جادوی کلمات | سایت تفریحی , سرگرمی

بروزترین مطالب
( واحد آرشیـــــو )

آخرین ارسالی های انجمن وبلاگ نویسان

خوش آمدید

به جادوی کلمات ؛ سایت سرگرمی تفریحی خوش آمدید

از خانه بذر | بانک بذرهای کمیاب دیدن فرمائید

چگونه عشق واقعی را تشخیص دهیم؟

تشخیص عشق و هوس به هر عاشق و معشوقی این فرصت را می دهد که بهتر تصمیم بگیرد و بداند که فرد مقابل چه نیت و هدفی دارد. در ادامه نشانه های عشق واقعی و عشق دروغین را مشاهده می کنید.

 

عشق واقعی چیست؟

عشق با بدبینی و سوء ظن همراه نیست. عشق یک اعتماد است. پس از شناخت رفتار، گفتار و احساسات معشوق، و به جهت یک آگاهی عمیق به وجود می آید. لذا ابتدا اعتماد به وجود می آید و بعد عشق منعقد می شود.

عمیق است و غیرقابل توصیف و تمایلی تمام ناشدنی به سمت معشوق است تا جایی که می توان آن را از دوست داشتن متمایز کرد. برای عاشق حالت ها و لذت های خودش مهم نیست بلکه تنها به دنبال تامین خواست معشوق است.

 

نشانه های عشق دروغین :

۱. آن‌ها ذهن شما را نمی‌خوانند.

اولین نشانه عشق دروغ این است که آن‌ها ذهن شما را نمی‌خوانند.نه، آن‌ها مثل مل گیبسون در “آنچه زنان می‌خواهند” ذهن شما را نمی خوانند، اما چگونه امکان دارد یک فرد از رابطه با شخصی لذت ببرد که گاهی لحظه ی “تو ذهن منو خوندی” را برایش خلق نمی کند. داشتن این لحظات نشان می‌دهد که چه‌قدر رابطه‌ی شما قوی است، و وقتی این احساس رخ می‌دهد که در نهایت نزدیکی و عشق قرار دارید. این تقریبا باعث می‌شود که چیزهای نهفته، آشکار شوند. یک نگاه کافی است تا همه چیز دستگیرتان شود. البته، این مهم‌ترین بخش قضیه نیست اما رخ ندادن‌اش به این معنا است که خوب شروع نکرده‌اید.

 

۲. جاذبه‌ی جنسی متقابل وجود ندارد.

ما برای رسیدن به شیمی نیاز به فیزیک داریم. بنابراین، اگر آهنربای جذابیت‌تان به درستی کار نمی‌کند، چگونه ممکن است یک واکنش شیمیایی در مغز وجود داشته باشد؟ این موضوع به ویژه زمانی که در رابطه هستید صدق می‌کند. جاذبه‌ی جنسی متقابل هیچ گاه باعث نمی‌شود که یک رابطه کهنه و بی‌روح شود. واکنش‌های شیمیایی به طور طبیعی حداکثر تا دو سال از زمان شروع خود به خود رخ می‌دهند، پس از آن دیگر همه چیز به تلاش خودمان بستگی دارد. با این حال، آدم‌ها روابط عاشقانه‌شان را به امان خدا رها می‌کنند. با این بهانه که “ما به هر حال صاحب این رابطه هستیم.” قطعا این یک رابطه‌ی بی‌روح خواهد بود، مگر این‌که شما مرده‌خواه باشید.

 

۳. آن‌ها هرگز شما را مورد تحسین و تمجید قرار نمی‌دهند.

مادر ترزای فقید می‌گفت، “ولعی که در این دنیا برای عشق و تحسین شدن وجود دارد، بیش‌تر از ولع نان است.” ما می‌خواهیم کسانی که برای‌مان مهم هستندف احساسی فوق‌العاده داشته باشند، این‌طور نیست؟ بهترین راه برای انجام این کار این است که از آن‌ها تعریف کنید. به عنوان مثال برای خانم‌ها: “تو با این لباس صورتی زیبا به نظر می‌رسی.” و برای رفقا: “تو بی‌نظیری! مرسی که من رو در روز مرخصی‌ات به پارک آوردی.” این کار یادآوری کوچکی است مبنی بر این‌که آن‌ها در واقع آدم‌های مهمی در زندگی ما هستند. اگر این اتفاق به ندرت رخ می‌دهد، و از آن بدتر حتی طرف مقابل‌تان نشان می‌دهد که آن‌طورها که فکر می‌کنید خوب نیستید، باید از خودتان علت آن را بپرسید.

 

۴. مدام احساس می‌کنید که مورد قضاوت قرار دارید.

“بوی گند پنیری که می‌خوری از بوی وحشتناک پاهات بدتره. اون رو بذار کنار و یه دوش بگیر!”قضاوت کردن یکدیگر برای رابطه‌ها مانند سیانور است، تنها تفاوت‌اش این است که این سم تدریجی است و رابطه‌ای را که با طرف مقابل‌تان دارید ذره ذره از بین می‌برد. کارولین هیدالگو در وب‌گاه تاینی بودا (Tiny Buddha) با این موضوع موافق است: “بسیاری از آدم‌ها معتقدند که عشق به معنای ساختن و سر کردن با طرف مقابل، فداکاری، مدارا، یا درد و رنج کشیدن در سکوت است با این تفکر که تعهد آن‌ها خود اثبات عشق است. این عشق نیست.”

آیا شما فکر می‌کنید که این به منزله‌ی یک رابطه خاص است؟ هیدالگو می‌افزاید: “درک کردن، دیدن، شنیدن، و پذیرش شخص به همان صورتی که هست، به معنای عشق است.” به‌عبارت دیگر، صحبت کردن با محبوب‌تان و انتقال چیزهایی که دوست‌شان ندارید، آن‌هم به شیوه‌ای آرام، می‌تواند هویت و برتری پیوند دونفره‌تان را بهبود بخشد. مل گیبسون فریاد می‌زند “آزادی!”

 

۵. معشوق عزیزتان وجود شما را فراموش کرده‌است.

یک نشانه عشق دروغ این است که معشوق عزیزتان وجود شما را فراموش کرده‌است.شما را نمی‌بیند، در فکر و ذهن او حضور ندارید؟ نباید این‌طور باشد. می‌گویند که رابطه باید پنجاه پنجاه باشد، اما آیا طرف مقابل‌تان وظایف ۵۰ درصدی خود را به طور کامل ادا می‌کند؟ دریافت پیامک در ابتدای روز نشان می‌دهد که شما در فکر و ذهن آن‌ها هستید. آوردن سوپ یا رفتن به داروخانه به خاطر شما وقتی که حال خوشی ندارید، نشان می‌دهد که آن‌ها در سختی‌ها نیز کنار شما هستند. یادآوری اوقات فوق‌العاده‌ای که کنار ساحل داشتید و خندیدن در مورد این‌که چه‌طور شما را شکست دادند (البته شما اجازه می‌دهید آن‌ها برنده شوند!). این‌ها فقط سه مثال هستند از این‌که شما چه‌قدر برای آن‌ها ارزش دارید. کل موضوع این است که شما در فهرست اولویت‌های آن‌ها چه جایگاهی دارید.

 

۶. احساس می‌کنید که هر بار باید متن پیام‌ها را دوباره و دوباره تایپ کنید.

آیا زمانی که می‌خواهید برای عشق‌تان پیامک بفرستید، این احساس به شما دست می‌دهد که انگار در حال نوشتن یک رمان برای جایزه‌ی پولیتزر هستید؟ آن هم کاری که فقط ۵ ثانیه طول می‌کشد؟ تایپ می‌کنید، حذف می‌کنید، دوباره از ابتدا شروع می‌کنید. می‌شورید، آب می‌کشید، حالا از اول! اگر در مورد این‌که چه چیزی در پیامک‌تان بنویسید، نگرانی دارید، وقت آن رسیده که دلواپس شوید و زنگ‌های خطر در سرتان روشن شود. کسانی که واقعا عاشق هم هستند به راحتی برای هم پیامک می‌فرستند و اگر پیام درستی ارسال نشود، قطعا به راحتی می‌توانند آن را توجیه کنند.

 

۷. شما دائم در حال توجیه کردن رفتارهای او هستید.

دوستان و خانواده چیزی در مورد رفتار او به شما می‌گویند و شما علت آن را توضیح می‌دهید، و احساس می‌کنید که در این میان گرفتار شده‌اید. کیم کوئیندلن از وب‌گاه Thought Catalog می‌نویسد: “شما برای رفتاری که با شما دارند دائم بهانه می‌تراشید. مجبور هستید به عزیزان‌تان اطمینان بدهید که با شخص موجهی ارتباط دارید، به جای این‌که آن‌ها خودشان قادر باشند، رفتار شما دو نفر با هم و شیوه‌ی رفتار فرد مورد علاقه‌تان را با شما ببینند.” مهم نیست که رفتار آن ها تنش، خشم، گیجی و سردرگمی ایجاد کند یا باعث به وجود آمدن یک کنجکاوی ساده شود، در هر صورت کسانی که واقعا عاشق هم باشند نیازی به این ندارند که مدام رفتارهای شریک زندگی‌شان را توجیه کنند.

 

۸. طرف مقابل وظیفه‌ی خود را برای رسیدگی به رابطه‌تان ادا نمی‌کنند.

چه کسی می‌گوید که رابطه یک تانگوی یک نفره است. آن‌ها سهم پنجاه درصدی‌شان را در رابطه‌شان با شما حتی در مسائل کوچک‌تر هم به طور کامل ادا نمی‌کنند. کوئیندلن می‌گوید،”شما آن‌ها را دعوت می‌کنید که با دوستان‌تان بیرون بیایند و یا برای صرف شام به خانه‌ی پدرتان بیایند. گاهی اوقات می‌آیند و گاهی اوقات نه، اما به نظر می‌رسد که هیچ گاه علاقه‌ی چندانی برای آمدن ندارند.”

اما آن‌هایی که واقعا به شما علاقه دارند برای سپری کردن زمان با عزیزان شما سر و دست می‌شکنند. در صورتی که شریک زندگی شما این‌گونه نیست، پس بدون شک مواردی را که کوئیندلن اذعان می‌دارد، تجربه خواهید کرد: ” آن‌ها هرگز حتی برای وارد کردن شما در مسائل مربوط به خودشان تلاش چندانی نمی‌کنند. شما در مورد دوستان و خانواده‌اش چیزی زیادی نمی‌دانید، حتی اگر دوست داشته باشید که بدانید.” شما را به خانه‌شان و جایی که در آن بزرگ شده‌اند دعوت نمی‌کنند و از بیرون رفتن‌های پنجشنبه شب با جمعی دوستانه و باحال خبری نیست، و در واقع مانع از این می‌شوند که با کسی رابطه‌ای داشته باشید. در نهایت به نتیجه‌گیری گوئیندلن می‌رسیم: “و گاهی اوقات، این‌طور به نظر می‌رسد که شما دو زندگی جداگانه دارید که به ندرت با هم همپوشانی دارند.”

 

۹. طرف مقابل از دیدن شما خوشحال نمی‌شوند.

مهمترین نشانه عشق دروغ این است که طرف مقابل از دیدن شما خوشحال نمی‌شوند.این یکی کاملا بدیهی است، ولی ما طرف‌های مقابل‌مان را دوست داریم … شما در یک رابطه هستید، زیرا شخص مقابل‌تان به شما احساس خوبی می‌دهد زمانی که در کنارش هستید. هیچ کس واقعا گزافه‌پردازی فیلم‌های کمدی رمانتیک را که همه چیز را عالی و شاد نشان می‌دهد، باور نمی‌کند، مگر اینکه شما از سفر عراق باز گشته باشید. فرقی نمی‌کند که چه‌قدر تفاوت یا فاصله‌ی فیزیکی داشته باشید، آن‌ها همیشه باید از دیدن شما خوشحال شوند، و بالعکس. اگر نه، فاصله تنها فیزیکی نخواهد بود. شما خودتان را کیلومترها دور از کبوتر عشق‌تان احساس خواهید کرد حتی اگر آن‌ها درست در کنار شما باشند. آیا از نظر شما این عشق واقعی است یا نشانه عشق دروغ است؟

 

۱۰. منافع مشخصی به عنوان یک زوج در آینده ندارید.

چرا باید در یک رابطه‌ی متعهدانه بمانید اگر هیچ آینده‌ی بلند مدتی وجود ندارد؟ مثل این است که هیچ پنیر موتزارلایی روی پیتزای‌تان ندارید یا پرچم دزدان دریایی در کشتی دزدان دریایی وجود نداشته باشد. ما در مورد ازدواج صحبت نمی‌کنیم، حداقل هنوز نه، منظور ما داشتن اهداف مشترک در زندگی و پیگیری آن‌ها در کنار هم است. البته، یک عاشق واقعی به طور مفصل در مورد آینده صحبت خواهد کرد، چه می‌خواهد و چه برنامه‌ای برای رسیدن به آن دارد – هر چیزی که می‌خواد باشد. اگر این اتفاق در حال رخ دادن نیست، به هیچ وجه او عاشق حقیقی شما نیست. این نشانه عشق دروغ است.

 

۱۱. یک حس نگران‌کننده از عدم اطمینان در رابطه‌تان وجود دارد.

دو کلمه‌ای که در ابتدا به ذهن می‌رسند عبارتند از: “بی‌تاب” و “بی‌قرار.” ناامنی در یک رابطه چنین حسی است. شما نمی‌خواهید دهان‌تان را باز کنید، این‌طور نیست؟ چون از این نگران هستید که طرف مقابل‌تان چه فکری ممکن است بکند اگر به او بگویید که در اشتباه است و یا به هر صورتی با او مخالفت کنید. با یک عاشق واقعی، همه چیز ساده و آشکار پیش می‌رود. شما در صحبت با هم صداقت دارید، به دیدگاه‌های یکدیگر احترام می‌گذارید. طبیعتا، هر کسی ممکن است با شنیدن دیدگاه دیگری ناراحت یا عصبانی شود، اما درایت و شعور خیلی زود پا به میدان می‌گذارد.

چنان‌چه دبرا فیلتا در کتاب “رابطه‌ی عاشقانه‌ی واقعی” اشاره می‌کند، “به یاد داشته باشید، شما قدرت این را دارید که به دیگران یاد بدهید که چه‌طور با شما رفتار کنند و چه‌طور رفتار نکنند.” اگر شما چیزی را دوست ندارید، یا تغییرش دهید یا با داستان‌هایی که در رابطه‌تان پیش‌ می آید مدارا کنید. این تنها شما هستید که می‌دانید در مواجهه با این نشانه‌ها چه کاری باید انجام دهید، ولی اگر گیر افتاده‌اید، به دنبال چیزی غیر از تعریف معشوق در دیکشنری نگردید. موفق باشی رفیق!

مطالبی که شاید دوست داشته باشیـــــــد

رپورتاژ آگهی

»»»»»»»»»»»»»»»»»»»برای سفارش تبلیغات به بخش مربوطه مراجعه فرمائید راه اندازی سایت همه منظوره کسب و کار آنلاین، ورژن 13 (نقدی)

نظرات ارسال شده

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B :S
کد امنیتی
رفرش
کد امنیتی
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]