جادوی کلمات | سایت تفریحی , سرگرمی

بروزترین مطالب
( واحد آرشیـــــو )

آخرین ارسالی های انجمن وبلاگ نویسان

خوش آمدید

به جادوی کلمات ؛ سایت سرگرمی تفریحی خوش آمدید

از خانه بذر | بانک بذرهای کمیاب دیدن فرمائید

روش خانه دار شدن با وام بانکی

دوشنبه 11 ارديبهشت 1396

چگونه با کمک وام های بانکی صاحب خانه شوید؟ 

یکی از برترین راه هاي منزل دار شدن افراد بهره گیری از وام های بانکی هست که با دقت به درآمد خود میتوانند وام اخذ کنند. اگرچه فعالان مسکن هنوز درمورد حاکم بودن رکود بر این بازار غر میزنند اما کیست که نداند در همین موقع میتوان خرید خوبی انجام داد. این شانس بیش از همه ي نصیب کسانی می‌شود که خواستار خرید یک منزل نه عمده بزرگ میباشند.

 

آیا واقعا بخت با زوج هاي جوان یار هست؟ اگر از وام هاي بانکی بعنوان نیروی کمکی بهره گیری کنید چطور؟ شاید این گزارش بتواند انگیزه اي در شما ایجاد کند.

 

روش اول: بهره گیری از تسهیلات مسکن یکم به اضافه وام 10 میلیونی جعاله

صندوق پس انداز مسکن یکم بانک مسکن، خرداد ماه سال 94 آغاز به کار کرد و در حال حاضر به تعدادی از سپرده گذاران تسهیلات داده هست. در حال حاضر متقاضی تهرانی خرید مسکن «سرپرست خانوار»، میتواند با سپرده گذاری مبلغ 40 میلیون تومان به مدت یک سال در بانک مسکن، 80 میلیون تومان وام دریافت کند.

 

ضمن اینکه مبلغ سپرده نخست نیز اضافه بر این وام به او برگردانده می‌شود. پس در مجموع متقاضی می‌تواند 120 میلیون تومان دریافت کند. اگر به این مبلغ 10 میلیون وام جعاله تعمیرات مسکن را اضافه کنیم، روی هم 120 میلیون تومان دست شما را میگیرد. نرخ سود این وام 9 و نیم درصد و مبلغ اقساط آن در دوره بازپرداخت 12 ساله، ماهیانه یک میلیون و 100 هزار تومان هست.

 

این تسهیلات در شرایطی هست که تنها یکی از زوجین حساب پس انداز مسکن یکم داشته باشد؛ در صورتی که هر دوی انها با هم حساب افتتاح کنند، به این معنا که هر کدام 40 میلیون تومان و در مجموع 80 میلیون تومان به طور جداگانه در بانک مسکن بگذارند و بعد یک سال نفری 80 میلیون تومان و در مجموع 160 میلیون تومان تسهیلات بگیرند، از آنجا که 80 میلیون تومان نخست انها نیز به این زوج مسترد میشود،

 

در نهایت 240 میلیون تومان در اختیار دارند اما به انها تنها یک وام جعاله تعلق می‌گیرد؛ چون وام جعاله قائم به واحد مسکونی هست نه قائم به فرد متقاضی.بنابراین این زوج در نهایت می‌توانند 250 میلیون تومان برای خرید واحد مسکونی تهیه کنند. سود تعلق گرفته به وام هاي این زوج از آنجایی که دو فقره تسهیلات مجزا محسوب میشوند، 9 و نیم درصد به ازای هر وام 80 میلیون تومانی هست.

 

این تسهیلات برای شهرهای بالای 200 هزار نفر جمعیت و همین طور مراکز استان ها، 60 میلیون تومان برای فرد متقاضی و 120 میلیون تومان برای زوجینی هست که هر دو حساب صندوق مسکن یکم افتتاح کرده باشند. مبلغ وام جعاله در این شهرها نیز مثل شهر تهران 10 میلیون تومان هست. نرخ سود متقاضیان خرید در این شهرها همانند متقاضیان ایرانی 9 و نیم درصد هست.

 

همین طور تسهیلات صندوق یکم برای متقاضیان ساکن شهرهای کمتر از 200 هزار نفر جمعیت، 40 میلیون تومان هست که متقاضی باید یک سال 20 میلیون تومان در حساب خود پس انداز داشته باشد. همین طور به زوجینی که هر دو نفری 20 میلیون تومان در بانک مسکن اندوخته داشته باشند، بعد از یک سال نفری 40 میلیون تومان و مجموعا 80 میلیون تومان تعلق میگیرد. مبلغ وام جعاله هم در این شهرها، 10 میلیون تومان و نرخ سود تسهیلات،

 

9 و نیم درصد هست. اگر متقاضی بهره گیری از صندوق مسکن یکم واحد مسکونی را در بافت فرسوده خریداری کند، نرخ سود آن هشت درصد محاسبه میشود. بهره گیری کنندگان از تسهیلات صندوق مسکن یکم در صورت تمایل به دریافت وام جعاله، باید اوراق حق تقدم تسهیلات مسکن خریداری کنند.

 

روش دوم: بهره گیری از اوراق تسهیلات به اضافه وام جعاله

یکی دیگر از روشهای خرید مسکن برای افرادی که نمیخواهند از سیستم پس انداز بهره گیری کنند، خرید اوراق گواهی حق تقدم تسهیلات مسکن هست که هم از طریق شعب بانک مسکن و هم از طریق فرابورس قابل خریداری میباشند. قیمت هر برگه حق تقدم تسهیلات مسکن، بستگی به نرخ روز آن در بازار سرمایه دارد

 

و با هر برگه می‌توان 500 هزار تومان تسهیلات گرفت. متقاضی نیز بسته به نیاز مالی خود، هر تعداد برگه که بخواهد می‌تواند خریداری کند. سقف این تسهیلات در استان تهران 60 میلیون تومان هست که با احتساب 10 میلیون تومان وام جعاله به 70 میلیون تومان میرسد.
چگونه با کمک وام های بانکی صاحب خانه شوید؟

همین طور زوج هایي که بخواهند با یکدیگر یک واحد مسکونی بخرند، میتوانند تا سقف 100 میلیون تومان تسهیلات مسکن به انضمام 10 میلیون تومان وام جعاله مسکن «مجموعا 110 میلیون تومان»، تسهیلات دریافت کنند. این وام برای متقاضیان خرید مسکن در شهرهای بالای 200 هزار نفره 40 میلیون تومان وام مسکن به اضافه 10 میلیون تومان وام جعاله «مجموعا 50 میلیون تومان» هست.

 

سود این نوع تسهیلات در دوره بازپرداخت 12 ساله با نرخ 16 درصد در همۀ شهرها و شهر تهران محاسبه خواهد شد. مبلغ اقساط آن نیز – بدون در نظر گرفتن اقساط وام جعاله – برای وام گیرندگان تهرانی، 999 هزار تومان، ساکنان شهرهای بالای 200 هزار نفر جمعیت 832 هزار تومان و ساکنان سایر شهرها 666 هزار تومان هست.

 

با دقت به اینکه قیمت اوراق حق تقدم تسهیلات مسکن طی روزهای جدید در کانال 67 تا 77 هزار تومانی در نوسان هست، اگر میانگین قیمت آن را به ازای هر برگه 72 هزار تومان در نظر بگیریم – به هر برگه حق تقدم تسهیلات مسکن، 500 هزار تومان وام مسکن تعلق میگیرد – متقاضی تهرانی دریافت وام 70 میلیون تومانی

 

باید 120 برگه خریداری کند که ارزش آن 8 میلیون و 640 هزار تومان خواهد بود. بنابراین پول حقیقی موجود در حساب این خریدار مسکن 61 میلیون و 260 هزار تومان هست. این در حالی هست که او بعد از 12 سال، 95 میلیون تومان به بانک مسکن بازپرداخت کرده هست.

 

روش سوم: بهره گیری از روش ترکیبی

تعداد زیادی از متقاضیان خرید واحد مسکونی اعم از مصرفی و سرمایه اي، با این روش برای خرید ملک مسکونی آشنا بوده و عده زیادی نیز از آن بهره برده اند. به این صورت که متقاضیانی که تمایلی به پس انداز کردن پول خود در صندوق یکم ندارند، می‌توانند از روش ترکیب «وام خرید مسکن با اوراق تسهیلات» به اضافه «آورده شخصی» خود و مبلغ ودیعه مسکن مستاجر آن ملک که همان پول رهن هست، هزینه خرید واحد مسکونی مورد نظر را فراهم سازی کنند.

 

اگرچه دارندگان تسهیلات صندوق مسکن یکم نیز می‌توانند از این روش بهره گیری کنند اما به علت بالا بودن اقساط وام صندوق یکم بهره گیری از این روش از آنجایی که قرار نیست در آن واحد سکونت داشته باشند و احتمالا اضافه بر اقساط وام، اجاره ماهانه هم باید بپردازند، برای وام گیرندگان از محل صندوق پس انداز یکم عمده مقرون به صرفه نیست.

 

 این روش به علت بالا بودن مبلغ ودیعه مسکن «رهن کامل» در شهر تهران و کلان شهرها، اکثر بهره گیری می‌شود اما آسیب هایي نیز با خود به همراه دارد که مهم‌ترین آن ناتوانی مالک در فراهم سازی مبلغ ودیعه مسکن برای بازگرداندن به مستأجر هست. به خصوص که پرونده هاي زیادی در دادگاه ها در این اساس جریان دارد.

 

مستأجرانی که خواهان استرداد وجه ودیعه مسکن خود از موجر «مالک» بی پول میباشند، به دادگاه شکایت میکنند که مشکلات فراوانی در انتظار مالک خواهد بود. بنابراین بهره گیری از این روش برای خریداران مصرفی ملک توصیه نمیشود و اکثر برای کسانی که بخواهند از مزایای سرمایه اي مسکن بهره گیری کنند کاربرد دارد.

 

مطالبی که شاید دوست داشته باشیـــــــد

رپورتاژ آگهی

»»»»»»»»»»»»»»»»»»»برای سفارش تبلیغات به بخش مربوطه مراجعه فرمائید راه اندازی سایت همه منظوره کسب و کار آنلاین، ورژن 13 (نقدی) پیامک تبلیغاتی بانک بذر کمیاب در ایران

نظرات ارسال شده

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B :S
کد امنیتی
رفرش
کد امنیتی
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]