جادوی کلمات | سایت تفریحی , سرگرمی

بروزترین مطالب
( واحد آرشیـــــو )

آخرین ارسالی های انجمن وبلاگ نویسان

خوش آمدید

به جادوی کلمات ؛ سایت سرگرمی تفریحی خوش آمدید

از خانه بذر | بانک بذرهای کمیاب دیدن فرمائید

 

این روزها که فضای مجازی بخش زیادی از زندگی انساه ها را به خود مشغول ساخته هست، زندگی همسران نیز تحت تاثیر این تکنولوژی قرار دارد. فضاهای مجازی، به واسطه تنوع و جذابیتی که دارند، به دلیل عدم فرهنگ سازی مناسب، آموزشی و بهره گیری صحیح می‌‌توانند به كاركرد روابط زناشویی در خانواده آسیب جدی و مخربی وارد کند.

 

ورود سریع فضاهای مجازی ودستیابی آسان به اینترنت در زمانه جدید باعث شکل‌گیری نوع جدیدی از روابط اجتماعی در سطح خانواده و كاركرد آن شده هست.دقت به این شبكه‌ها و تاثیرات آن ها بیش از همۀ معطوف به برنامه‌‌هایي مثل تلگرام، وایبر، لاین، واتساپ و… هست که به علت دسترسی آسان در تلفن همراه به پدیده‌اي همۀ گیرتبدیل شده‌اند.

 

از مهم‌ترین آسیب‌هاي فضای مجازی، ایجاد روابط فرازناشویی و خیانت محسوب می‌‌شود، در این میان این نکته دیدنی دقت هست که آسیب‌هاي رفتاری که در این راستا دیدن شده اکثر از طریق آقایان صورت گرفته هست، اما خانم‌‌ها نیز در بسیاری موارد به علت شکست خوردن‌‌هاي عاطفی ناشی از خیانت و جدایی، در رفتاری که اکثر نوعی جدیدی در شبكه‌ها و فضاهای مجازی می‌‌شوند، تا خلاء عاطفی شان را از آن طریق جبران و به نوعی سر خود را گرم کنند.

 

یکی از دلایل اصلی آسیب پذیری روابط زناشویی در بهره گیری از این شبكه‌ها، كنجكاو بودن در اساس آشنایی با جنس مخالف و سردمزاجی زوجین به علت مشكلات و اختلاف عقیده و سلیقه هست.

 

فرهنگ‌سازی صحیح
انچه كه مسلم هست افراد زمان‌‌هایي كه برای بهره گیری از فضای مجازی می‌‌گذارند گاها بیش از زمان‌‌هایي هست که در کنار خانواده میباشند.هرچند که فرد به صورت فیزیکی در خانواده حضور دارد ولی در همان زمان در شبكه‌هاي مجازی سیر می کند.

 

از جمله علت حضور مراجعین به کلینیک‌‌هاي مشاوره، نارضایتی و احساس تنهایی یکی از زوجین از دیگری به علت مدت زمان زیادی کمترین رابطه را با همسر خود برقرار می‌‌کند تا آنجا كه فرد احساس می‌كند همسرش اعتیاد به شبكه‌هاي مجازی دارد و دقت زیادی به او ندارد.

 

واقعیت این هست كه تعریف مناسب و فرهنگ سازی صحیحی در اساس بهره گیری از شبكه‌هاي مجازی در زمان حضور در كنار خانواده وجود ندارد.برای بهره گیری از فضای مجازی زمان به خصوصی تعریف نشده هست. از صحبت‌‌هاي مراجعین متوجه می‌‌شویم حتی در زمان گذشته از خواب هر دو نفر، در کنارهم ولی بدون هیچ گونه رابطه عاطفی از شبكه‌هاي مجازی بهره گیری کرده و بعد به خواب می‌‌روند.

 

این نوع برخورد تنها به این بحث خلاصه نمی شود. در زمان گفتگو و حل مشكلات این نکته بعضا دیدن می‌‌شود که یکی از زوجین در هنگام صحبت همسر خود بخشی از حواسش به فضاهای مجازی هست و این موجب تضعیف مهارت‌هاي ارتباطی زوجین و پرورش احساس کم توجهی در همسر می‌‌شود.

 

حضور در فضاهای مجازی به علت مشکلات و اختلافاتی که دارد موجب تشدید روابط عاطفی زوجین شده هست و این موجب می‌‌شود که در طول زمان تمایل بهره گیری از شبكه‌هاي اجتماعی افزایش یابد.در کنار این مسایل وجود تصویر‌‌هاي افراد در پروفایل این شبكه‌ها و جذابیت‌‌هاي آن موجب شکل‌گیری روابط جدیدی خارج از خانواده و در شبكه‌هاي اجتماعی می‌‌شود.

 

این مسأله اکثر برای افرادی صادق هست که با همسر خود دچار تعارض و اختلاف می‌‌باشند.در شبكه‌هاي مجازی افراد به راحتی می‌‌توانند سریع با دیگران رابطه بگیرن و حریم شخصی دیگران را به راحتی نادیده بگیرند.

 

اختلافات زناشویی
اوضاع روحی و روانی فرد بر اثر اختلافات زناشویی به یک حالت خاصی تغییر می‌‌کند و به وضعیتی مثل احساس تنهایی، كاهش علاقه و محبت به همسر و… منجر می شود اما اگر این تعارضات و اختلافات حل نشود و زوجین نسبت به حل اختلافات زندگی خود اقدامی نکنند این نوع خلاء‌‌ها در زندگی فرد به شکل‌گیری روابط فرازناشویی

 

و به صورت پنهانی در شبكه‌هاي مجازی می‌‌انجامد، که در ادامه این روابط به همراه دلبستگی چندان، خیانت به همسر و روابط جنسی خارج از چارچوب خانواده خواهد بود.اما همان طور كه گفته شد سر منشا آن گونه روابط کم توجهی و عدم زمان‌گذاری کافی با همسر و گفتگو و تعامل هست ایجاد شك و نگرانی نیز یکی از آفت‌هاي این فضاست.

 

رمز یا قفل گذاشتن بر تلفن همراه، ایجاد حساسیت در همسر در زمان بهره گیری از شبكه‌هاي مجازی، بهره گیری از شبكه‌هاي مجازی بهره گیری مستمر و طولانی از شبكه‌هاي مجازی خصوصا در زمان حضور همسر كه موجب حساسیت و كنجكاوی می‌‌شود.کنار نگذاشتن تلفن همراه و چک کردن مدام پیام‌ها از جمله عواملی هست كه شك و نگرانی همسر را تشدید می‌‌کند.

 

جهت بهبود روابط زوجین و جلوگیری از آسیب‌‌هاي فضاهای مجازی در روابط زناشویی بهتر هست نحوه بهره گیری از این شبكه‌ها را در خانواده هدفمند و قانون مدار کنیم.

 

برنامه‌ریزی برای بهره گیری از فضاهای مجازی
در ابتدا برترین کار اینست که برای زمان‌‌هاي بهره گیری از فضاهای مجازی برنامه‌ریزی و ساعت‌‌هاي خاصی را تعیین کنید و به اطلاع همسرتان برسانید.جهت صمیمیت اکثر می‌‌توانید با تفاهم با یکدیگر زمان‌‌هایي را جهت بهره گیری از شبكه‌هاي مجازی مشخص کنید.

 

در زمان بهره گیری از شبكه‌هاي مجازی دور از هم یا مقابل هم نباشید بهتر هست در كنار یكدیگر باشید نگذارید همسرتان احساس كند كه شما مخفی‌کاری می‌‌کنید یا با فردی در رابطه هستید که نمی خواهید وی متوجه شود. رمز یا قفلی بر تلفن همراهتان نگذارید یا این که اگر مجبور به رمز گذاشتن هستید رمز را به همسرتان بگویید مطمئن باشید همسرتان سراغ موبایل شما نمیرود.

 

بگذارید همسرتان مطمئن شود به او اعتماد دارید و موجب حساسیت و ایجاد شک در همسر در زمان ورود به منزل، دقت خود را به همسرتان معطوف کنید نه چک کردن شبكه‌هاي مجازی.زمان‌‌هایي را برای اختصاص دادن به همسرتان مشخصی کنید و در ان زمان هیچ کار دیگری انجام ندهید و سعی به گفتگو و شنیدن حرف‌‌هاي همسرتان داشته باشید همسر شما صرفا نیاز به حضور فیزیکی شما در کنار خود ندارد. احتیاج به محبت و دقت شما دارد.

 

در زمان گفتگو با همسر تلفن همراه خود را کنار بگذارید. بهتر هست در زمان‌‌هایي که در کنار همسرتان روابط عاطفی دارید موبایلتان را خاموش کنید.از شبکه‌‌هاي مجازی پیام‌‌هاي عاشقانه برای همسرتان بفرستید، پیام‌هاي كه فقط مخصوص همسرتان باشد هنگام خواب با همسرتان روابط عاطفی داشته باشید

 نه این هر یک سرگرم شبكه‌‌هاي مجازی باشید. برای زمان‌‌هاي کوتاه هم که شده، تلفن همراه را خاموش کنید و به همسرتان بگویید از این لحظه با تو هستم و هر چه که بخواهی انجام می‌‌دهم.بگذارید همسرتان در کنار شما آرامش را کسب کند و احساس کند كه شما دارید به او دقت می کنید. به همسرتان وفادار و متعهد باشید، بگذارید در كنار شما احساس خوشبختی کند و احساس رضایت از نحوه و طرز برخورد و دقت شما داشته باشد.

 

شبکه‌‌هاي مجازی فرصتی جهت بالا بردن سطح یادگیری و معلومات شما و دسترسی آسان جهت تعاملات صحیح اجتماعی هست نه این که اساس‌ساز بروز اختلافات و مشکلات خانوادگی باشد و بخواهد تاثیر مخربی بر روابط زناشویی افراد بگذارد.

 

 

مطالبی که شاید دوست داشته باشیـــــــد

رپورتاژ آگهی

»»»»»»»»»»»»»»»»»»»برای سفارش تبلیغات به بخش مربوطه مراجعه فرمائید راه اندازی سایت همه منظوره کسب و کار آنلاین، ورژن 13 (نقدی)

نظرات ارسال شده

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B :S
کد امنیتی
رفرش
کد امنیتی
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]