جادوی کلمات | سایت تفریحی , سرگرمی

بروزترین مطالب
( واحد آرشیـــــو )

آخرین ارسالی های انجمن وبلاگ نویسان

خوش آمدید

به جادوی کلمات ؛ سایت سرگرمی تفریحی خوش آمدید

از خانه بذر | بانک بذرهای کمیاب دیدن فرمائید

 

اعتماد به نفس پایین در افراد نشانه هایی دارد که در این مطلب به آن میپردازیم تا این مشکل حل شود و زندگی بهتری داشته باشید. اعتماد به نفس یکی از شرایط روحی است که شخص در آن بخاطر تجربه‌های قبلی, به توانایی‌ها و استعدادهای خود در موفقیت انجام کارها بطور موفقیت‌آمیز اعتماد و باور دارد.نشانه های اعتماد به نفس پایینو راه چاره آن

نشانه های اعتماد به نفس پایینو راه چاره آن

 

خصوصیت دارا بودن اعتمادِ به خویشتن نقش حیاتی در ترویج و پیشرفت و موفقیت‌های یک فرد ایفا میکند. پژوهشگران دریافتند که برخلاف آنچه تصور میشود, اعتماد به نفس کودکان تا سن پنج سالگی به طور کامل شکل می‌گیرد. محققان آمریکایی میگویند کودکان زمانی که پنج ساله میشوند, از احساس اعتماد به نفسی برخوردار هستند که به لحاظ تکامل با بزرگسالان قابل مقایسه است.

 

کسانی که اعتماد به نفس پایین دارند, اغلب نسبت به خودشان سخت گیر هستند. گاهی اوقات انها حتی نمیتوانند تعریف و تمجید دیگران را بپذیرند ; چون انها نسبت به مقصود دیگران ظنین هستند.در واقع انها نسبت به خود شک دارند و مرتبا فکر میکنند که لایق تعریف های دیگران نیستند و آنها دارند با او تعارف میکنند.

 

علائم اعتماد به نفس پایین که شایع هستند:
– به نظر و عقیده خود اعتماد ندارند

 

– همه ی وقت} عمده فکر می کنند

 

از چالش و رقابت هراس دارند; طوری نگران می‌شوند که شما قادر به غلبه بر انها نیستید

 

– با خودشان سختگیر ولی با دیگران ملایم هستند

 

– به طور مکرر به اختلال و آشفتگی احساسی مبتلا میشوند

 

علائم اعتماد به نفس پایین که کمتر شناخته شده هستند:
– معتاد به کار کردن هستند:
در کار, انتظارات قابل تشخیص وجود دارد. این افراد حتی اگر در محل کار با فشار روبرو شوند, در مقایسه با روابط با اجتماع که برایشان بسیار ناشناخته و غیر قابل بازرسی است, کار برایشان راه تر و آسان تر است. راه تر برای انها یعنی انجام کار خوب و برآورده شدن انتظارات. بنابراین برخی از افراد با عزت نفس پایین, تمرکز خود را روی کار انتقال داده و تمام انرژی خود را آنجا صرف میکنند.

 

– بیش از اندازه دست بالا یا بیش از اندازه دست پایین گرفتن
تعداد زیادی از ما شنیده ایم که افراد با اعتماد به نفس پایین, موفقیت های کمتری دارند, زیرا آنها بیش از اندازه از چالش های جدید هراس دارند و به اندازه کافی اعتماد به نفس ندارند تا بتوانند از استعدادهای خود استفاده کنند.انها در یک مورد دیگر هم افراط می کنند. برخی از انها به شدت دلواپس شکست و طرد شدن هستند, در نتیجه بهترین تلاش خود را میکنند تا برجسته باشند و ارزش خود را ثابت کنند.

 

دلایل اعتماد به نفس پایین چیست؟
بیشتر اوقات, اعتماد به نفس پایین ما ریشه در دوران کودکی ما دارد. تجربیات منفی نخست که به عزت نفس پایین منتهی میشوند شامل موارد زیر است:

 

– مجازات مکرر
– بی توجهی مکرر
– فحش و پرخاش شدید
– استاندارد های سختگیرانه والدین
– زورگویی/تحریم
– قرار گرفتن در معرض استرس یا ناامیدی شخص دیگر
– عدم تحسین, گرمی و یا محبت
– زندگی در خانواده یا گروهی که اعضای آن نسبت به یکدیگر تبعیض قائل می‌شوند.

 

دوران کودکی زمانی است که ما “زیربنای احساسی Bottom Line” و “قوانین زندگی Rules for Living” مان را شکل می‌دهیم که این شکل در آینده بر خط فکری ما تاثیر می گذارد, به همین خاطر تمام تجربیات منفی نخست دوران کودکی ما میتواند بر روی بزرگسالی ما تأثیر بسیار طولانی داشته باشد.

 

“زیر بنای احساسی Bottom Line” چیست و چطور اعتماد به نفس شما را تحت تاثیر قرار می‌دهد؟

 

زیربنای احساسی, چگونگی احساس معمولی شما درباره چیزی, براساس تجربه نخست شما است. برای همانند, چگونگی احساس شما, وقتی برای اولین بار خانه را ترک کردید, باعث فعال شدن زیربنای احساسی شما, برای زمانی میشود که چیزهای دیگری را در زندگی ترک کنید.

نشانه های اعتماد به نفس پایینو راه چاره آن

زمانی که درباره اعتماد به نفس پایین صحبت میکنیم, زیربنای احساسی, در چگونگی رفتار اطرافیان شما با شما خواهد بود. همانگونه که وقتی رشد می کنیم, صدای افرادی که برای ما مهم هستند, زیربنای احساسی ماست.

 

آیا انها میگویند شما شایان ستایش هستید, یا شما همه ی وقت} به اندازه کافی خوب نیستید؟ آیا انها از شما غفلت کرده اند که این غفلت به شما احساس بی ارزش بودن می‌دهد؟

 

این اثرات بزرگ, باعث می‌شود تا شما خود را فردی با اعتماد به نفس پایین دیدن نمایید.

 

چطور “زیربنای احساسی” “قوانین زندگی” شما را تعیین می‌کند؟
بر اساس “زیربنای احساسی”, ما “قوانین زندگی” خود را, که راهکارهای برخورد با زندگی است, تشکیل می‌دهیم.به عنوان مثال, اگر اعتقاد داشته باشید که شما همه وقت} نسبت به دیگران نامرغوب و درجه 2 هستید, قانون زندگی شما این میشود: ” بهتر است که کمتر صحبت کنید و نمایش کمتری در جمع داشته باشید” .

 

اعتماد به نفس پایین باعث میشود که در عشق دچار سردرگمی شوید
با داشتن اعتماد به نفس پایین, انتظار می رود که دیگر افراد به طور ناشایست با شما رفتار کنند. وقتی دیگران فقط کمی با شما خوش رفتاری می کنند, شما بیش از حد لذت می برید و احساسات غیر واقعی نسبت به انها نشان میدهید.دیگران این واکنش اغراق آمیز شما را به راحتی با عشق و عاشق شدن اشتباه می گیرند و این امر باعث گریزان شدن اطرافیانی که در ابتدا تمایل به دوستی با شما داشتند می‌شود.

 

اعتماد به نفس پایین باعث می‌شود که در یک رابطه شما خود را دست پایین بگیریدهمانطور که فکر میکنید شریک زندگی تان, برایتان زیادی خوب است, در واقع بار سنگینی را با خود حمل میکنید و چیزهایی که نباید را تحمل میکنید. شما حتی گاهی اوقات در عشق دچار مشکل و سردرگمی می شوید. آیا شما واقعاٌ او را دوست دارید یا شما فقط جرات صحبت کردن و بحث کردن با او را ندارید؟

 

ممکن است کارفرمایان شما احساس کنند مستعد نیستید
افراد با اعتماد به نفس پایین, گاهی اوقات واقعا با استعداد هستند. اما انها نمی دانند چطور باید این استعداد را به نمایش بگذارند. در هنگام ملاقات انها ساکت هستند; در طی سخنرانی بسیار ضعیف صحبت می کنند; در گفتگوی روزانه از کلمات “ببخشید” و “احتمالا” , عمده استفاده میکنند. به عنوان یک نتیجه, کارفرمایان و دیگر همکاران از آنها به عنوان افرادی بی استعداد یاد کرده و همکاری را با وی قطع می کنند.

 

اعتماد به نفس پایین میتواند منجر به افسردگی شود
برطبق تحقیقات دانشگاه شهر بازل Basel, اعتماد به نفس پایین با گذشت زمان می تواند منجر به افسردگی شود. دکتر مادسن Dr. Lars Madsen فیزیولوژیست, اضافه میکند که اعتماد به نفس پایین, “یک عامل کلیدی در پیشرفت و قوت افسردگی” است.

 

چطور می‌توان اعتماد به نفس را افزایش داد؟
همانطور که تا بحال متوجه شدید, اعتماد به نفس پایین یک مسئله ریشه ای عمیق است و منجر به پیامدهای فراوانی میشود.راه حل آن, کار ساده ای نیست, اما ممکن است. کلید این است که از راه های مناسب استفاده کنید.

 

همه ی این توصیه های مثبت را نادیده بگیرید
اغلب می شنوید که دیگران می‌گویند: “مثبت باش” و یا “من تشویقت می کنم”!….افراد افسرده میدانند که هیچکدام از این ها کمکی نمی‌کند, این فقط باعث میشود انها احساس بدی کنند.

 

همینطور در مورد افرادی که اعتماد به نفس پایین دارند, دیگران به سادگی میگویند:”برای من تو عالی هستی”, “تو واقعا بینظیر هستی”, “چرا از خودت بیشتر قدردانی نمی کني؟”, و یا حتی بدتر “شما باید بیشتر اعتماد به نفس داشته باشید”هیچکدام از اینها اعتماد به نفس پایین را بالا نخواهد برد. در عوض افراد با اعتماد به نفس پایین, احساس ناراحتی یا حتی گناه از رفتار انها میکنند.

مطالبی که شاید دوست داشته باشیـــــــد

رپورتاژ آگهی

»»»»»»»»»»»»»»»»»»»برای سفارش تبلیغات به بخش مربوطه مراجعه فرمائید راه اندازی سایت همه منظوره کسب و کار آنلاین، ورژن 13 (نقدی)

نظرات ارسال شده

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B :S
کد امنیتی
رفرش
کد امنیتی
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]