close
تبلیغات در اینترنت
با شوهر شکاک چه کنیم ,شوهرداری ,همسرداری ,راز های همسرداری ,آموزش همس

جادوی کلمات | سایت تفریحی , سرگرمی

بروزترین مطالب
بخش بایگانی

آخرین ارسالی های انجمن وبلاگ نویسان

با شوهر شکاک چه کنیم ؟

چهارشنبه 12 آذر 1393
شک کردن های همسرتان به خاطر عشق زیادش به شماست یا اشتباه هایی که خودتان هر روز مرتکب می شوید

 

مجله خبری لحظه نما و جادوی کلمات:شک کردن های همسرتان به خاطر عشق زیادش به شماست یا اشتباه هایی که خودتان هر روز مرتکب می شوید

 

گاهی صدای رسیدن پیامک ، اضطراب آورترین صدایی است که در خانه شما به گوش می رسد. برای آن هایی که با همسری شکاک زندگی می کنند ، تحمل نگاه های سنگین بعد از به صدا درآمدن زنگ تلفن آسان نیست. در خانه آن ها به زبان آمدن نام هر همکار تازه ای می تواند بحران تازه ای ایجاد کند و هر دقیقه تاخیر در بازگشتن به خانه ، زمینه جنگی بزرگ و چند روزه را فراهم کند. برای بسیاری از زن ها ، چنین مشکلی با دو راه حل می شود ؛ راه اول پاک کردن صورت مسئله و بیرون آمدن چنین جهنمی است و راه دوم سکوت و تلاش برای حفظ آرامش همسر شکاک با باج دادن به او. اگر خانه شما هم رد پایی از شک پیدا می شود پیشنهاد می کنیم به جای رفتن از این دو راه ، مطلب ما را بخوانید. ما راه حل های مؤثری را برای کنار آمدن با همسر شکاک به شما پیشنهاد می کنیم.

+ در ادامه با ما باشید »»»

شک کردن های همسرتان به خاطر عشق زیادش به شماست یا اشتباه هایی که خودتان هر روز مرتکب می شوید

مجله خبری لحظه نما و جادوی کلمات:شک کردن های همسرتان به خاطر عشق زیادش به شماست یا اشتباه هایی که خودتان هر روز مرتکب می شوید

گاهی صدای رسیدن پیامک ، اضطراب آورترین صدایی است که در خانه شما به گوش می رسد. برای آن هایی که با همسری شکاک زندگی می کنند ، تحمل نگاه های سنگین بعد از به صدا درآمدن زنگ تلفن آسان نیست. در خانه آن ها به زبان آمدن نام هر همکار تازه ای می تواند بحران تازه ای ایجاد کند و هر دقیقه تاخیر در بازگشتن به خانه ، زمینه جنگی بزرگ و چند روزه را فراهم کند. برای بسیاری از زن ها ، چنین مشکلی با دو راه حل می شود ؛ راه اول پاک کردن صورت مسئله و بیرون آمدن چنین جهنمی است و راه دوم سکوت و تلاش برای حفظ آرامش همسر شکاک با باج دادن به او. اگر خانه شما هم رد پایی از شک پیدا می شود پیشنهاد می کنیم به جای رفتن از این دو راه ، مطلب ما را بخوانید. ما راه حل های مؤثری را برای کنار آمدن با همسر شکاک به شما پیشنهاد می کنیم.

شیطنت کرده اید ؟

پیش از آن که مهر بیمار بودن را روی همسرتان بچشانید و این که با شک کردن های بی جا زندگی تان را سیاه کرده شکایت کنید ، نگاهی به پشت سرتان بیندازید. شما در گذشته ، منظورمان همان گذشته ای است که به رابطه دو نفره تان مربوط می شود ، که بوده اید و چه کرده اید ؟ آیا یکی از دخترهای پر ناز و ادایی بوده اید که برای امتحان کردن احساسات مرد زندگی شان مدام او را تا لب چشمه می برند و تشنه بر می گرداندند ؟ آیا تا همین چند وقت پیش ، احساس می کردید باید او را از رفتن تان بترسانید تا بیشتر قدر بودن تان را بداند ؟ آیا تجربه شیطنتی که می توانست جز او حسادت هر مرد دیگری را هم تحریک کند داشته اید ؟

خیلی وقت ها این خود ما هستیم که از همسر آرام و سالم مان ، مردی شکاک و بیمار می سازیم. رفتارهای اشتباهی که نمونه شان را در بالا گفتیم ، می توانند ریشه های اعتماد را در زندگی مشترک بخشکانند و شک کردن و ترسیدن را به عادتی همیشگی برای یک مرد تبدیل کنند عادتی که حتی در روزهای سر به راه بودن شما هم از سر او بیرون نمی رود.

کمی کنار بیایید

اگر جواب تان به سوال های گفته شده منفی است و شما همیشه با همسرتان صادق بوده اید و حواس تان بوده که مردانگی اش را زیر سوال نبرید ، احتمالا گرفتار مردی شده اید که به معنای واقعی حسود یا شکاک است. شوهر شما می تواند به هر جرقه ای شعله ور شود ، به همین دلیل توصیه می کنیم کمی به ریزه کاری های رفتاری تان فکر کنید. بهترین کار این است که نقطه حساسیت او را بشناسید. احتمالا شریک زندگی شما در همه موارد حساسیت به خرج نمی دهد ( اگر می دهد نیاز به درمان جدی روان پزشکی دارد ). پس سعی کنید در یکی ، دو موردی که او را آشفته می کنند ، بدون مختل کردن زندگی تان کمی مراعات حالش را کنید ؛ نه خودتان را در خانه حبس کنید و نه تارک دنیا شوید بلکه با هم در این مورد صحبت کرده و سعی کنید به توافق نسبی در مورد رفتار درست برسید. احتمالا همسرتان بعد از رسیدن به این توافق هم حساسیت هایی نشان خواهد داد اما شما می توانید با آرامش و کم کم برای تغییر ذهنیت او تلاش کنید.

هیچ وقت تلاش نکنید با لجبازی و زور حرف خودتان را به کرسی بنشانید. مردهای شکاک وقتی نادیده گرفته می شوند ، خطرناک تر هم می شوند پس اگر اوضاع رابطه تان زیاد خراب نیست ، فعلا برای گاف ندادن و پیروی از قانون هایی که با هم تعریف کرده اید تلاش کنید.

* گرفتار مردی شده اید که به معنای واقعی حسود یا شکاک است. شوهر شما می تواند به هر جرقه ای شعله ور شود ، به همین دلیل توصیه می کنیم کمی به ریزه کاری های رفتاری تان فکر کنید. بهترین کار این است که نقطه حساسیت او را بشناسید

در خانه حبس نشوید

مجله خبری لحظه نما:فکر می کنید مشکل اصلی همسرتان کار شماست ؟ اگر محل کارتان یا واحدی که در آن کار می کنید تغییر کند ، این مشکل حل می شود ؟ شاید حق با او باشد و مشکلی جدی در این مورد وجود داشته باشد اما اگر تغییر کارتان چیزی تغییر نکرد ، می توانید با اطمینان بگویید همسری شکاک دارید. حالا برای رها شدن از حساسیت هایش باید چه کنید ؟ در خانه بنشینید و کارتان را رها کنید ؟ فیلم قرمز را یادتان هست ؟ « هستی مشرقی » برای پایان دادن به حساسیت های همسرش حاضر شد کارش را م رها کند اما حتی بعد از چنین تصمیمی ، شک کردن های مرد هر روز بیش تر و علائم جنونش آشکارتر شد. پس اگر برای رفع مشکلی که در محیط کارتان وجود داشته تلاش کرده اید اما بحران های زندگی تان آرام نشده اید ، باج ندهید و با پذیرفتن مقصر بودن تان در خانه ننشینید. همسرتان باید بداند در برخی از محدوده های زندگی شما نباید وارد شود و به زور نباید شما را به گرفتن تصمیم هایی وادار کند. این حق شماست که زندگی تان را همان طور که پیش از بودن او پیش می برید پیش ببرید ، پس به خاطر حساسیت های بی موردش از اجتماع فاصله نگیرید.

دزد و پلیس بازی نکنید

پنهان کردن یک موضوع ساده و بی اهمیت می تواند حال یک مرد شکاک را از قبل هم بدتر کند. برای این که او توانایی اعتماد کردن را به دست بیاورید ، در قدم اول باید صداقت را از سوی شما ببیند. نمی دانیم همسرتان چه گذشته ای داشته و از کودکی تا امروز چه اتفاق هایی برایش افتاده که از او مردی شکاک ساخته اما می دانیم که پنهان کاری و آشکار شدن دروغ ها می تواند هر مرد سالمی را برافروخته کند و به تردید بیندازد. پس با دست خودتان زمینه ویران شدن زندگی مشترک تان را فراهم نکنید. تصور نکنید تنها در مورد موضوعات مهم که تاثیری بزرگ در زندگی شما می گذارند باید صادق باشید.

* پنهان کردن یک موضوع ساده و بی اهمیت می تواند حال یک مرد شکاک را از قبل هم بدتر کند.

* یک دروغ بزرگ می تواند پای شک و بی اعتمادی را به زندگی شما باز کند. زمانی که شما از قیمت لباس تان تا نام دوستی که با هم بیرون رفته بودید را دروغ می گویید ، برای او این مجوز را صادر می کنید.

روی صندلی داغ بنشینید

اگر همسرتان تا امروز به صداقت شما شک نکرده ، معنایش این است که هرگز به شما شک نخواهد کرد ؟ شاید بتوانیم بگوییم برخی مردها در شخصیت شان حسادت منفی و بیمار گونه را ندارند اما این موضوع به معنای آن نیست که هرگز به همسرشان شک نمی کنند. هرجا رشته کار از دست شما در برود و قانون هایی که گفتیم نادیده گرفته شود ، ممکن است پای شک هم به زندگی تان باز شود. اگر رابطه ای آرام و سالم دارید و می خواهید این آرامش را برای همیشه حفظ کنید ، بهتر است هر هفته با همسرتان در مورد زندگی تان صحبت کنید و به نقد بی غرض و بدون تنش همدیگر بپردازید. نمی دانید چطور ؟ ما به شما توصیه می کنیم هر هفته در ساعتی مشخص به یک کافی شاپ ، پارک یا محلی معین بروید و در مورد اتفاق هایی که در هفته گذشته افتاده با هم صحبت کنید. در ابتدای صحبت تان از نکات مثبت شروع کنید و رفتارهایی که به شما آرامش داده و برای تان لذت بخش بوده را به زبان بیاورید بعد از آن سراغ موضوعاتی بروید که شما را آزار داده و نگران کرده است. اگر راه و رسم انتقاد کردن را نمی دانید به مطلبی که در شماره 123 سیب سبز آوردیم مراجعه کنید. با این روش شما و همسرتان یاد می گیرید دل خوری ها را روی هم انباشه نکنید و البته واقعیت آن چه شما یا او را به شک انداخته را هم آشکار کنید.

مرزها را پر رنگ کنید

فکر می کنید صداقت و یک رنگی یعنی برداشتن همه مرزها ؟ همین اشتباه ممکن است زندگی آرام شما را خیلی زود به باد دهد. اگر همکار شما بی اطلاع از این که متاهل هستید از شما خواستگاری می کند ، هرگز حتی برای خندیدن این موضوع را با شوهرتان در میان نگذارید. اگر حتی تصور می کنید در ای میل یا شبکه های اجتماعی تان موضوع حساسیت برانگیزی رد و بدل نمی شود ، هرگز رمز آن ها را در اختیار همسرتان نگذارید و البته خودتان هم حتی در صورت موافقت همسرتان هیچ وقت چنین راه هایی را امتحان نکنید.

* شما و همسرتان زندگی مشترکی دارید اما باید در برخی موارد ، محدوده های شخصی هم داشته باشید و به هیچ قیمتی اجازه ورود دیگری به این محدوده ها را ندهید. این اصلی است که در طول زندگی نباید فراموش کنید.

گذشته را شخم نزنید

نه به گذشته همسرتان سرک بکشید و نه اجازه دهید او به گذشته شما وارد شود. زندگی مشترک شما درست از همان لحظه ای که قبول کردید در کنار هم باشید شروع شده و نگذارید ورق زدن برگ های قبلی زندگی تان که هیچ ارتباطی به زمان حال شما ندارد ، بین شما فاصله انداخته یا همسرتان را در مورد شما به شک بیندازد. اگر قبلاً سابقه نامزدی شکست خورده ای را داشته اید ، کافی است آن را از همسرتان پنهان نکنید و تیتر وار چنین واقعیتی را به اطلاع شریک زندگی تان برسانید اما دلیلی برای ورود به جزئیات وجود ندارد. رازهای رابطه تمام شده ، دلیل ریز و درشت جدا شدن تان از هم و مسائلی از این دست را با همسرتان در میان نگذارید. شنیدن این موضوعات دردی از رابطه شما دوا نمی کند و باید به خاطر داشته باشید گرچه همسرتان یکی از نزدیک ترین دوستان شماست اما در هر رابطه دوستی رازهایی هم باید وجود داشته باشد. هرگز نگذارید در مورد موضوعاتی که مربوط به گذشته شماست بیش از حد سوال بپرسد. حق شماست که رازهای خودتان را داشته باشید و در مکان های خصوصی تان احساس امنیت کنید ؛ پس او را به حوزه هایی که فقط و فقط متعلق به خودتان است وارد نکنید و خودتان هم به چنین محدوده هایی از زندگی او وارد نشوید.

روی نقطه حساس دست نگذارید

همه مردها چه حسود باشند و چه نه ، چه شکاک باشند و چه نه در مورد یک موضوع واحد حساسیت دارند : « مردهای دیگر ! ». همه مردها دوست دارند یکه تاز زندگی شان باشند و ورود هر مرد دیگری که به این یکه تازی خدشه وارد کند می تواند از آن ها فردی غیر قابل تحمل بسازد. اشتباه نکنید ، منظورمان ایجاد مثلث عشقی و رابطه های خارج از چارچوب ازدواج نیست. آن ها گاهی حتی تحمل شنیدن حرف هایی در مورد برادر و پدر شما را هم ندارند. اگر فکر می کنید او از کارهای فنی سر در نمی آورد و به اندازه « پدر » تان حرفه ای نیست ، اگر فکر می کنید مثل « برادر » تان در خانه به همسرش کمک نمی کند یا اینکه اگر تصور می کنید به اندازه « شوهر همکار » تان منظم و قانون مند نیست و این فکرها را در مقابل او به زبان می آورید ، با دست خودتان طناب دار زندگی مشترک تان را می سازید. مردها از مقایسه شدن بیزارند و از این که حتی در همین جملات پای مرد دیگری به زندگی شان باز شود ، کلافه می شوند. پس هرگز بساط مقایسه را مهیا نکرده و تصور نکنید شنیدن این جملات یا تعریف کردن از مردهای دیگر در مهمانی ها می تواند همسرتان را در موردی خاص فعال تر و با انگیزه تر کند.

تا آخر خط بروید

اگر با وجود همه این تلاش ها، چیزی از تردیدهای همسرتان کم نشده ، به او صادقانه و شفاف بگویید حسادتش آزارتان می دهد.

شاید او به خاطر تربیت نادرست تصور می کند این رفتار ها به معنای ابراز علاقه و مراقبت از شماست اما اگر متوجه شود که معنایی که در ذهن اوست 180 درجه با آن چه در ذهن شماست متفاوت است ، ممکن است در رفتارش تغییری ایجاد کند.

اما اثرات کودکی دشوار و تربیت نادرست به همین جا محدود نمی شود ممکن است همسرتان واقعا گرفتار بحران های روانی باشد که بر همه ابعاد زندگی اش تاثیر می گذارند و بیشتر از همه زندگی مشترک و عشقش را تهدید می کنند.

اگر هیچ تلاشی برای کم کردن شک او فایده نکرد ، با یک مشاور خانواده صحبت کنید و در جلسات زوج درمانی شرکت کنید. نگذارید خیلی دیر شود.

گاهی تاخیر برای درمان های روان شناختی ، مشکلات را مقاوم و حتی غیر قابل حل می کند.

ممکن است مشاور با آموزش رفتار متقابل صحیح به حل شدن مشکل تان کمک کند یا این که تشخیص دهد همسرتان دچار مشکلات ریشه ای تری است و به

در هر صورت تنها اعتماد به توصیه های یک مشاور خبره است که می تواند بحران هایی که شک در رابطه شما ایجاد کرده را کم تر کند.

تکراری نشوید

خیلی وقت ها مردها از تصور این که برای همسرشان تکراری شده اند و نمی توانند اشتیاق شریک زندگی شان را از این رابطه ببینند کلافه می شوند.

اگر همسرتان احساس کند فراموش شده ، نادیده گرفته می شود یا به اندازه دیگران در شاد کردن شما توانمند نیست ، ممکن است آسیب زیادی ببیند و حتی به مردی شکاک تبدیل شود.

او باید در همه لحظات زندگی مشترک تان بداند قلب شما را در اختیار دارد و جز او به کس دیگری فکر نمی کنید. برای رسیدن به این هدف ، کافی است از ابراز عشق به شریک زندگی تان نترسید و مثل روز های اول محبت کلامی و رفتاری تان را به نمایش بگذارید.

تصور نکنید از شما گذشته یا این که بعد از این همه سال حتما همسرتان می داند چه قدر دوستش دارید ! باور کنید همه زندگی ها به تزریق هر روزه عشق نیاز دارند و حتی اگر 30 سال هم از ازدواج تان گذشته ، نباید بگذارید شرم یا ترس از بیان احساسات میان شما فاصله بیندازد.

* شاید همسرتان به خاطر تربیت نادرست تصور می کند این رفتارها به معنای ابراز علاقه و مراقبت از شماست اما اگر متوجه شود که معنایی که در ذهن اوست 180 درجه با آن چه در ذهن شماست تفاوت می کند ، ممکن است در رفتارش تغییری ایجاد کند. اما اثرات کودکی دشوار و تربیت نادرست به همین جا محدود نمی شود. ممکن است همسرتان واقعا گرفتار بحران های روانی باشد که بر همه ابعاد زندگی اش تاثیر می گذارند و بیشتر از همه زندگی مشترک و عشقش را تهدید می کنند.

منبع: مجله خبری لحظه نما

مطالب مرتبط

رپورتاژ آگهی

دانلود نمونه سوالات تستی و تشریحی آیین نامه راهنمایی و رانندگی+جزوات سیستم همکاری در فروش سبزگستر

خرید فروشگاه مسبی

نظرات ارسال شده

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتیرفرش کد امنیتی