جادوی کلمات | سایت تفریحی , سرگرمی

بروزترین مطالب
( واحد آرشیـــــو )

آخرین ارسالی های انجمن وبلاگ نویسان

خوش آمدید

به جادوی کلمات ؛ سایت سرگرمی تفریحی خوش آمدید

از خانه بذر | بانک بذرهای کمیاب دیدن فرمائید

 

اعتماد زیربنای زندگی مشترک همسران را تشکیل می دهد، با وجود آن می توان با خیالی راحت و همراه با عشق زندگی کرد.اعتماد زیربنای استحکام روابط زوجین هست و بدون آن مشکلات زیادی در زندگی ایجاد میشود که میتواند به سرد شدن ارتباط بین زوجین بینجامد. برای برگرداندن اعتماد باید برنامه هدفمندی داشت.

 

اعتماد زیر بنای اصلی یك ارتباط هست و بدون آن تمامی ساختارهای یك ارتباط به راحتی از هم جدا می شوند حتی اگر در یك ارتباط تمام دارایی و احساس خود را سرمایه گذاری نماییم ولی اعتماد درون آن جای نداشته باشد به طور حتم آن ارتباط به جایی نخواهد رسید.

 

مشکلات زوجین زمانی شروع میشود که اعتماد یکدیگر را از دست میدهند رفتن اعتماد از ارتباط به معنای ورود بدبینی و شک به زندگی مشترک هست که کم کم زمان منجر به از بین رفتن صمیمت و محبت زوجین میشود اختلافات شروع و شعله‌ور میگردد.

 

هنگامی که زن و یا مرد به شریک زندگی خود اعتماد نداشته باشد قادر نخواهد بود با دیدی روشن و فارغ از بدبینی امور و سوتفاهمات‌شان را برطرف کنند در این حالت نمی توانند گفتگویی مؤثر داشته باشند، زیرا یکی از پایه‌هاي گفتگوی مؤثر شنیدن فعال هست.

 

بدین معنا که زوجین ابتدا صحبت‌هاي یکدیگر را به خوبی گوش کنند ولی چنانچه اعتماد در ارتباط نباشد زوجین در هنگام گفتگو فقط به ذهنیات منفی خود در مورد شریک زندگی می‌اندیشند و قادر نخواهند بود در زمان حال بوده و به خوبی جملات و کلمات همسر خود را شنیده و تحلیل کننده به همین علت سریع عصبانی شده و واکنش‌هاي نامناسب و خشن از خود بروز می دهند.

 

سرد شدن روابط همسران


تکرار این رفتارها کم کم زمان زن و مرد را نسبت به یکدیگر سرد و انها را از هم دور می‌سازد.در این زمان مراجعه به یک روانشناس جهت بهبود ارتباط زوجین و حل مشکلات کمک شایانی به زوجین می کند و زن و مرد میتوانند با توسل با تکنیک‌هایي رفتارهای که سبب تحریک و از بین رفتن ارتباط‌شان شده هست را به کمک درمانگر و روانشناسشان کشف و جهت بهبود ارتباط تلاش کنند.

 

آموختن یک سری مهارت‌ها و رعایت بعضی نکات می تواند کمک شایانی به زوجین کند در نخستین قدم درست‌ترین کار شاید این باشد که مطمئن شد آیا واقعاً مشکلی واقعی سبب از بین رفتن اعتماد زوجین شده هست و یا اینکه حاصل ذهنیت منفی خود ما و یا شریک زندگی‌مان هست؟ و اینکه آیا هنوز همسرتان به شما اعتماد دارد یا خیر؟

 

بر زمینه نظر روانشناسان دو راه ابتدایی برای از بین بردن یا كاهش اعتماد در یك ارتباط وجود دارد:
اول اینكه قرارداد و توافقی را كه با همسرتان دارید لغو كنید. فقط كافی هست به یكی از قول‌هاي خود عمل نكنید تا اعتماد همسرتان نسبت به شما کمرنگ شود.

 

دوم: ضربه زدن و سوء بهره گیری به طرق گوناگون به همسر گاهی اوقات تنها یك ضربه كوچك میتواند اعتماد طرف مقابل را از بین ببرد و این ضربه زدن میتواند در ابعاد گوناگون باشد از یک ناهماهنگی کوچک که سبب تحقیر وی در جمع شده هست تا آسیب‌هاي بزرگتر.

 

بدیهی‌ست كه معمولاً مجموع ضربه‌هاي كوچك و قول‌هاي زیر پا گذاشته شده میباشند كه در نهایت منجر به بوجود آمدن مسائل بغرنج می شوند و روابط میان زن و مرد را تاریک می کند.گاهی نظر بعضی زنان و مردها این هست که زیرپا گذاشتن یك قول ساده نباید عمده مهم باشدكه منجر به برهم خوردن روابط شود و یا گاهی بعضی از زوجین انتظار دارند

 

بدون هیچ توجیهی همسرشان آنان را درك كند و توضیحی در مورد علت زیرپا گذاشتن قول نخواهد در این صورت بهتر هست به زمانی فكر كنید كه با همسرتان برای یك مسئله توافق كرده بودید و به یكدیگر قول‌هایي داده بودید اما بعد از مدتی همسرتان قولش را زیر پا می گذارد و هر دو شما می دانید مقصر چه كسی هست.

 

حال به این بیاندیشید كه در این حالت خواسته شما از او چیست؟ «زمانی که خود را در موقعیت احساسی شریک زندگی‌تان قرار دهید درک وی برایتان سهل‌تر خواهد شد» در مواقعی که یکی از زوجین احساس کند نادیده گرفته شده هست مایل نیست به بهانه‌ها و دلایل طرف مقابل گوش کند و هر چه شخص خاطی اکثر توجیح کند طرف مقابل اکثر ناراحت می شود.

 

همۀ انسانها جایز خطا میباشند و گاهی در شرایطی قرار می گیرندکه بر خلاف میل قبلی‌شان مجبور می شوند دست به اعمالی بزنند که عمده خوشایند به نظر نمی آید در صورتیکه بر حسب اتفاق زوجی توافقی را زیر پا بگذارند باید هر چه سریع تر جهت رفع کدورت و بازگرداندن اعتماد از بین رفته بکوشند

 

برای برگرداندن اعتماد طرف مقابل می توان با گذراندن یک برنامه چهار مرحله‌اي به شریک زندگی نشان داد که ناراحتی وی منجر به دلشکستگی و آزردگی دو طرف میشود.

 

برنامه هدفمند برای برگرداندن اعتماد طرفین
1- مسئولیت رفتار و عملکردتان را بپذیرید
در ابتدا بهتر هست هر کدام از زوجین که قراری را زیر پا گذاشته و یا دست به عملی زده که منجر به ناراحتی دیگر شده هست مسئولیت عمل خود را بپذیرد این تنها راهی هست كه باعث میشود طرف مقابل به حرف‌هاي دیگری گوش فرا دهد.

 

پذیرش مسئولیت عمل و رفتارتان و اعتراف به اشتباه دریچه‌اي تازه برای از بین بردن کدورت‌هاست. متاسفانه بعضی از افراد هنگامی که مرتکب اشتباهی میشوند چه در زندگی مشترکشان و یا در زندگی اجتماعی و شغلی به جای پذیرش سعی در توجیه و انکار اشتباه خود دارند و با این عمل طرف مقابل خود را عصبانی و رنجیده دلیل می‌سازند.

 

شاید گاهی لازم باشد غرورها کنار رفته و تک تک افراد با خود و شریک زندگی‌شان صادقانه برخورد کنند آن چه اهمیت دارد نگرش افراد به حفظ زندگی هست اینکه فرد غرور اش را اولویت زندگی خود سازد و یا حفظ روابط عاطفی را؟!

 

2- عذرخواهی کنید
این رفتار کمک بسیاری میکند افراد وقتی كه ضربه‌اي می خورند یا از چیزی ناراحت می شوند، انتظار شنیدن یك معذرت خواهی از ته دل را دارند.یك عذرخواهی صمیمانه می تواند اعتماد از بین رفته را بازگرداند از آنجایی كه افراد كمی مایل به انحام این كار میباشند این كار ارزش و قدرت بیشتری پیدا كرده هست.

 

یك عذرخواهی از ته دل چیزهای زیادی را تغییر می دهد از دید همسرتان این كار منجر به بالا رفتن شخصیت‌تان می شود برعکس بعضی که تصور میکنند با عذر خواهی تحقیر میشوند.نباید فراموش کرد که تمامی افرادی که از نظر عقلی رشد یافته‌اند آموخته‌اند زمانی که سهواً و یا عمداً مرتکب اشتباه میشوند برترین رفتار عذرخواهی کردن و پذیرفتن اشتباه هست.

 

نکته مهمی که زنان در این مورد باید رعایت کنند دقت به این مسئله هست که مردان زمانی که ناراحت و دلخور میشوند نیاز دارند زمانی را تنها باشند و زمانی که زن عذرخواهی می کنند نباید سریعاً منتظر واکنش مثبت از شریک زندگی خود باشد باید به مردها فرصت داد که مسائل را تجزیه و تحلیل کنند

 

و از سویی آن چه مردان باید مد نظر قرار دهند این هست که زنان نیاز دارند چنانچه همسرشان اشتباه کرد سریعاً‌ از ایشان عذرخواهی کرده و مورد حمایت عاطفی قرار گیرند در این مواقع تنها گذاشتن زنان به انها احساس عدم امنیت داده و رنجیده خاطرشان می‌سازد.

 

3- اشتباهاتتان را جبران کنید
ممکن هست اشتباه شما قابل جبران نباشد ولی پرسیدن این سؤال تأثیر شگفت انگیزی در نگرش شریک زندگی‌تان ایجاد خواهد کرد.از همسرتان بپرسید آیا از دست شما كاری بر می آید كه حال وی بهتر شود؟ یا آیا هم اکنون چیزی از من می خواهی؟ با این سؤالات همسرتان درك می کند شما واقعاً به فكر او هستید و از اتفاق پیش آمده ناراحتید.فقط پرسیدن سؤال مهم نیست به پاسخ وی مفید گوش كنید و هر كاری كه از دستتان بر می آید برای رضایت وی انجام دهید.

 

4- متعهد شوید
و در مرحله آخر برای بدست آوردن اعتماد همسرتان نیاز هست كه به قول و قرارتان متعهد شوید.با یك تعهد اخیر میتوانید دل همسر خود را بدست آورید گرچه تعهداتی كه بتوانید به آن عمل كنید. فراموش نکنید تعهداتی معقول که قادر به انجاماش باشید و عدم انجام انها سبب خدشه دار شدن روابطتان نشود.

 

بکار بردن چهار مرحله ذکر شده سبب تحکیم روابط زوجین می شود درکنار تمامی مسائلی که ذکر شد یکی از رفتارهایی که سبب خشم فرد آسیب دیده میشود این هست که زن و یا مردی که اشتباه کرده کار خود را بی اهمیت جلوه داده در واقع این فرد کار خود را بی اهمیت جلوه نمی دهد آن چه برایش بی اهمیت هست احساس

 

ناخوشایندی هست که در شریک زندگی هست برانگیخته فارغ از اینکه با این ترفند نمیتواند شریک زندگی خود را آرام سازد بلکه بی احترامی به احساس شریک زندگی منجر به خشم و عصبانیت اکثر در طرف مقابل میشود پذیرش احساسات شریک زندگی یکی از مهمترین راه‌هاي تحکیم روابط و صمیت پایدار زوجین هست.

 

مطالبی که شاید دوست داشته باشیـــــــد

رپورتاژ آگهی

»»»»»»»»»»»»»»»»»»»برای سفارش تبلیغات به بخش مربوطه مراجعه فرمائید راه اندازی سایت همه منظوره کسب و کار آنلاین، ورژن 13 (نقدی)

نظرات ارسال شده

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B :S
کد امنیتی
رفرش
کد امنیتی
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]