close
تبلیغات در اینترنت
دانستنی ها,خوشبختی یک انتخاب است,اگر به دنبال فرمول خوشبختی هستید، این

جادوی کلمات | سایت تفریحی , سرگرمی

بروزترین مطالب
بخش بایگانی

آخرین ارسالی های انجمن وبلاگ نویسان

اگر به دنبال فرمول خوشبختی هستید، این مقاله را بخوانید!

اگر به دنبال فرمول خوشبختی هستید، این مقاله را بخوانید!

خوشبختی یک انتخاب است

در هر لحظه از روز، خواسته یا ناخواسته، دست به انتخاب و تصمیم‌گیری می‌زنید. تمام این انتخاب‌ها و تصمیمات نیز متأثر از نگرش شما نسبت به زندگی ست. نگرش شما- مثبت باشد یا منفی – بر روی تمام وقایع، افراد، روابط و در واقع هر چیزی که در زندگی با آن رو به رو هستید تأثیرگذار است و به نوعی خط و مشی اصلی زندگی شما را تعیین می‌کند.

+ در ادامه با ما باشید »»»

اگر به دنبال فرمول خوشبختی هستید، این مقاله را بخوانید!

اگر به دنبال فرمول خوشبختی هستید، این مقاله را بخوانید!

خوشبختی یک انتخاب است

در هر لحظه از روز، خواسته یا ناخواسته، دست به انتخاب و تصمیم‌گیری می‌زنید. تمام این انتخاب‌ها و تصمیمات نیز متأثر از نگرش شما نسبت به زندگی ست. نگرش شما- مثبت باشد یا منفی – بر روی تمام وقایع، افراد، روابط و در واقع هر چیزی که در زندگی با آن رو به رو هستید تأثیرگذار است و به نوعی خط و مشی اصلی زندگی شما را تعیین می‌کند.

بنابراین اگر زندگی سختی دارید که هر روز با کوهی از وظایف و مسئولیت‌ها درگیر هستید و هیچ وقتی برای خودتان ندارید، این اشتباه شماست.

اگر زندگی و داشته‌هایتان دقیقاً همانی ست که می‌خواهید ولی هر روز از خدا برای بهره‌مندی از این نعمات بی‌انتها قدردانی و تشکر نمی‌کنید، شما تنها فردی هستید که سزاوار ملامت است.

اگر خودتان را با افراد منفی احاطه کرده‌اید، شغلی دارید که از آن متنفرید و شب‌ها به خاطر افکار متعدد و پریشانی که دائماً به ذهنتان خطور می‌کنند خواب ندارید، هیچ‌کس جزء خود شما مسئول این وضعیت آشفته و ناسالم نیست.

اگر کاری را انجام می‌دهید که عاشقش هستید، به سختی زحمت می‌کشید اما باز هم برای خود و کسانی که عاشقانه دوستشان دارید وقت می‌گذارید، شرایط شما نتیجه‌ی انتخابی ست که در گذشته و در زمان یا مکانی بخصوص اتخاذ کرده‌اید.

اما خبر خوبی برای شما دارم. وضعیت شما هر چه باشد می‌توانید آن را برای همیشه تغییر دهید.

اینکه در هر لحظه شاد باشید و از زندگی‌تان لذت ببرید کاملاً امکان‌پذیر است. رایگان است، به سن، ظاهر، حرفه یا درآمد وابسته نیست. هر فردی لایق آن است و نیاز نیست پیدا، دریافت یا ایجاد شود یا برای کسب آن کارهایی انجام داد که نیاز به تلاش و زحمت دارند.

این هم فرمول خوشبختی:

فراموشی + پذیرش + قدردانی

 به این‌ها کیفیت، هدف، مهارت، فرآیند یا هر چه می‌خواهید بگویید. در واقع اصلاً نیازی به تعریف ندارند؛ اما این‌ها تنها سه کار ارزشمندی ست که می‌توانید در زندگی انجام دهید – آنچه را که بوده و خواهد بود به دست فراموشی بسپارید، آنچه که هست را با آغوش باز بپذیرید و با آن راحت باشید، برای تمام داشته‌هایتان تشکر کنید و قدردان آن‌ها باشید.

این‌ها کارهایی هستند که شما را شاد می‌کنند و از شما همان فرد ایده آلی را می‌سازند که همیشه به دنبالش بوده‌اید. با رهایی از بار خاطرات گذشته و استرس و اضطراب آینده‌ای که هنوز نیامده، به آرامش خواهید رسید، با زندگی در لحظه‌ی حال و تمرکز بر داشته‌ها و موهبت‌هایی که از آن‌ها بهره‌مندید و شکر گذار آن‌ها هستید تمام زیبایی و فراوانی که در همین لحظه در زندگی شما جاری و ساری ست را با تمام وجود خود لمس خواهید کرد.

اجازه دهید هر یک از المان‌های فرمول خوشبختی را به طور جداگانه بررسی کنیم:

فراموشی

فراموشی سحر و جادویی خالص است که به ما احساس آزادی می‌دهد و به قدری تأثیرگذار است که گویی هرگز قبل از این زندگی نکرده‌ایم.

مشکل اینجاست که ما خودمان را با چیزهای خیلی زیادی که اکثراً بیهوده هم هستند درگیر کرده ایم-تمام روابط گذشته، خاطرات دردناک، اشیاء مادی که چیزهایی بخصوص را به ما یادآوری می‌کنند و غیره. هم‌چنین زمان خیلی زیادی را با تفکر درباره‌ی آینده، چیزهایی که ممکن است اشتباه یا غلط از کار درآیند و تلاش برای تغییر این چیزها با برنامه‌ریزی و کنترل، هدر می‌دهیم؛ و وقتی همه‌ی پیش‌بینی‌ها و محاسباتمان به گونه‌ای متفاوت اتفاق می‌افتند، ناامید و سرخورده می‌شویم. همه‌ی این افکار و کارهای بیهوده تنها ما را غمگین، ضعیف و ناامید می‌کنند.

مطالب و موضوعات خیلی زیادی را در سرمان نگه می‌داریم که قابل پردازش و رسیدگی نیستند. به همین دلیل نمی‌توانیم از زندگی‌مان لذت ببریم و شاد باشیم.

اما اگر فراموش کنیم و همه‌چیز را همان‌طور که هست بپذیریم زندگی‌مان پر از رهایی و آرامش خواهد شد. می‌توانیم لحظه‌ی حال را که تنها دارایی واقعی ماست را بدون اینکه مجبور باشیم آن را با گذشته مقایسه کنیم، یا انتظار داشته باشیم آن را به شکل و شمایل خاصی تغییر دهیم و یا آن را با تفکر بیش از حد و نگرانی درباره‌ی مراحل بعد زندگی خراب کنیم، با تمام وجود خود حس کنیم و از آن لذت و استفاده کافی را ببریم.

و این همان یگانه روش ایده آلی است که باید برای کسب خوشبختی و شاد بودن بر اساس آن زندگی کنید-چیزی را تجربه کنید، آن را با تمام وجود خود احساس کنید، قدردان آن باشید و از آن لذت ببرید و سپس اجازه دهید برود. تنها به همین طریق است که کائنات به ما اجازه‌ی ورود به مرحله‌ی بعد زندگی را می‌دهند.

پذیرش

پذیرش به معنای راحت بودن و داشتن ارتباطی منطقی با افراد، وقایع و خودتان است. پذیرش هرگز به معنای تسلیم شدن و عدم تلاش و سخت‌کوشی برای رسیدن به اهداف و خواسته‌ها نیست بلکه به معنای اعتماد به جریان طبیعی زندگی و دخالت نکردن در این جریان است.

بهره‌مندی از این کیفیت تأثیرگذار نشان می‌دهد که با خودتان در صلح هستید و هیچ نوع وسواس بیمارگونه‌ای نسبت به تغییر و کنترل ندارید. پذیرش اجازه می‌دهد در زندگی به جلو حرکت کنید، با آن احساس راحتی کنید و در نهایت نیز به شادی و رضایت برسید.

باید این نکته را درک کنید که هر چه در این لحظه اتفاق بی افتد بهترین مصلحت و رخداد برای این لحظه است. بعد، چیز دیگری اتفاق خواهد افتاد؛ و شما با آن راحت هستید زیرا می‌دانید که تمام شرایط و اتفاق‌ها همان چیزی ست که باید باشد. باید اعتماد و باور کنید.

تنها بعد از داشتن چنین طرز فکری ست که می‌توانید برای همیشه از اضطراب، این احساس که همیشه مجبور هستید کاری انجام دهید و نارضایتی و استرس رها شوید و به آرامش کامل برسید.

قدردانی

این هم یکی دیگر از کیفیات مؤثر در فرمول خوشبختی ست که می‌تواند شما را به شادترین انسان روی کره‌ی زمین تبدیل کند.

بر روی چیزهای خوب در زندگی تمرکز کنید، درباره‌ی آینده مثبت باشید، هر روز برای داشته‌هایتان (حتی چیزهای بد به خاطر درس‌ها و تجارب ارزشمندی که به شما هدیه کرده‌اند) قدردان باشید، از خداوند بزرگ در هر لحظه برای این موهبت‌ها تشکر کنید و عشق و محبت خود را به جهانیان نشان دهید.

بعد از این کارها به مرور متوجه تمام فراوانی‌ها و دارایی‌های ارزشمند خود در زندگی خواهید شد. زندگی شما بهتر هم خواهد شد و داشته‌هایتان هم با گذشت زمان گران‌بهاتر خواهند شد. مردم را به چشم هدایای گران‌بهایی خواهید دید که برای خوشبختی شما آفریده شده‌اند و با نهایت وجود و از صمیم قلب قدردان این همه برکت و نعمت خواهید بود.

همه‌ی موارد ذکر شده در این مقاله ساده و آسان هستند. کاربرد این کیفیات سمت دیگر زندگی را به شما نشان خواهند داد – سمتی که پر از نعمت، فراوانی و شکوه است. به کار بستن المان‌های مطرح شده در فرمول خوشبختی به شما اجازه می‌دهند بدون اینکه مجبور باشید محیط خود را تغییر دهید زندگی را به دست آورید که پیش از این تنها رؤیایی در ذهنتان بوده است.

این همان روشی از زندگی ست که در آن شاد بودن و خوشبختی تنها یک انتخاب است.

برای حمایت از ما با دوستان خود نیز به اشتراک بگذارید. با تشکر

 

 

اگر به دنبال فرمول خوشبختی هستید، این مقاله را بخوانید!

اگر به دنبال فرمول خوشبختی هستید، این مقاله را بخوانید!

اگر به دنبال فرمول خوشبختی هستید، این مقاله را بخوانید!

 

منبع: سایت چرتکه

بازنشر : سایت جادوی کلمات

مطالب مرتبط

رپورتاژ آگهی

دانلود نمونه سوالات تستی و تشریحی آیین نامه راهنمایی و رانندگی+جزوات سیستم همکاری در فروش سبزگستر

خرید فروشگاه مسبی

نظرات ارسال شده

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتیرفرش کد امنیتی