close
تبلیغات در اینترنت
سایت جادوی کلمات, چرا من هنوز مجردم ؟,متهمانی که انتخاب همسر برای مجرد

جادوی کلمات | سایت تفریحی , سرگرمی

بروزترین مطالب
بخش بایگانی

آخرین ارسالی های انجمن وبلاگ نویسان

چرا من هنوز مجردم ؟

سه شنبه 29 مهر 1393
می گوید اگر فقط 3 سال به عقب بازگردد، هیچ وقت ازدواج نمی کند. می گوید همسرش مرد خوبی است اما دلش برای آرامش، آزادی و حتی تنهایی اش تنگ شده است

متهمانی که انتخاب همسر برای مجردها را دشوار می کنند!

چرا من هنوز مجردم ؟

+ در ادامه با ما باشید »»»

می گوید اگر فقط 3 سال به عقب بازگردد، هیچ وقت ازدواج نمی کند. می گوید همسرش مرد خوبی است اما دلش برای آرامش، آزادی و حتی تنهایی اش تنگ شده است

متهمانی که انتخاب همسر برای مجردها را دشوار می کنند!

چرا من هنوز مجردم ؟

مجله خبری لحظه نما و جادوی کلمات:می گوید اگر فقط 3 سال به عقب بازگردد، هیچ وقت ازدواج نمی کند. می گوید همسرش مرد خوبی است اما دلش برای آرامش، آزادی و حتی تنهایی اش تنگ شده است. فکر می کنم شاید قربانی یک انتخاب نادرست شده اما مهدی محمد صادقی مشاور خانواده، متأهل های زیادی را مبتلا به درد او می داند. از نظر این مشاور خانواده، سال های سال است که بسیاری از متأهل ها ادعا می کنند آینده یک ازدواج همیشه به شیرینی روزهای شروعش نمی ماند و به همین دلیل به جوان های مجرد توصیه می کند که تا ابد مجرد بمانند. او گذشته از این ادعای متأهل ها، متهم های دیگری را برای طولانی شدن سن تجرد مقصر می داند و معتقد است مجردهایی که از نیمه چهارمین دهه زندگی شان عبور کرده اند، با مشکلات بیشتری برای انتخاب شریک زندگی روبه رو هستند.

متهم شماره 1

تشویق متأهل ها

در بسیاری مواقع، افرادی که متأهل هستند انگیزه مجرد ماندن را در اطرافیان شان بیشتر می کنند و به این اتفاق دامن می زنند. طبیعی است که افراد بعد از ازدواج درگیر مشکلاتی شوند و گاهی از تصمیمی که گرفته اند ابراز نارضایتی کنند. چنین موضوعی مربوط به امروز نمی شود، از زمان های قدیم بسیاری از افرادی که ازدواج کرده بودند، احساس می کردند اتفاق خارق العاده ای که منتظرش بودند در زندگی شان نیفتاده و شکایت های شان را با منع مجردها از ازدواج کردن مطرح می کردند. این شکایت ها مجردها را درگیر تناقضی کرده و آن ها را به تاخیر در گرفتن تصمیم نهایی تشویق می کند.

متهم شماره 2

کم شدن گزینه ها

وقتی سن فرد بالا می رود، گزینه هایی که برای ازدواج پیش رو دارد هم هر روز کمتر می شود. خانمی که از 35 سالگی عبور کرده، کمتر از دختر جوان تر امکان پیدا کردن فردی که با شرایط سنی و شخصیتی اش سازگار باشد را دارد. کم شدن شانس آشنا شدن با فردی مناسب دوره تجرد فرد را باز هم طولانی تر و اضطراب او برای انتخاب گزینه ازدواج را هم بیشتر می کند.

( گاهی فرد درگیر وسواس هایی است که ازدواج او را به تاخیر می اندازد. افرادی که با این مشکلات دست و پنجه نرم می کنند، چاره ای جز درمان وسواس های شان یا التیام بخشیدن به زخم های عاطفی قبلی ندارند. )

متهم شماره 3

عشق های بی سرانجام

مجله خبری لحظه نما:عاشق شدن همیشه به ساختن زندگی آرام ختم نمی شود. گاهی افراد وارد روابط عاطفی می شوند و سال ها در آن می مانند اما در نهایت به بن بست می رسند. رابطه های به سرانجام نرسیده یکی از دلایل طولانی شدن دوره تجرد است و بسیاری از کسانی که این شکست را تجربه می کنند تا مدت ها بعد از آن میلی به انتخاب دوباره و ازدواج ندارند. گذشته از این موارد، زمانی که افراد پا به رابطه عاطفی می گذارند که تنهایی شان را از آن ها می گیرد و نیازهای عاطفی شان را هم برآورده می کند، تا مدت ها نیاز وارد شدن به این رابطه ها که خود فرد هم از بی سرانجام بودنشان باخبر است، باعث تاخیر در ازدواج و بالا رفتن سن تجرد می شود.

متهم شماره 4

تفکرات با اساس

رایج شدن خرده ارزش هایی در میان برخی جوانان در مورد مجرد ماندن هم ممکن است به طولانی شدن این دوره دامن بزند. این روزها بسیاری از جوانان 28-27 ساله، با این شعارها که « هنوز زود است »، « می خواهم جوانی کنم! »، « مگر از زندگی سیر شده ام » و ... از ازدواج فرار می کنند. جالب این جاسن که وقتی در این گروه ها یک نفر ازدواج می کند، بقیه افراد گروه هم به چنین اتفاقی ترغیب می شوند، چرا که یکی از مشوق های شان را از دست داده اند.

متهم شماره 5

سخت گیر شدن

با بالا رفتن سن، افراد سخت گیر تر شده و انتخاب شریک زندگی برای شان دشوارتر می شود. نگاه به ازدواج با بالا رفتن سن منطقی تر می شود و فرد می خواهد همه زاویا را با دقت بررسی کند و هنگام تصمیم گرفتن هیچ نکته ای را نادیده نگیرد اما واقعیت این است که هیچ کس نمی تواند موردی را برای ازدواج پیدا کند که از هر جهت ایده آل باشد. در واقع همیشه درصدی از موفقیت در هر انتخابی وجود دارد و هیچ کس نمی تواند صددرصد خواسته های شریک زندگی اش را برآورده کند. اما افراد با بالا رفتن سن این موضوع را نادیده می گیرند و به دنبال موردی که صددرصد خواسته های آن ها را برآورده کند، می گردند.

متهم شماره 6

سد خانواده ها

سن مجرد ماندن در جامعه ما گاهی به خاطر اختلاف های میان والدین و جوانان افزایش می یابد. برخی خانواده ها حاضر به پذیرش انتخاب فرزندانشان نیستند و گاهی جوانان به خاطر هراس از مقابله خانواده با خواسته شان، فردی که برای ازدواج انتخاب کرده اند را به والدین خود معرفی نمی کنند. گر چه برخی افراد در برابر این مقاومت ها سر تعظیم فرود می آورند اما بسیاری از جوانان تحت تأثیر این موانع سال ها فکر ازدواج را از سرشان بیرون می کنند.

متهم شماره 7

سوگواری برای عشق از دست رفته

در کشور ما خانم ها بیشتر با ارتباطات عاطفی به سرانجام نرسیده درگیر می شوند و در زمانی که گرفتار رابطه ای بی سرانجام و نامزدی به هم خورده می شوند، امکان آشنا شدن با موردهای مناسب ازدواج را هم از دست می دهند اما از دست دادن زمان مناسب تنها مشکل این افراد نیست. گاهی کسانی که یک رابطه عاطفی را پشت سر گذاشته اند، سال ها به رابطه از دست رفته وفادار می مانند یا به خاطر سوگواری ناشی از این فقدان، خیال ازدواج را تا مدت ها از سرشان بیرون می کنند.

* NOTE اگر می خواهید ازدواج کنید ؟

1- مقایسه نکنید

مقایسه خواستگار جدید با مورهای قبلی، مشکلی است که افراد با بالاتر رفتن سن گرفتارش می شوند. آن ها خواستگار تازه شان را از نظر زیبایی، ثروت، تحصیلات و حتی وضعیت خانوادگی با گزینه های قبلی مقایسه می کنند و با خود می گویند وقتی من چنین موردی را قبول نکرده ام، چرا باید به فردی که در یک جنبه خاص وضعیت نامناسب تری نسبت به او دارد بله بگویم ؟ این افراد معتقدند چون موردهایی که از نظرهای مختلف مناسب تر از خواستگار فعلی شان بوده اند نپذیرفته اند، نباید به این فرد تازه هم بله بگویند. صبر طولانی مدت برای ازدواج، آدم ها را به چرخه باطلی می اندازد. فرد تصور می کند چون سنش بالا رفته، باید با یک انتخاب خارق العاده تمام موقعیت های از دست رفته را جبران کند اما هر چه بیشتر می گذرد، بیشتر در این بحران غرق می شود.

2- پرونده های قبلی را ببندید

در آقایان، باز بودن پرونده ارتباطات قبلی، مانعی جدی برای انتخاب همسر است. در حالی که ذهن فرد درگیر گذشته عاطفی اش است، نمی تواند به شخص دیگری دل ببندد و برای شروع تازه تلاش کند. بستن پرونده های قبلی، اتفاقی است که اگر رخ ندهد آینده عاطفی افراد را با مشکلی جدی روبه رو کرده و دور تجرد را هم طولانی تر می کند.

3- کنار نکشید

پیدا کردن مورد مناسب ازدواج، مشکلی جدی است و کسانی که سن بالاتری دارند، بیشتر با این مشکل درگیر هستند. اگر افراد از اجتماع کناره بگیرند و در محیط های شغلی و تحصیلی حضور نداشته باشند، پیدا کردن گزینه مناسب ازدواج برای شان دشوارتر می شود. البته افراد نه تنها در جریان روابط اجتماعی که با معرفی خانواده، دوستان و ... هم می توانند شانس خود را برای پیدا کردن گزینه های مناسب بیشتر کنند.

منبع: مجله خبری لحظه نما

مطالب مرتبط

رپورتاژ آگهی

دانلود نمونه سوالات تستی و تشریحی آیین نامه راهنمایی و رانندگی+جزوات سیستم همکاری در فروش سبزگستر

خرید فروشگاه مسبی

نظرات ارسال شده

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتیرفرش کد امنیتی