرده و مورد پشتیبانی عاطفی قرار گیرند در این مواقع تنها گذاشتن زنان به آن ها احساس عدم امنیت داده و رنجیده خاطرشان می سازد.

 

3. اشتباهاتتان را جبران کنید:

ممکن هست اشتباه شما قابل جبران نباشد ولی پرسیدن این سوال تاثیر شگفت انگیزی در نگرش شریک زندگی تان ایجاد خواهدکرد. از همسرتان بپرسید آیا از دست شما کاری بر می‌آید که حال وی بهتر شود؟ یا آیا همین اکنون چیزی از من می خواهي؟

با این سوالات همسرتان درک میکندشما واقعا به فکر او هستید و از رخداد پیش آمده ناراحتید. فقط پرسیدن سوال مهم نیست به جواب وی مفید گوش کنید و هر کاری که از دستتان بر می‌آید برای رضایت وی انجام دهید.

 

4. متعهد شوید:

و در مرحله پایان برای بدست آوردن اعتماد همسرتان نیاز هست که به گفته و قرارتان متعهد شوید. با یک تعهد اخیر میتوانید دل همسر خود را به دست آوردید گرچه تعهداتی که بتوانید به آن عمل کنید. فراموش نکنید تعهداتی معقول که قادر به انجامش باشید و عدم انجام انها سبب خدشه دار شدن روابطتان نشود.

 

بکار بردن چهار مرحله ذکر شده سبب تحکیم روابط زوج ها میشود. در کنار تمامی مسائلی که ذکر شد یکی از رفتاهایی که سبب خشم فرد صدمه دیده میشود این هست که زن و یا مردی که اشتباه کرده کار خود را بی اهمیت جلوه داده. در واقع این فرد کار خود را بی اهمیت جلوه نمیدهد

 

انچه برایش بی اهمیت هست احساس ناخوشایندی هست که در شریک زندگی اش برانگیخته فارغ از اینکه با این ترفند نمیتواند شریک زندگی خود را آرام سازد بلکه بی احترامی به احساس شریک زندگی منجر به خشم و عصبانیت اکثر در طرف مقابل می‌شود. پذیرش احساسات شریک زندگی یکی از مهمترین راه هاي تحکیم روابط و صمیمیت پایدار زوج ها هست.

اینترنت

جادوی کلمات

مطالبی که شاید دوست داشته باشیـــــــد

رپورتاژ آگهی

»»»»»»»»»»»»»»»»»»»برای سفارش تبلیغات به بخش مربوطه مراجعه فرمائید راه اندازی سایت همه منظوره کسب و کار آنلاین، ورژن 13 (نقدی)

نظرات ارسال شده

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B :S
کد امنیتی
رفرش
کد امنیتی
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]